Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne a kutya fülét...

Hogyan lehetne a kutya fülét kitisztítani?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos yorki kutyánk, de az istenért sem engedi a fülét kitisztítani. Sem nekünk, sem a kozmetikusoknak, sem az állatorvosnak. Szószerint harap es kapdos, elrántja a fejét. Gondolom begyulladt neki, és lehet érzékeny, de aki küzd hasonló problémával, az hogyan oldotta meg?
2016. szept. 19. 09:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy orvos nem képes megoldani egy yorki fülének a vizsgálatát, kezelését, akkor válts orvost. Ugyanez vonatkozik a kozmetikusra is.
2016. szept. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Át kell vinni egy másik állat orvoshoz ahogy az előző mondta. Amúgy meg ilyenkor el szokták addig altatni, amíg kitisztítják a fülét, már ha be van neki gyulladva.
2016. szept. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem a pitem füléből úgy szedte ki a doki a toklászt (és tisztította ki), hogy erre az időre bekábította.

Szóval érdekes doki lehet, aki nem bír meg egy yorki fülével...


Amúgy meg szoktasd rá, hogy hagyja neked (amikor nincs begyulladva). Doki elmondja, hogyan csináld otthon, hogy ne okozz kárt. Én kb 1-2 havonta tisztítom neki, különben begyullad.

2016. szept. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen, szerintem is erdekes egy dokitol. de ez nem jo igy. Nekem abszolut nem engedi, most is probaltam, de nagyon kapdos a kezem utan, es nem birjuk megfogni, annyira rangatozik, hogy eselytelen. Hiaba probalom a jutifalatokat, ilyenkor ra se nez, olyan, mintha megvadulna es lehuznak a rolot nala :)
2016. szept. 19. 10:17
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kissé elkéstetek. Meg lehet tanítani a kutyának, bármilyen fajta is, hogy elviselje, ha a gazdája a fülét, száját, lábujjközét, bármijét meg akarja nézni, netán bekenni, stb.

Apránként kell hozzászoktatni az érintésekhez, és hogy akár több percig is nyugton maradjon.

2016. szept. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kössétek be a száját arra az időre, és fogjátok le.

Aztán, ha már nem fáj a füle, szoktasd hozzá a fültisztításhoz, hogy tűrje.

2016. szept. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor keress egy kutyasulit is. Olyan nincs, hogy a kutyád nem enged valamit, mert fáj neki. Akkor pl ha tüske megy a lábába, nem tudod kiszedni? Ha valamire ráharap, nem nyúlhatsz a pofájába?

Nekem a pitem hagyja magát, bármi is van. Szomorú, hogy egy pár kilós kis dög a főnök...

2016. szept. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
Mert idegesen és félve nyúlsz hozzá. Maradj higgadt, tartsd addig, amíg meg nem adja magát és meg nem nyugszik. Olyan nincs, hogy nem engedi. Legyél te a főnök, mert gondok lesznek. Ezért nem való mindenkinek terrier, legyél határozott.
2016. szept. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, jó lett volna ezeket kölyökkortól gyakorolni vele. Hozzáértő kiképző megmutatja neked, hogy hogyan pucold ki a fülét, és hogy szoktasd hozzá, hogy tűrje. Addig meg keressetek olyan dokit, akinek van némi problémamegoldó képessége, meg tapasztalata :) Ha be van gyulladva, akkor aztán különösen, mert kezeletlenül okozhat nagyon komoly problémákat, amellett rohadtul fáj is a kutyának.
2016. szept. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!