Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya törzskönyvén...

Ha egy kutya törzskönyvén valótlan adatok szerepelnek, akkor az okirat hamisítás?

Figyelt kérdés
Ki a felelős és hol tehetek feljelentést, panaszt?

2016. okt. 14. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Igen az! A ki a felelőst majd a rendőrség kideríti!
2016. okt. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A törzskönyv kiállítójánál.

Természetesen bizonyítanod kell, hogy valóban valótlan adatok vannak rajta.

2016. okt. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az ügy a tenyésztő ellen a bíróságon van hibás teljesítés miatt. Az első tárgyalásra nem hozott semmilyen bizonyítékot. A hirdetésében valótlan állításokat állított. A törzskönyv kézhezvétel után derült ki hogy a szűrések nem felelnek meg. Bemutatni eddig nem tudta de a tk-án szerepelnek. Amúgy mikor hiteles egy szűrés?
2016. okt. 14. 11:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Szeritem (bár nem vagyok jogász) a törzsköny meghamisítása az simán csalás: BTK 373§ "Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el." Ha tárgyalás alatt van már hibás teljesítés akkor szerintem ez megáll, hiszen egyértelműen a hamis törzskönyv azt a célt szolgálta, hogy drágabban tudja oda adni a kutyát. Meg kell vizsgálni az okozott kárt, és az alapján fog dönteni a bíróság vagy az ügyészség. De ezt, ha bírósági szakaszban vagytok akkor az ügyvédednek pontosan tudnia kell.
2016. okt. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az előírt szűréseknél a fajtagondozó szervezetek maguk határozzák meg, melyik orvostól fogadnak el hiteles eredményt.

Sokféle szűrés van.

2016. okt. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!