Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy mudi kutyám aki...

Van egy mudi kutyám aki utálja a többbi kutyát orog. Ugat megtámadja őket én szeretnék vele úgy sétálni hogy amikor meghall egy kutyát egy másik házban ne tépje le a kezem ?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 09:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Hát keverj le neki egy jó nagyot. Rántsd meg a pórázt nagyon erősen. Javaslom az iskolát. De ez nagyon veszélyes a kutya saját magára nézve mert ha egyszer neki megy egy nagynak akkor csúnya dolgok lehetnek feltéve ha a nagy sem szocializált kutya.
2016. szept. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 bollocks ***** válasza:
100%
Tök jó, hogy ezt szeretnéd, már csak az a kérdés, hogy ennek érdekében hajlandó vagy például nevelni is a kutyádat, vagy azt várod el tőle, hogy magától jöjjön rá a szabályokra.
2016. szept. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Foglalkozni kell vele erre alkalmas a kutya iskola ott felvannak keszulve az oktatok arra h milyen kutyakkal allnak szembe nem csak az ebet tanitjak h kell viselkedni ha nem teged is h-h viszonyulj hozza az oktatok mondjak mit csinalj szoval te tanitod csak segitseggel. Az en kutyamat soha nem bantottam eljartunk kutya oktatasra nehez volt eleinte mert nagyon makacs volt de most semmi problema ha neha rossz is mergesen raszolok rogton ert belole a verest felejzsd el ha nem akarsz agressziv kutyat aki teged is megharaphat.Kutyak olyanok mint a kis gyerekek csak allatiosztonnel keverve szerintem neked is jobb erzes ha kis kedvenced halgat rad lathatoan szeret teged es keressi a tarsasagod mint ha felne es kerulne vagy rosszabbik esetben be indul nala egy vedelmioszton ami egy rossz kezmozdulat valt ki belole meg ha nem is bantani akarod csak meg simogatni ez altal veszelyben erzi magat es megkapja a kezed vagy neked ugrik. Hangsulyozom ne verd a kutyadat foglalkozz vele sokat. Az aki veri a kutyajat tartson halakat!!!!
2016. szept. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Hát kedves #3 milyen kutyád van?

Ez nem verés ez nevelő célzatú pofon stb.

Ettől nem lesz agresszív,sőt. De a farkasok szerinted hogy intézik el egymás közt a problémát? Na a kutyák is ugyanígy. Amúgy is a suliban is oda fog csapni a kutyának az oktató. A juhászok régen és most is sokkal durvábban nevelik a kutyáikat. A gyereket nem pofozzuk mert velük lehet beszélni de a kutyát igen ha morog vagy egyéb helytelen dolgot csinál.

2016. szept. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Jaa és foglalkozhat vele rengeteget attól még megmorogja a többi kutyát.
2016. szept. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kedves #4-es valaszolo nekem egy husky es nem regiben jartuk ki az iskolat a bullterrier kutyammal mivel itt elek nemetorszagban kotelezo az allatspyhologus mivel harci kutya ha aggresszivitast mutat egy idegen fele es nem halgatt az elso szora abban a pillanatban elveszik tolem szoval a kutya iskola segitett abban h tudja ki a fonok VERESS NELKUL. Igen minden kutya megugatja a masikat de ha foglalkozva van vele az elso merges szora abba hadja.Ha ugy gondolod nevelesi celzatbol csapjon oda neki amilyen neveletlen a kutyaja ezzel az errovel verje mindennap igen miert is ne foglalkozni nem kell vele tanitani nem kell a legegyszerubb meg verni a szerencsetlent. Igen Egy kis gyerekkel lehet beszelni ugye bar a gyereket is tanitod arra h mit szabad es mit nem amit elsore a kis gyermek sem ert meg ezert mondod el neki tobbszor mire meg erti nem szabad! ugyan ez van egy kutyanal. Es ha te ugy gondolod h az a megoldas ha bantalmazod a kutyat nevelessi celzatbol gratulalok szemembe egy SENKI vagy mert veled elentetbe en emberszamba veszem oket es nem boxzsaknak hasznalom. Es ezen az egeszen lehetne orakon at ugralni es bonyolitani h ki mit tart helyesnek. Es ezzel a vitat le is zartam.
2016. szept. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo olvazsd el milyen igazabol egy mudi fajta kutya

[link]

2016. szept. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%

Örülök neki. Nekem 3 kutyám van egy cifra mudi,egy amstaff és egy tibeti masztiff és mind kan. Mi az hogy minden kutya megugatja a másikat? A kerítés mögött maximum de akkor is azért mert védi a területét és ez normális dolog. Ha közelről ugat meg egyet az már nem jó feltéve ha nem játékra ösztönzi a másik kutyát. Nem kell mérges szó hogy befejezze az ugatást elég csak határozottan szólni vagy annyira se ha jó falkavezér vagy de ha mérgesen szólsz neki nem fogja befejezni. Ezt én is lezárom mert veled még vitázni sem lehet mert nem tudod hogy mit jelent megverni egy kutyát és hogy mit foglal magába a foglalkozás szó. Senki nem mondta hogy verje meg a kérdező kutyáját és senki nem mondta azt hogy ne foglalkozzon vele. De a kutyához nem tudok odamenni hogy figyelj már Murphy nem szabad bevédeni a kaját vagy rárontani egy másik kutyára stb. Mondhatod pl egy kölyöknek hogy nem szabad ő azt mihez kapcsolja nem tudja hogy mit jelent csak hall egy szót. Tehát ha kap egy sallert mert morgott a kajára akkor azon kívül hogy megrázom mint Krisztus a vargát és leordítom a fejét hogy nem szabad na ebből nagyon is tanul. Így elég csak ezt mondani vagy erélyesen valamit és tudja az összes kutyám hogy valamit nem szabad. Ha a kutyáimat nem így neveltem volna akkor én se mernék kimenni az udvarra. Most az egy dolog hogy egy bekerített területen be tudod hívni a kutyád de élesben is kíváncsi lennék rá. Én is emberszámba veszem a kutyáim mert ha nem venném akkor hátul kikötve élnének nem az egyik legjobb tápot ennének és nem mozognék velük naponta órákat stb. Hát látatlanban senkit nem SENKIzünk le de köszi mondjuk nem tudod hogy ki vagyok de azért legyél ovis. Hát ha boxzsáknak használnám őket akkor nem élnének.

A másik meg az hogy egy dolog hogy külföldön élsz de ez a helyesírás szánalom.

2016. szept. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kedves kutya szakerto IDEZEM!! "Ezen az egeszen lehetne orakon at ugralni es BONYOLITANI h ki mit tart helyesnek". A helyesirasomnak pedig semmi kozze a temahoz elovastad? Ertetted? Akkor meg nincs mirol beszelnunk.
2016. szept. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Írtam én is hogy lezárom. Megértettem de nagyon zavaró mert így nem lehet komolyan venni téged.
2016. szept. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!