Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Bora1212 kérdése:

Hogyan szoktassam le a kutyámat ezekről?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves labradorom. Még nincs kiivartalanitva, de egyelőre nem is szeretném. Az a gond vele hogy ha ki van engedve az udvarra (jó nagy kennelben él) akkor az az első hogy megy a szárítóhoz és lekap egy ruhát és elrohan vele. Kergetni nem kergetem, mert azt olvastam hogy nem szabad. Az elmúlt 1 hónapban teljesen megbolondult: ugrál a medencébe, lopkod, rám ugrál (pedig leszoktattam róla) anyukám veteményeséből paradicsomokat lopkod, összeugrálja és ezek nagyon bosszantóak, pluszba anyukámnak fogy a türelme. Szeptember 3-án kezdődik Kutyasuli, oda lehet elvisszük (azért "lehet" mert a Kutyasuli 40000 forint, de sokan dicsérik) (amúgy az Ebulo Kutyasuliról van szó). Kérlek addig is adjatok tanácsokat, mi tévő legyek! Rossz indulatú kommentelők kíméljenek!

2016. aug. 20. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Mert kennelben él!

Fogd magad és vidd el sétálni, jársz vele, tanítsd

2016. aug. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Minden nap háromszor viszem sétálni 1-1,5 órára
2016. aug. 20. 12:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Addig olvass utána annak, hogy hogyan kell kutyát nevelni, és alkalmazd. Eddig is nevelni kellett volna. Ivartalanítani sem ártana. Az meg, hogy kennelben van szegény egész nap, és néha kijöhet játszani, az a fő probléma. Olyankor vezeti le a rengeteg felesleges energiáját. A labik nagyon energikusak, folyamatos figyelem és foglalkoztatás kell neki. Így meg csak kínozzátok. Ajándékozzátok el inkább, ha nem tudjátok neki biztosítani a megfelelő körülményeket.
2016. aug. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De értsd meg hogy épp ezaz, EGÉSZ NAP kint van, amint felkelek megyek ki hozzá és kb fél órákra van bezárva, vagy addig ameddig alszik....
2016. aug. 20. 12:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs megnevelve, nincsenek levezetve az energiái.

A séták hogy néznek ki? Póráz nélkül, szabadon futhat? Játszhat más kutyákkal? Ezek fárasztják le a legjobban.

Amiket a kutya csinál, az számotokra bosszantó, neki játék, szórakozás, unaloműzés.

A kutyasuli mindenképpen javasolt, egy csomó hasznos dolgot fogsz megtanulni.

2016. aug. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Minden nap foglalkozz vele 1-2 órát. Tanítsd. Tanítsd meg apportírozni, arra, hogy keressen meg, ha elbújsz, és még pár jó/hasznos dologra. Nekem a kutyám ugyanígy volt, és megtanítottam azokra a dolgokra amiket felsoroltam. A bújócskát nagyon szeretjük, és amikor megtalál mindig jutalom falattal jutalmazom. Nagyon jól elszórakozunk ezekkel, és már nem csinálja ezeket a rossz dolgokat.

De ha akkor sem hagyja abba a szokásait, akkor csináld azt hogy ha meglátod hogy valami rosszat csinál, pl. elcsen egy ruhát, bemegy a veteményesbe, határozottan mondd neki, hogy Fúj! és zárd be egy kicsit a kenelbe és hagyd egyedül, kb. 5 perc múlva újra kiengedheted. Ha többször megismétled ezt vele amikor rosszat csinál, abba fogja hagyni. Nem fog megsértődni rád, nyugi, a kutyák türelmes, és kedves állatok. Szeretnek tanulni. ;D

2016. aug. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm a választ! A séták a következők: reggel suli elott: 1tombkor, tanitas, jatszas labdadobalas delutan: el van engedve kutyakkal, seta porazzal es anelkul este: jatszas a kertben es itt orul meg :D minden szombaton megy kutyasuliba, es kezd ra jo hatassal lenni :)
2016. szept. 19. 08:54
 8/8 A kérdező kommentje:
Jah, es mar ki van ivartalanitva :)
2016. szept. 19. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!