Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cavalier King Charles spánielt...

Cavalier King Charles spánielt melyik kennelből érdemes venni ha fontoslenne az egészsége de nem vinném kiállításokra meg semmi versenyre?

Figyelt kérdés
Mert azt olvastam hogy ha versenyeztetni akarjuk akkor 200 e felett vannak az árak, és hobbi célra olcsóbban is lehet venni és nekem csak úgymond családtagnak kell :D Nem értek nagyon a dolgokhoz, anyukám sem nagyon mást meg nem tudok erről a fajtáról megkérdezni.Jövő tavasszal,esetleg nyáron szeretnék majd venni.Mire kell figyelni? Mert láttam én már a jófogáson is 75.000 ft-ért persze nagyon aranyos ő is de nem tudom hogy megbízhatok e benne hogy nem lesz e valami betegsége.Én olyan 120-ra gondoltam.Esetleg ha valakinek van ilyen kutyája ajánlhatna kennelt.

2016. okt. 25. 13:45
 1/1 anonim ***** válasza:
Én 12 éve vettem a cavalieremet, úgyhogy a mai árakkal nem egészen vagyok tisztában. 12 éve a 120 ezer teljesen reális ár volt egy jó tenyésztőtől származó kiskutyáért. Jófogáson általában szaporítók szoktak hirdetni (persze nem kizárólag ők, néha bele lehet futni igényes tenyésztők hirdetéseibe is), és az a 75 ezer is szaporítós árnak tűnik. Olyan tenyésztő szerintem nincs, aki a kutyái küllemére nem fordít gondot, nem jár kiállításra, viszont végeztet egészségügyi szűréseket, és megfelelően szocializálja a kölyköket. Ezek a dolgok együtt járnak. Egy tenyésztő törzskönyvezve adja el a kiskutyát, akkor is, ha kedvencnek veszik. A fajta hajlamos az örökletes szívbetegségre és a patellaficamra, fontos, hogy a kutyus szülei ezekre szűrve legyenek. És igen, könnyen lehet, hogy az olcsóbb kutyusnak egészségügyi gondjai lesznek. Valamint az ilyen kölyköknek általában hiányos a szocializációjuk, így felnőttként is félénkek, bizonytalanok lehetnek. A helyedben én felvenném a kapcsolatot néhány szimpatikusnak tűnő tenyésztővel, és nem a Jófogáson keresgélnék. A tenyésztőknek általában van honlapjuk, ott meg lehet találni őket, és a legtöbbjük szívesen válaszol a kérdésekre. Az én kutyám egyébként a Slippy Star Kennelből származik, mindenkivel barátságos, nyugodt, jó természetű kutya. 12 éves korára egy kicsit megkoptak az ízületei és megromlott a látása, de eddig nem voltak komolyabb egészségügyi gondjai.
2017. júl. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!