Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet a kutyának...

Hogyan lehet a kutyának ráfogást tanítani?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy a kutyám harapása puha, semmit nem tud erősen megfogni. Ha a szájában van valami és húzni kezdem akkor inkább jön velem együtt, véletlen sem fogna rá és kezdené húzni. Hogyan lehet ezt megtanítani neki? Semmire nem tud ráfogni.

2016. okt. 6. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet nem alkalmas a dologra,de nem is szabad feladni. Puha rongyot kell húzogatni neki,ha megfogta akkor dícsérni és oda adni neki. Aztán ha tetszik neki a rongy ,akkor már ne add oda ha megfogta ,hanem óvatosan húzkodd és játékosan moroghatsz rá is mikor megfogta.Ha ellentart akkor dícsérd. De lehet nem a rongy tetszik neki hanem egy vastagabb kötél vagy egy kislabda madzagon,vagy gumicsirke..Ki kell tapasztalni.
2016. okt. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a baj hogy nem fogja meg hanem hogy nem tartja. Odaadni nem akarja de nem is ellenkezik ha húzom.
2016. okt. 6. 18:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy alkalmas rá.

Másrészt, ne te próbáld tanítani, hanem egy számára idegen, hátha csak veled mint gazdájával nem mer/nem akar huzakodni.

2016. okt. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Milyen fajta? Mi a cél vele, ezzel a feladattal?
2016. okt. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
8 hónapos husky keverék. Vele kezdtem hobbi szinten öv-re járni. Még nem tartunk ilyesminél de örülnék ha nem lenne ilyen. Például tudnánk hogy játszani , mert most egyedül a kergetőzésre hajlandó (mást is próbáltam már) de ugye a lakásban kergetőzni nem lehet. Folyton hozza a plüss játékát de bem tudom mit szeretne vele csinálni ha az eldobás nem poén neki, húzni sem akar ..
2016. okt. 6. 21:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet hülyén hangzik, de próbálj "bábozni" a plüssel, minta igazi állat lenne. Enyém is ilyen, ez viszont nagyon tetszik neki, ha taktikázom vele, hamar le is fárad. Esetleg még ugrálni nem szeret? Én vagy felfelé dobom a játékát és érte ugrik, vagy csak tartom a kezemben és próbálja elérni. :D Ezt lehetőleg szőnyegen csináljátok, ha bejön neki.
2016. okt. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
8 hónaposan még lehet, hogy érzékenyek a fogai, azért sem akar ráfogni. De a husky eleve nem egy tipikusan őv fajta. De ha jártok őv-re, mert nyugodtan járhattok, akkor látod, hogy a segéd hogyan játszik a kezdő kutyákkal, hogy kelti fel a figyelmüket, hogy növeli a zsákmányszerző ösztönt. Azokat a módszereket, technikákat te is használhatod.
2016. okt. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!