Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Albérletet keresek Debrecenben...

Albérletet keresek Debrecenben kutyusommal, miért ilyen nehéz ez?

Figyelt kérdés
Miért nem akarják kiadni a lakást, ha kutyusom is van?
2016. szept. 4. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Hullajtja szőrét, rosszabb esetben bepisil/bekekál, behordja a sarat stb. Egy tulaj se szereti, ha amortizálódik a lakás, mert felújítani veszteség, én se adnám ki állatos embernek, mikor kiadhatom állat nélkülinek ugyanazért a pénzért.
2016. szept. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos kutyussal mindenhol nehéz.

A macskát még megértem, mert az szétkaparja a lakást, a kutyával nem értem, mi a gond. Hacsak nem pici kölyökkutya, akkor semmilyen kárt nem okoz. Egy kisgyerek ezerszer gázabb, na az aztán szétkap mindent.

2016. szept. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából azért, mert a legtöbb ember egyszerűen gondolkodik, mint az első válaszoló.


Mert nem jut eszükbe, hogy a kutya szőrét ki lehet kefélni, a sétáltatás közben el tudja végezni a dolgát, és nem feltétlen hord be sarat, de ha mégis, nem a főbérlő fogja kitakarítani, hanem én.


A lakás meg a használat során eleve amortizálódni fog, a kutya nélküli bérlőknél is, mivel koszt és szemetet mindenki halmoz fel.

2016. szept. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi most kutyásnak adtuk ki. Pesten :)

Az állatbarát helyek oldalon néz körül :)

2016. szept. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen azért nehéz,mert a kutyátlanok,kutya gyűlölök csak annyit látnak,hogy hullik a szőre,koszos,büdös,bolhás,ugat,bepisil,bekakil, agresszív.


Pedig van jó néhány fajta pl yorki,bichonok,uszkár amiknek nem hullik.

Mellesleg egy jól ápolt,nevelt kutya a légynek nem árt.


Nálunk két kutya van,de senki meg nem mondja,hogy kutyás lakás,néhol a játékaik fellelhetőek,a tálak meg a fekhely. Ezen kívül tisztaság,rend van. Büdös sincsen.


Ha pedig bepiszkítanának feltalálták már a domestoszt meg a felmosót.


Koszt meg az ember is felhordja a lakásba,nem csak a kutya,de mivel az ott lakó takarít nem a tulaj..így ez sem értem miért hozzák fel...


Persze,sajnos vannak rossz példák is,így részben miattuk is nehéz.


Olvastam vhol,hogy egy kutyás ember adta ki egy lakását kutyásnak, olyan károkat okozott a kutya,hogy ő többet kutyásnak nem adta ki. Mivel a saját lakása és ha vmi elromlik,tönkre megy akár csak a parketta felázik a kutyapisitől akkor kompletten ki kell cserélni az több száz ezer ft...



Esetleg még próbálj meg kiadó kertes házakat,házrészek vagy kert kapcsolatos lakást.Azok helyekre többnyire engedik a kutyát.


neten vannak fent már albérletek állatbarátoknak című oldalak,csoportok.


Meg te is rakhatsz fel hirdetést múltkor láttam egy jó pofát. A lényege,hogy röviden viccesen leírták egy kutya napját,pár cuki fotó csatolva. Annyira jó szövege volt,hogy szerintem a nem kutyások is elmosolyodhattak rajta. Lényege meg az volt,hogy tiszta,jól ápolt,kutyasuliba járó, közepes testű eb volt.

2016. szept. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az a baj,hogy a kutya tulajdonosok nem minden esetben megbízhatók.tisztelet a kivételnek, de nagyon sok kutyás gazdi nem képes megnevelni az állatot. és az állandóan ugat napközben is, bepisil,bekakil stb..

nyilván ha normális a gazda és neveli meg lemozgatja, akkor meg sem látszódik,hogy a lakásban kutya van. de nagyon sok gazdinál kész szemétdomb a kutyás lakás. egy unatkozó kutya amúgy is sok mindenre képes.szétrágni a bútorokat,szőnyeget,tapétát leszedni valahogy.. stb . ezt érthető,hogy egy háztulaj sem akarja.és a rossz tapasztalatok miatt sokszor azokon csattan az ostor,akiknek amúgy tényleg jól nevelt állatuk van.

mondjuk sok esetben nagyon túlzásba esnek a lakástulajok..hallottam olyat,hogy halat sem lehetett tartani az albérletben.. szintén Debrecenben :D

amúgy biztos találsz vele is albit,csak nehezebb lesz.

próbálj direkt állatbarát helyet keresni. vagy ilyen ingatlanközvetítővel beszélni,hogy neked kifejezetten ilyen kéne,ahova viheted a kutyát.

2016. szept. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, ez igaz sajnos..a rossz tapasztalatok és felelőtlen gazdik miatt lehet ez. :( pedig az én kutyám szobatiszta, szerencsére nem az a nagyon szőrhullatós és egyáltalán nem büdös, mivel tisztán/rendbe tartom.. ez, hogy összekoszolja a lakást meg olyan hülyeség, mi ha feljövünk a sétáról itthon is lábtörléssel kezdjük, ha mégis behoz valamit pedig egyértelmű, hogy rögtön feltakarítom..

4es,5ös,6os köszönöm a válaszokat! sajnos a kertes házak, vagy amihez kisebb kert tartozik már drágábbak, olcsón kell keresnem :/ de nem adom fel, nézem tovább hátha akad valami :)

2016. szept. 5. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!