Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az 5 éves kutyám, tegnap este...

Az 5 éves kutyám, tegnap este elkezdett reszketni, nem tudott a hátsó két lábára ráállni, remegett a feje, ez mindössze kb.2 percig tartott! Soha semmi baja nem volt eddig! Mi lehetett ez?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 23. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
igazából orvoshoz kéne vele fordulnod, de én gyanakszom az epilepsziára, vagy esetleg a kimerültségre..ha sokat futott vagy ilyesmi, de ezzel játtszani nem szabad, mert legközelebb akár be is görcsölhet, és akkor vége...
2010. ápr. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ez rengeteg problémára utalhat, de valamilyen rohama volt szerintem. el kell vinni orvoshoz, akár allergia is okozhat ilyen rohamot arra meg van gyógyszer, ha elviszed orvoshoz, viszont ha súlyos a dolog abba bele is halhat.
2010. ápr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is epilepszianak tunik. Lattam mar tobbszor epilepszias gorcsrohamot, mert sajnos ocsem is az.

Olyankor a foldon fekszik, az izmai megfeszulnek, a szemei is furcsan allnak es rangatozik. Anyu le szokta fogni, mikor remeg. Utana hagyni kell pihenni, mert nagyon kimerito dolog egy-egy ilyen roham.

Es ugyebar minden egyes rohamnal egyre jobban karosul az agy. Kutyaknal nem tudom, hogyan kezelik, ocsem gyogyszereket szed. Lehet, hogy a kutyat csak altatjak, mert szenvedes neki es ez gyogyithatatlan idegrendszeri betegseg es minden egyes roham utan romlik az allapota.

2010. ápr. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó, a kutyáknál is gyógyszerekkel kezelik az epilepsziát, igen eredményesen.

A kutyusod rohama epilepszia gyanús, de azért ne ess pánikba.

Nem izgatta fel magát túlságosan a roham előtt?

2010. ápr. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Elvittem az orvoshoz, azt mondta hogy 99%-os hogy epilepszia, nem adott még gyógyszert, azt mondta, hogy csak akkor ad gyógyszert, ha még egy rohama lesz, a gyógyszert pedig élete végéig kell szednie, de azt mondta hogy ezt nem kell tragédiának felfogni, szóval üzenem az altatós válaszolónak, hogy ezt is lehet kezelni gyógyszerekkel, kordában lehet tartani.
2010. ápr. 27. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!