Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan mivel kezdjem a tanítást?

Skylynes kérdése:

Hogyan mivel kezdjem a tanítást?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos kutyusom eddig csak játszottam vele mondanom se kell játék bolond nála a kis jutalom falatkák nem sokat érnek játékkal hogy a legjobb tanítani kutyát volt már kutyám de hát ugye ő szerette a hasát falatokért bármit megcsinált és a mostani ha mondhatom így "apport bolond" ki mit tanácsol mivel kezdjem hogy csináljam?

Szeretnék nem csak egy átlagos kutyust faragni belőle ne csak ülni feküdni esetleg állni tanuljon meg egy helybe komolyabb dolgokat szeretnék már vele csinálni. Mondanom se kell azért nincs akkora tapasztalatom NEM VAGYOK KUTYA KIKÉPZŐ ezért nem szeretném ha la hurrognák az okosok a fejem ! Előre is köszönöm.



2016. szept. 20. 18:43
 1/4 anonim válasza:
84%
Szerintem ha módodban áll, menj el egy kutyasuliba és ott segítenek. Nézz csodálatos kutyadokit, hasznos dolgokat mond el. Ha a jutifalira kevésbé reagál, akkor játékkal motiváld. Ezek csak plusz tippek. Nekem van egy kutyám, de nem én vagyok a tényleges gazdija, aki elvitte kutyasuliba, sőt már előtte nevelgette is. De szerintem találsz vidiket youtubeon meg olyan oldalakat, ahol leírják, hogy mit és hogyan kell csinálni, ha x/y dologra meg szeretnéd tanítani a kutyit.
2016. szept. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek, próbálj meg vesszőket és pontokat használni, mert kész küzdelem kimazsolázni, hogy mit szeretnél mondani.


Tanítani mindent először kajával érdemes, játékkal nem nagyon tudod rendesen megvezetni se, és jutalmazni is nehezebb, mert mindenképpen ki kell mozdítanod vele a kutyát. Nem tudom, milyen jutifalattal próbálkoztál, de a sajt, virsli, párizsi, kolbász általában bejönnek ;)


Ha viszont azt se tudod, hogyan ess neki a tanításnak, akkor keress egy kutyaiskolát, főleg, ha komolyabb céljaid vannak. Vagy állj neki kiképezni magadat kutyakiképzővé, vegyél könyveket, bújd a youtube-ot, és imádkozz, hogy érzéked is legyen hozzá :) Itt pár mondatban ezt nem nagyon lehet elmondani, főleg úgy, ha te se tudod, hogy mit szeretnél neki tanítani. Ráadásul a képzés alapjaival sem ártana tisztában lenned, pl. hogy hogyan tudod motiválni a kutyát (mert nem csak a jutalomfalat meg a labda létezik), mi szükséges ahhoz, hogy egyáltalán neki tudj állni a képzésnek, mit várhatsz el a kutyától, mit kell elvárnod magadtól, satöbbi. Szóval nem egy egyszerű téma.

2016. szept. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem esetleg könyvet tudsz ajánlani ?
2016. szept. 20. 20:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok képben az aktuális kínálattal, de valószínűleg egyikben sem írnak nagy marhaságot. :) Kezdetnek bármelyik szimpatikus könyv jó lesz.
2016. szept. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!