Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vonjam le a jutalomfala...

Hogyan vonjam le a jutalomfalatokat a napi kajájból?

Figyelt kérdés
Több helyen is olvastam, hogy ha jutalomfalattal motiválom a kutyát, akkor vonjam le a jutalomfalatok mennyiségét a napi adagból. De hogyan? Mert pl. egy virslikarikának nem ugyanaz a tápértéke, mint egy ugyanakkora térfogatú tápnak. Sokan azt csinálják, hogy az egész vacsoráját jutalomfalatként kapja meg. Akkor ők táppal jutalmazzák a kutyát?
2010. ápr. 24. 18:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ilyen szinten kiszámolgatni a blöki kajáját már a hülyeség határát súrolja. Annyi kaját adjál vacsorára a kutyának, amennyit megeszik, függetlenül attól, hogy kapott-e vagy sem jutalomfalatot. Kiraksz, amennyit szoktál, és legfeljebb otthagyja, amit már nem kíván. Patikamérlegen azért nem kell kimérni, hogy mennyit ehet.
2010. ápr. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem akarok annyit adni neki, hogy otthagyja a maradékot, mert akkor nem fogom tudni jutalomfalattal motiválni. Meg el is hízik tőle.
2010. ápr. 24. 18:24
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A jutalomfalatnak nem az a lényege, hogy éhes a kutya, és kínjában bármit megcsinál neked, hanem hogy olyan finom falat, amiért akkor is boldogan együttműködik veled, ha egyébként tele van a hasa.
2010. ápr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
De a túletetés sem jó!
2010. ápr. 24. 18:36
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A kutya alapjáraton nem eszi túl magát, legfeljebb akkor eszeget unalmában, ha nem foglalkoznak vele, és unatkozik.
2010. ápr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy-két darab jutalomfalattól nem fog elhízni a kutya. De ha pl. nagyon ki akarod mérni, akkor mondjuk a tápból kimered a kutya vacsoráját és abból adsz neki jutalomfalatot. Így tudni fogod mennyit adhatsz még neki aznap.


Amúgy az én foglalkoztam még ilyesmivel,én is szoktam jutalomfalatot adni a kutyamnák, ugynaannyi vacsorát kap és nincs elhízva. Főleg ha sokat mozgatod, szerintem nem lehet gond ezzel. Ha több energiát használsz el egy nap, akkor több energiát is igényelsz utána.

2010. ápr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem a tápot és a juti falatot.

Számold meg egyesével és közben egyessével mérd is le őket.Így pontosan megfogod majd kapni!

Sőt!

Ha még pontosabb akarsz lenni,akkor térfogatot is mérhetsz,csak vigyázz a deltoid és a kör alakú tápokkal.

2010. ápr. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Na jó, hagyjatok a hülyeségekkel. Utolsó előttinek köszönöm. Aki nem tud válaszolni, az ne válaszoljon.
2010. ápr. 24. 19:02
 9/20 A kérdező kommentje:
Legközelebb kiképzőktől kérdezek, talán több megértést mutatnak majd és értenek is hozzá.
2010. ápr. 24. 19:04
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném hogy annyi jutifalatot adsz neki ami számít, én kb. egy kis marék jutit adok neki, nem vonom le és jó a kondija. De ha egy virslit adsz neki egy nap, egy kis marék táppal edj kevesebbet, ha ez megnyugtat.
2010. ápr. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!