Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne ezt megoldani?

Hogy lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Ez a kérdést biztosan sokan nevetségesnek találják majd, de bizony az hatalmas probléma az életemben. Állatvédő vagyok, aktívan foglalkozom kutya mentéssel, és azt környezetem nehezen viseli. A családom és barátaim már úgy ahogy megszokták, persze szeretnek gúnyolódni ezzel, és mindig szóvá teszik hogy milyen beteges vagyok. Fáj, de már megszoktam, sokan hülyének néznek emiatt, de aki szeret az így szeret a többi nem érdekel. Viszont most van egy elég komoly kapcsolatom akivel ez nehezen megy. Ő nem rajong az állatokért, persze nem az a fúj büdös dög tűnj innen, hanem inkább csak távolból elvan mellettük, az enyémet már szokta simizni, engedi hogy az ölébe másszon, hülyéskedik vele, de nem annyira mint én, nehezen viseli hogy mennyi időt és energiát teszek a mentésekbe. Sokszor fordul elő hogy találkozni szeretne de nekem örökbefogadó napra, fuvarozni, szervezni, intézni, megbeszélni kell mennem. Eleinte próbált türelmes és megértő lenni, sőt tényleg még be is segített a munkáimba, de úgy látom kezd elfogyni a türelme, egyre nehezebben nézi az állatok iránti rajongásomat. Én is próbálom vissza fogni magam, megkímélni az ilyen sztoriktól, diszkrétebben intéznem, de így is nehéz. Neki az állat csak állat, nekem viszont az életem része ez, és nem akarok lemondani róla, de ugyanakkor szeretem a páromat, nem akarom elveszíteni.

Mit kéne csinálnom?


2010. ápr. 26. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom - és fájdalmas lesz -, nem fogtok együttmaradni. Ha az életetek iránya nem tart egyfelé, nagyon nehéz. Ha Te adod fel ezt miatta, akkor minden kisebb konfliktusnál egyre erőteljesebben fog előjönni, és úgy fogod érezni, h ő az oka amiért egy darabot kihasítottál magadból. Ha ő nyel, akkor hasonló lesz a szitu csak fordított felállásban - minden egyes (kutyák miatt) nem együtt töltött perccel tolod el magadtól.


Ugyanez volt nálam. Csak én nem mentek, hanem versenyzek (edzések, versenyek) a kutyáimmal, ráadásul egyedül lakom velük lakásban (tehát elég kötött kötelezettség) Ez a mostani kapcsolatomban oldódott meg nagyjából. A kulcs az volt h ő maximálisan elfogadja h én ilyen vagyok - ha ezt bármikor szóvá teszi már, nyűgnek érzi, nem érzi sajátjának, akkor az előbb utóbb kettőtök közé fog állni. Ehhez az elfogadáshoz az én hozzáállásom is kellett. Éreznie kellett h nem második, vannak kutyák nélküli programok, de emellett tudatosítani és éreztetni kellett h mi így vagyunk egy család (ő, én és a kutyák) - és nem az van h vagyunk mi és vagyok én és a kutyák.

Ehhez persze kell egy ilyen alkatú ember.


Sok sikert, hogy ezt megoldjátok!

(mennyi ideje vagytok együtt?)

2010. ápr. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
83%

Én egyáltalán nem találtam nevetségesnek a kiírásodat!! Épp ellenkező esetben, nagyon is helyénvalónak találom, h "így" foglalkozol az állatokkal...

Igazán nagy a döntés, ha a párod ezt nem tudja elfogadni. :(

Valahogy beszéld meg vele, hogy neked ez szintén az életed részéhez tartozik, fontosnak tartod az állatok sorsát ugyanúgy, mint az Ő szeretetét/szerelmét. Ha szeret, valahogy csak el fogadja, legfeljebb hagyd, hogy szokja meg... Ha így sem próbálj napirendet csinálni, beszéld meg vele, h mikor tudsz a párodra is időt fordítani: hiszen neked ez egy "munkahely"! :)

//Írd meg, hogy mit reagált. Várom... :)//

2010. ápr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyrészt ha nem bírja elfogadni akkor nem való melléd. Másrészt te sem vagy jobb, mert elvársz minden jót amit egy kapcsolat ad, de te nem adsz eleget mert mindig máshol vagy, máson jár az eszed, más az első. Nekem a legfontosabb dolog az életemben a párkapcsolat, de ha pl azt mondaná hogy "elköltözünk, de oda nem jöhetnek az állataid" akkor simán otthagynám végleg. De ha csak arról van szó hogy ne állandóan az állatokkal légy és róluk beszélj akkor annyit te is megetehtnél!
2010. ápr. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Másfél éve. Köszönöm a választ. Én azért reménykedem hogy valahogy meglehet ezt oldani, ha nem is teljesen, de talán megpróbálhatnám kicsit lazábban csinálni ezt. Csak az is bosszant hogy neki is van egy ilyen "hobbyja" ami rengeteg időt és energiát vesz igénybe, de én soha, még csak nem is utalok arra hogy adja fel miattam. Az a baj hogy ezt én rontottam el még az elején, mert fordítva is sokszor van, hogy én ráérek de ő éppen nem, de én ezt mindig elfogadom, nem kérem hogy ne csinálja mert tudom h az élete része és mennyire fontos neki. Ha az elejétől kezdve jeleztem volna neki hogy igen nekem itt vannak a kutyák, neki meg a motorozás, elfogadjuk hogy a másik nem mindig ér rá mert ezek fontosak, és ha ő sem mond le a motorokról akkor nekem mért kellene a kutyákról.
2010. ápr. 26. 17:49
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. De azért ne essünk túlzásokba, én nem mondtam hogy az állatok az első, és mindig velük foglalkozom és a párommal soha. Sőt írtam is hogy igyekszem diszkrétebben csinálni. Csak mindketten elfoglaltak vagyunk, ő dolgozik én tanulok hétköznap, és azt a kevés szabadidőként osztanunk kell: család, barátok, hobbyk. És előfordul hogy mikor ő ráérne én meg pont nem, de ha a kutyák miatt nem akkor azt nehezebben fogadja el mintha mondjuk a család vagy tanulás miatt nem.
2010. ápr. 26. 17:55
 6/7 anonim ***** válasza:

szia!


az én párom is hasonló volt. neki a kutya is csak kutya, megsimizi a fejét és annyi, mást ne várjon tőle egy eb sem.

ha szeret a párod elfogadja amit csinálsz.

Én mai napig mondom neki, h puszild meg meg ölelgesd már meg nééézd már h néz rád ..effélék.

Ki is jött a teknősömmel, aki szabadon jött-ment, a papagájommal nagy ritkán beszélt, hozzá azóta sem beszélt,de már magot ad neki:D

viszont jött az első kutyusom, nagy nap az életemben.

Nos azóta megváltozott egy-két dolog, nekem ő a világ középpontja, mióta élek akartam egyet, és most van!!

Eleinte nem tetszett neki sem, h mindig csak vele foglalkozok vele nem(volt h így volt bevallom), de ő ezt is elnézte nekem, mert szeret!!!

Csodák csodájára pár hónap után azt vettem észre, h ő is ugyanúgy beszél a kutyusomhoz mint én, simogatja játszik vele, és ha megyünk sétálni többször jön ő is, vagy ha egyedül kell vinnie nem viszi le oan nyűggel, sőt volt már h tök jó kedvvel tértek haza a kis csavargóim:)

szóval a lényeg, h még ő is változhat!! az én ötletem, tippem, h próbáld meg bevonni ebbe az egészbe.

Ahogy én is bevontam a páromat a kutyusom tutujgatásába, és már ő is nagyon nagyon szereti a kis rossz csontunkat.

Ha nem beszélsz róla annyit, visszafogod magad stb, sztem még rosszabb lesz a dolog. persze nem biztos, csak én úgy képzelem el, mint a Murphy egyik törvényét..na mindegy is, mert hosszú:)meg már így is hosszúra sikeredtem, csak gondoltam beszámolok arról, h van olyan h valakinek megváltozik a felfogása.

Nekem is hihetetlen volt, mikor láttam a páromat, h úúúgy mosolyog a kutyámra..úgy mint aki szereti..mondtam is neki, h Te szereted!!:)) és csak bazsajgott:) azóta is kimondatom vele, sőt már magától is mondta neki:)

sosem tudtam elfogadni, FELFOGNI, h hogyan lehet valakinek egy állat közömbös:S próbáld a közömbösséget megszüntetni, persze határokkal:)

2010. ápr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:

Az én párom is tiltakozott a kutya ellen. De én akkor is vettem egyet. A másodikat már ő kérte, hogy legyen egy játszótársa az elsőnek.

Mikor szétmentünk, heti láthatása volt a kutyákra: minden szerdán jött és ő sétáltatta délután őket.

Szóval nem reménytelen a helyzeted. :)

2010. ápr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!