Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez kezdődő epilepszia lenne?

Ez kezdődő epilepszia lenne?

Figyelt kérdés

10hetes a kiskutyam és előbb aludt és elkezdett rázkódni és szemei is fent akadtak.

Ez kezdődő epilepszia lenne?

Tegnap est is ez volt , de nem ilyen durván.


2016. okt. 1. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Igen, ez valószínű az lesz. Egyik ismerősöm tacskója is mindig a mély alvási fázisban kapott rohamot, illetve az embereknél is van olyan epilepszia teszt, amit alvás közben végeznek.

Miután lezajlott a roham, nézted a szemét? Fókuszálás rendben volt? Vagy felébredt és ide-oda dülöngélt?

Ha absence vagy petit mal rohama volt, akkor ezeknek a tüneteknek nem muszáj fennállniuk, de ha grand mal volt, akkor általában támolyogni szoktak és nem tudnak fókuszálni egy kb 5-10 percig.

2016. okt. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Felebresztettem, vagy magától ébredt fel nem tudom. Felült és nézett előre, rám nézett.. Mert előtte ültem , de nem a szememben. Csak bámult maga elé. Aztán 20-15mp múlva vissza feküdt aludni.

Azóta alszik.

Hetfon elviszem orvoshoz, de ha addig ilyen van mit csináljak? Ébresszem fel ?,Vagy hagyjam és állítsam úgy a kis testet, hogy ne nyelhesse le a nyelvet?

2016. okt. 2. 00:33
 3/7 A kérdező kommentje:
És azóta már kétszer is felsírt álmában
2016. okt. 2. 00:39
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Igen ilyenkor fel kell ébreszteni, de ha roham van amúgy is fel fog riadni.

Egyébként nagy tévhit, hogy le tudja nyelni - akár ember, akár kutya - a nyelvét, az egy rögzített, izmos szerv, nem lehet lenyelni, maximum ha elveszíti az eszméletét hátracsúszik és a lágyszájpadhoz tapadva elzárja a légutat - embernél legalábbis -, a kutyáknak általában kifittyen a szájából oldalra.

Szóval, csak tartsd olyan pozícióban, hogy ne tudja összeverni magát a földön - ha kis kutya, picit fel is lehet emelni, úgy kevésbé vágja magát oda bármihez is.

Ha lezajlott a roham pedig vigyázz rá, mert a roham alatt nem kap oxigént megfelelő mértékben az agya, és nehezen "térnek észhez", ilyenkor támolyognak, akár neki is mehetnek a környező tárgyaknak.

Az a kisebb baj, ha felsír álmából, így legalább nem alszik mélyen, és nem kap rohamot - legalábbis kisebb az esélye.

2016. okt. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak álmodott.
2016. okt. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Valószínűleg csak álmodott. Nekem is rendszeresen csinál ilyet a kutyám már kiskorától kezdve,azóta már 10 éves és nem lett epilepsziás. Nagyon ijesztő tud néha lenni annyira beleéli magát,ugyan így ahogy írod,rázkódik,fent akadnak a szemei és nekem még ijesző hangokat is ad ki hozzá. Szóval nyugodj meg,valószínűleg nála sem lesz semmi baj.
2016. okt. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az összes hasznos volt :)
2016. okt. 3. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!