Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek?

Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Van 2 kutyánk. Egy nagy, aki a kertben és a lépcsőházban lakik, és egy másik kisebb ( de oreg) kutyi aki velunk fent a lakasban. Ez az információ csak azert fontos mert ugyan sokat lent van a kisebb kutya, de nincsenek egyutt mindig. Sajnos az oreg kutya (16 eves) mar korából adódóan nincs tul jo állapotban. Elvittük orvoshoz is es sajnos mar o sem jósol sokat :( nem napokról hanem honapokrol van szó, de mar ez is kétségbe ejto. De hat sajnos elkerülhetetlen. Nagyon szereti egymást a két kutya. Hamvasztatni fogjuk a kutyát ez biztos. De ha esetleg ugy hal meg, hogy fent a hazban es a nagyobb ezt nem látja, akkor ti megmutatnatok neki a testét , hogy értse mi történt ? És nem csak "felszívódott" és nem jön többet. Tudom hogy ezt a kutyák felismerik , és ugyan biztos hogy szomoru lesz egy ideig , de fel tudja dolgozni. Szerintem ha nem mutatnam meg, akkor egyszerűen csak megzavarodna és állandóan keresné. Ti mit tennétek? Köszönöm a válaszokat elore is.

Bocsánat a helyesírásért!!



2016. szept. 9. 09:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyszer volt olyan eset még régebben, hogy műtötték a kicsit és nem volt szabad levinni az udvarra vagy sétáltatni. ( lábát műtötték). Így. A lábadozási időszakban nem találkoztak, és a nagyobb állandóan kereste, sőt még fel is szökött a lakásba és megkereste. ( amivel nem lenne baj csak neredek a lépcső, amin a kutya nem mer lemenni, ő maga pedig 55 kg. Én édesanyámmal élek, és egyikünk se bírja el nagyon a kutyát, szóval nehéz lejutattni
2016. szept. 9. 09:20
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megmutatni, úgy is pontosan fogja tudni, mi történt. Érezni fogja.
2016. szept. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. szept. 9. 09:27
 4/9 okrwdw ***** válasza:
100%

Érezni fogja. Nekünk az idős kutyánk az ólban aludt el, örökre. A többi kutya teljesen el volt zárva, arra ébredtünk fel, hogy hajnali 4 kor az összes elkezdett vonyítani, kimentünk, és szegény öreg már nem élt.


Azóta az öregnek az óljába egyik sem hajlandó bemenni. Előtte mindig összevesztek, hogy kié legyen az ól, most ott áll üresen.

2016. szept. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kutyák megérzik a másik kutya betegségét, vagy ha közeleg a vég. Olyankor az idős kutyák normál esetben is elvonulnának, tehát nem a többi kutya szeme láttára halnénak meg, kivéve persze ahol nincs más megoldás. Nekünk is egy öreg kutyánk elszökött és már csak a holttestét találtuk meg, természetes halállal halt meg.
2016. szept. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Sokat segitettetek. Eddig errok nem tudtam , mert ők ketten az első kutyáink
2016. szept. 9. 12:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Én megmutattam a másik kutyának, amikor el kellett engedni az idősebbik kutyánkat, és más esetben is ezt tenném. Így is kereste pár napig, de nem volt vészes, inkább csak látszott rajta a hiányérzet, hogy "itt szokott lenni". De ezt a hiányt mi, emberek is érezzük, hiába tudjuk, hogy mi történt. :(
2016. szept. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is megmutatnám neki.

Szerintem nehezebb, amikor úgy veszítesz el valakit, hogy nem láthattad még utoljára (akár családtagot egy ravatalon). Az agy nehezebben dolgozza fel az elvesztést, kell ez a "lépcsőfok", nem véletlenül van a temetési szertartás. Az embernek is segíti a gyászmunkáját, és valószínűleg a kutyának is segítené.

Az állatok is gyászolnak, ahogy mi is.

2016. szept. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! Szerencsére megnen tartunk ott ( bízom a csodában, hogy tévedett az orvos a hátra lévő idővel kapcsolatban), de szerintem meg fogom mutatni.
2016. szept. 12. 18:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!