Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hobbi célra tenyésztett kutya...

Hobbi célra tenyésztett kutya ugyan úgy megfelelhet mint egy munkavonalú példány?

Figyelt kérdés

Szeretnék kutyát vásárolni és beszéltem is egy tenyésztővel de drágállom a kutyát. Úgy érzem nem foglalkoznék vele annyit és olyan szinten hogy megtérüljön számomra az ára, és nem szeretném elvenni egy munkavonalú ebtől a lehetőséget :/ A hobbi célú kutyák olcsóbbak? Ugyan úgy foglalkoznék vele mint ahogy egy munkavonalúval csak nem olyan szinten (pl. járnánk rendszeresen kutyasuliba, tréningre de nem versenyeznénk meg ilyenek.) Hogyan működik ez, mi a véleményetek az elképzelésemről?


ui: nincs bajom az árakkal nem spórolni akarok csak egyszerűen nem szeretném elvenni egy versenyképes kutyától az esélyt.



2016. szept. 3. 19:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Mi az, hogy hobbi célú? Az emberek vagy munkára, vagy kiállításra tenyésztenek. Az, amelyik egyikre sem válik be, megy hobbi célra.
2016. szept. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
Illetve, ha a hobbi célú azt jelenti, hogy törzskönyv nélkül, azt felejtsd el.
2016. szept. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Bocsáss meg nem vagyok otthon ezen a téren. Szóval nekem nem kell se kiállításra alkalmas se versenyképes kutya. Én egy társat akarok de azért legyen benne munkakedv még ha nem is annyi mint egy nagyon jó vérvonalú kutyánál. Gondolom az hogy egyik kategóriában sem jó nem azt jelenti hogy egyáltalán nincsenek a fajtára jellemző adottságai.
2016. szept. 3. 19:25
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Egyetlen kutya sem arra készül, hogy versenyezzen. Ha te biztosítod számára a megfelelő foglalkoztatást, tökéletesen fogja érezni magát.A versenyzés kizárólag a gazdák döntése.
2016. szept. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajtában gondolkodsz egyébként?

Milyen sportban?

2016. szept. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
engedelmességire gondoltam és talán ÖV(Na igen ilyen téren sem vagyok túl okos viszont van egy barátom aki ezzel foglalkozik és kutyakiképző is, ő biztosan tudna segíteni és fog is). Német és Belga juhászban gondolkodtam habár a nj annyira nem jön be. A Belgák közül eddig egy Malinois tenyésztővel beszéltem viszont a Tervuerenek is tetszenek.
2016. szept. 3. 19:36
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Már miért lenne olcsóbb? A hobbi kutyának tán nem kellett valahogy megszületnie, ennie, oltást kapnia, stb? Két jó munkavonalú kutyának javarészt ugyan olyan munkakedvű kölyke születik (nyilván ezért van értelme a tenyésztésnek), más kérdés, hogy a gazdi hogyan dönt, mit akar a kutyával. A hobbi meg a munka cél a gazdi döntése, attól még a kutya "teljes értékű" marad. Aztán soha nem tudhatod, hogy majd mit hoz a sors, még az is lehet, hogy meggondolod magad.
2016. szept. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Tervueren fronton túl sok választási lehetőséged nem lesz. Maliban már bő a kínálat.Nem kell külföldi, neves fedeztetésből kutyát kinézni. Az itthoni párosítások már némileg olcsóbbak. Általában hobbi célra igen kevés kölyköt hirdetnek meg.
2016. szept. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De akkor azt áruljátok el hogy miért árulja egy neves tenyésztő drágábban a kutyáját mint egy nem túl ismert? Hisz a kutya értéke nem változik... én már nem nagyon értem miről beszéltek.
2016. szept. 3. 19:48
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutya értéke általában a szülők minősítése alapján lesz ennyi, vagy annyi. Pl maliból, ha egy vb-t nyert kannal befedeztetnek egy magyar szukát, már többér fogja árulni a tenyésztő, mintha itthoni jó, csak éppen nem a vb-n szereplő kantól lennének a kölykök.
2016. szept. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!