Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire bízhatok egy olyan...

Mennyire bízhatok egy olyan állatorvosban aki a kutya fajtáját se tudja megmondani?

Figyelt kérdés
kb. 3 hete találtam egy 4 hónapos fajtiszta havanese kiskutyát.Sajnos szegény elég alultáplált volt, tele volt kullanccsal.:S Nem értem hogy ki lehetett ilyen szívtelen,hogy kirakja. Mióta az eszemet tudom havanese kutyáink voltak onnan tudom,hogy Ő is az. Emellett nem egy és nem 2 ismerősöm is mondta de nem az a lényeg,hanem,hogy az állatorvos akihez most vittem azt mondja,hogy yorki keverék és semmi havanese vonás nincsen benne. Ő adta be neki most az első oltást....Maradjak nála aki még egy kutya fajtáját se tudja megállapítani vagy inkább keressek mást?
2010. ápr. 23. 00:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Attól még, hogy valaki állatorvos, nem köteles ismerni minden kutya-, macska-, görény-, egér-, madár-, ló-, stb. fajtát. Tudom, a havanese nem ritka kutyus, és gondolom azért érint ilyen mélyen a dolog téged, hiszen te ezt a fajtát szereted a legjobban, de úgy gondolom, ettől még nem kell elítélni az állatorvost, lehet jó szakember. Az én dokim is csak onnan tudja, hogy himalája cicáim vannak, hogy megmondtam neki, pedig egyébként nagy hosszú szőrű cica rajongó, neki szibériai cicája van...


Mindezek mellett, ha nem bízol benne, váltsd le, hiszen a te kutytsaidat gyógyítja, de én ezért még nem tenném, ha egyébként elégedett vagyok vele.

2010. ápr. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
*kutyusaidat
2010. ápr. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Persze igaz,hogy nem kéne elítélnem, nem is erről van szó csak nekem akkor is furcsa.Egyébként kb kinevetett mikor felhoztam neki ezt a havanese témát,hogy én még biztos nem láttam ilyen fajtájú kutyát stb stb...aztán nem akartam belemenni,hogy kedves doktor úr tudom,hogy mit beszélek...szóval hagytam.
2010. ápr. 23. 01:13
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Az orvosnak nem az a dolga hogy a fajtákkal foglalkozzon. Akkor kell otthagyni ha gyógyítani nem tud. Az hogy felvágott, egyszerűen az emberi jelleméhez tartozik ezek szerint és semmi köze a munkájához.
2010. ápr. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

Hááát .... azért nemtom, olvasva az előző válaszokat, nekem ez furcsa.

vagy nagyon kezdő az állatorvososd aztán még nincs meg a kellő gyakorlata vagy nincs több ötletem, mert ez most egy olyan dolog, hogy mintha egy matek szakos tanár széttárná a karjait, hogy mennyi is 2+2 ...

Szóval ... valami nem okés az én véleményem szerint. na meg azon kívül, én nemtom a te állatorvosofd milyen, de náluk is van szakosodás kisállatora, háziállatokra stb, az enyém kisállat és egzotikus állatokra szakosodott (mármint hivatalosan, oklevélileg), és el is ismeri, hogy ebben otthon van, amit nem is kétlek, mert látszik rajta, de egy tehénhez nem merne kimenni. Ezt így pedig meg is értem.

2010. ápr. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Amennyiben megleszel vele elégedve, mármint a munkájával, és szakértelmével, ne foglalkozz azzal, ha nem ismeri fel a kutyafajtát. Manapság már annyi keverék kutyával találkozhatott,még neki is nehéz eldönteni melyik milyen fajta. Örülj neki hogy nem azt mondta,-Ez a kutya a macskafajták családjába tartozik:) XD!
2010. ápr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Mi a gond ezzel?

Szerintem csak a városi dokik ismerik jószerivel az összes divatkutya márkát, falun nem biztos, hogy egy egyszerű mezei állatorvos első látásra megmondja neked, milyen fajta kutyád is van.

Sőt, továbbmegyek, az enyémről,mikor kiállította az új oltási könyvet, ő kérdezte meg, milyen fajta, és hogyan kell leírni.

Itt nálunk németjuhász, puli, tacskó, kuvasz, foxi a nyerő, és ezek keverékei.

8-10 hónapos koráíg szerintem Te se legyél annyira biztos benne, hogy havanes-et találtál, bármilyen más kutya is lehet benne, csak még nem ütött ki rajta, mert kicsi.

Egy havaneset nem dobnak ki csak úgy az utcára, anélkül, hogy keresnék.

Elsősorban kitennék a kutyusról egy-két képet városszerte, hátha egy kisgyerek húsvéti ajándéka volt, csak elszaladt séta közben.

2010. ápr. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
:))) Ezen kiakadtál? Akkor én mit szóljak? Elvittem az ivartalanított kanomat a dokihoz,- aki egyébként értelmes, lelkiismeretes és nem pénzéhes ember- 2nap múlva már telefonált egy tüzelő szuka gazdija, hogy elhozná a kutyát fedeztetni. A dokitól tudta meg a számot:( Ja, és a kutya nem hosszú szőrű!!! De nem váltottuk le, mert mondom: nagyon becsületes! És ez a mai világban sajnos nem túl gyakori. Csak annyi, hogy van vésztartalék dokink is, aki komolyabb esetekre van fentartva, nem csak oltás beadása, körömvágás stb.
2010. ápr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem az az érdekes, hogy ismeri-e vagy sem a kutyafajtákat. Inkább az aza érdekes számomra, hogy azért azt meg tudta állapítani, hogy nem havanese és, hogy milyen fajták keveréke. Ahhoz képest, hogy nem ismer minden fajtát, elég határozott a véleménye. Inkább e miatt gondolkoznék el a váltáson. Ha az én kutyámmal lenne ez, valószínűleg választanék más dokit.
2010. ápr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat...:)

9:10-hez szólnék. A kutyust egy dobozban találtuk szóval kizárt,hogy elszökött volna valahonnan.


Ma elvittük egy másik állatorvoshoz HÁLAISTENNEK!!!, akinek mondanom sem kellett semmit egyből rávágta,hogy milyen fajtájú a kutya de sajnos más is kiderült amit a másik orvos állítólagos alapos átvizsgálása után nem vett észre. Nem tudom,hogy csupán véletlen egybeesés vagy sem de a kutyusnak kezdeti PRA szembetegsége van. Azaz pár éven belül teljesen meg fog vakulni a bal szemére. Lehet,hogy ez nem tetszett annak a "kedves" emberkének aki kitette...

2010. ápr. 23. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!