Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik? Szerinted? Miért?

Melyik? Szerinted? Miért?

Figyelt kérdés

egy fajtatiszta kutya vagy egy keverék (nem menhelyről származó)kutyát "fogadjak örökbe"(vegyek magamhoz)?

miért?


2010. ápr. 26. 19:47
 1/10 anonim válasza:
10%
Nem tudom, nem ismerlek. Nekem jorkim van, nagyon aranyos, a fajtatiszta kutyák nagyon szépek és betaníthatóak. Viszont a keverék kutyusok sokkal jobban vágynak a szeretetre, sokkal szerethetőbbek is és ők is taníthatóak. Amelyik jobban "tetszik".
2010. ápr. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Legelőször is azt döntsd el, hogy mennyit akarsz a kutyára szánni. Mert ha fajtatisztát szeretnél az nem két forint lesz viszont elviheted a kiállításokra...stb.

A keverék olcsóbb habár ugyanazt eszi mint egy fajtatiszta de erősebb az immunrendszere, nem kap el mindenféle betegséget.

2010. ápr. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
sztem a keverékek is szépek és betaníthatóak -.- de azért köszi
2010. ápr. 26. 20:02
 4/10 anonim ***** válasza:

amúgy vannak keverék kutyaszépségversenyek is:D nemrég olvastam valahol:D

amúgy szerintem olyat vegyél magadhoz, amilyen neked tetszik.=)

2010. ápr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A fajtatiszta "szebb", jobban lehet vele "büszkélkedni", igényesebb, mint a keverék. A keverékekben pedig nagyon szép, hogy mindenféle tarka van belőle. :) Jobb házörzők, ösztönösebbek, talán jobban igénylik a szeretet, mert nem az a tipikus benntartott kutya. Nekem van mindkettő Spánielem, és keverékem, mindkettőt szeretem. Szóval szerintem, ha kinnt akarod tartani házörzőnek, család kedvencének, akkor keverék. Ha kiállításra, ilyen helyekre szánod, akkor fajtatiszta. Mindkettőnek van előnye.
2010. ápr. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Nekünk van fajtatiszta kutyánk, meg volt keverékük is.(Igazából a szüleimnél). Én a keverék kutyusom nagyon imádtam, kis örökmozgó volt és nagyon okos. Ráadásul gyönyörű szép, szebb volt mint a fajtatiszta kutyánk. Pedig a fajtatiszta kutyánknak a hírére jártak, mert nagyon szép kék szemű husky.


A huskynk sokkal kényesebb.. már sokszor kellett dokihoz vinni. Volt hogy egész oltássorozatot kapott, a gyomra is sokkal érzékenyebb.


Nekem jobb tapasztalataim vannak a keverékekkel, de sok függ a kutya saját személyiségétől is. Én azt mondom ne az alapján válassz, hogy fajtatiszta -e vagy sem. Menj el és nézd meg a kutyust. Úgy is a kutya személyisége az igazán döntő.

2010. ápr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
34%

Nekem van egy nagytermetű keverékem és egy kicsi fajtisztám.

A fajtiszta spicc. Vele azért jó, mert el tudom vinni könnyen sétálni, nem húz maga után, stb. =)

A keverékem pedig nagyon jó házörző. Jobb, mint egy fajtiszta. =)

De, amelyik neked tetszik.

2010. ápr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
szerintem ha már keveréket veszel magadhoz, akkor azt egy menhelyről tedd. azok a kutyák olyan szinten igénylik a szeretetet, hogy gyorsabban fognak hallgatni a szavadra, és te leszel a mindene. persze ez attól függ, ha szeretnéd kiállításra vinni, azt csak egy fajtatiszta kutyával teheted, meg az emberek is inkább előnyben részesítik a fajtatisztát, mert valamiért az emberek agyában a keverék egyenlő a korcs szóval. én pont ma voltam sétálni egy komondorral és egy keverékkel, és a komondor nem jött oda az első szóra, nagyon makacs volt, a keverék (olyan mint egy kis róka) ott jött póráz nélkül a lábam mellett, és első szóra ugrott. pedig egy nevelést kaptak, egy a gazdájuk. ez a különbség, bár jól meg lehet tanítani persze a fajtatisztát is.
2010. ápr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miert irjak ennyien, hogy a fajtatiszta ilyen meg olyan, a keverek meg ilyen meg olyan. Ezek az emberek nem tudjak, hogy a fajtatiszta kutyak is keverekek, csak eppen hivatalosan fajtatisztanak lettek nyilvanitva, miutan nagyon nepszeruek lettek. Mr Dobermann peldaul tobb kutya mixebol teremtette meg a Dobermannt, tobbek kozott Rottweilerbol, Nemet Pinscherbol, Dandogbol, Nemet Juhaszbol es meg egy par masbol.

Az EGYETLEN KULONBSEG KEVEREK ES FAJTATISZTA KOZOTT, hogy a keverekeknek sokkal kevesebb genetikai okbol szarmazo betegseguk van es a masik, amiben kulonboznek, hogy nem lehet elore megmondani a viselkedesuket, mivel ahany fajtabol lett keverve, annyi fele tulajdonsaga lehet. Ezzel szemben a fajtatiszta kutyaknak STANDARDBE foglalt, elvarhato kulso es belso tulajdonsagaik vannak.

En sajnos azt vettem eszre ezen az oldalon, hogy akinek kevereke van az allandoan meltatlankodik, hogy ot lenezik azok, akiknek fajtatiszta kutyaik vannak, pedig a keverekes gazdik azok, akik utalkoznak a fajtatisztasokra, mikozben akinek fajtatisztajuk van, mind olyan tanacskat szoktak adni, hogy az illeto nyugodtan menjen el egy menhelyre, mert szeretetre melto keverekeket lehet valasztani.

En ezen az oldalon meg egyetlen fajtatiszta parti embertol nem hallottam, hogy szidja a keverekek gazdait, ellenben a mix-kutyasok allandoan bujtogatnak es utalkoznak azokra, akiknek fajtatiszta ebuk van, de ha meg torzskonyve is van a kutyanak, hat az aztan az igazan gusztustalan, szerintem le is kopnek, ha tehetnek.

Kicsit szalljatok mar magatokba, legyetek boldogok a mix kutyaitokkal, a masikat meg hagyjatok beken, mert bar azt hiszitek, hogy barki is lenez titeket a mixeitek miatt, valojaban senki nem torodik vele, hogy milyen korcs, keverek, mix, stb kutyaitok vannak. Minden kutya kutya, aki szereti oket, az valogatas nelkul szereti.

2010. ápr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A fenti komment azoknak szol, aki magukra veszik. Remelem, minel kevesebbeknek lesz okuk magukra venni :)

A kerdezonek pedig a fent irtak alapjan azt mondom, hogy ha menhelyrol veszel magadhoz kutyat, amelyik felnott, azon latni fogod nagyjabol a viselkedeset. Ha viszont kolyok, akkor csak talalgatni lehet. Ha fajtatisztat veszel, annak tudni fogod a jellemzoit, nagyon pontosan. De en azt mondom, hogy ha nem vagy szerelmes egy bizonyos fajtaba sem, akkor szerintem vegyel magadhoz kevereket, mert ugyanolyan okosak, ugyanolyan tanithatoak es legalabb megmentesz egy szerencsetlen lelket!

A fajtatiszta kutyak azoknak az embereknek valok, akik:

-Hajlandoak 100ezreket fizetni a kutyakert, mert jo egeszsegu kutyat szeretnenek es nem akarjak a szaporitokat tamogatni.

- szerelmesek egy bizonyos fajtaba es hiaba szeretnek minden kutyat, de megsem tudjak elkepzelni, hogy az imadott fajtan kivul valami masmilyet tartson.

- Akik tenyeszteni, vagy kiallitasokra akarnak jarni.

Ha te a fentiek kozul egyik sem vagy, akkor nagyon boldog leszel egy keverekkel!

Nagyon jo erzes, mikor kihozol egyet, esetleg rossz allapotban van, de magadhoz veszed es hetek mulva mar latvanyos kulonbseget lehet eszrevenni a fejlodeseben.

Meg egy dolgot fontolj meg! A kolyokkutyakkal sok a baj, mert sok idot kell nekik szanni, szobatisztasagra kell tanitani es mindenre meg kell tanitani oket, ami a normalis ember-allat kapcsolathoz szukseges.

A mentett kutyussal meg olyan bajok lehetnek, hogy nem elegge szocializalt, esetleg bantalmaztak es elvesztette a bizalmat az emberek irant es fel, stb.

Szoval mindkettoben vannak pozitiv es negativ dolgok egyarant. Azt dontsd el, hogy neked mire van szukseged!

2010. ápr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!