Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kozvélemény KUTATáS! Nyakorv?...

Kozvélemény KUTATáS! Nyakorv? Vagy az ami az egész testén átvan szijazva? Pontosan nemtudom mi a hivatalos neve!

Figyelt kérdés
2010. ápr. 26. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Hámnak hívják. a kistestű kutyákhoz szoktak hámot, a nagyobbakhoz nyakörvet.
2010. ápr. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Nagyhoz is létezik hám.Pl.a boxernek kisebb a feje mint a nyaka,könnyen kihúzná a fejét a nyakörvből.
2010. ápr. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
én hámpárti vagyok, minden méretnél...
2010. ápr. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Milyen kutyához kéne?

Alapvetően nyakörv!

Nyakukra (légcső) érzékeny kutyáknak (pl. francia bulldog, mopsz) jobb a hám.

2010. ápr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Attól függ.. Nekünk mindkettő van! Tanuláskor, sétakor nyakörv. Utazáskor, kiránduláskor inkább hám talán, de van h nyakörvet használunk akkor is. Szóval a lényeg h mindkettő! :D
2010. ápr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
két kutyusom van egy német spicc (kistestű),hámmal sétáltatom, a másik kutyusom kaukázusi, őt nyakörvvel.Tanításhoz célszerű a nyakörv.
2010. ápr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

yorkihoz még tanításhoz sem jó a nyakörv

tanításhoz pofaszorítós nyakörv (persze, csak ha nem buldog vagy mopsz :D ) - nem mondom, hogy nálunk bevált, mert kb 4-5 alkalommal adtam rá a dögire, utána nyakörvvel is sétált normálisan, így nem erőltettem tovább, viszont 1,5 éve hámra váltottunk, azóta sokkal nagyobb élmény a séta

2010. ápr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
hám, hám, hám:)
2010. ápr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
én a hámot részesítem előnyben, bár az én kutyám azt se rángatja. Mert ha nagyon húz a kutya, a hámban ugye nehezebb megtartani, mivel az egész teste súlyának ellen kell tartanod. De sokkal kényelmesebb és ha a kutya elszalad és el kell kapni vagy valami helyzet van és meg kell fogni akkor is egyszerűbb , ha hám van rajta.
2010. ápr. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Ha nincs nevelve a kutyad es teged nem zavar, hogy huz, akkor ham. Ha nyakorve van, akkor is huzni fog, de akkor kellemetlen lesz neki az elmeny.

Ha szeretned megnevelni, mert zavar, hogy huz, akkor nyakorv, ha pedig mar meg van nevelve, tehat nem huz, akkor tok mindegy, hogy ham vagy nyakorv, mert egyiket sem fogja huzni, szoval egyik sem lesz neki kellemetlen.

Az en kutyam egy yorki, meg van nevelve, nyakorvet hord. Nem huzza, tehat nem szoritja.

Raadasul csak akkor van porazon, ha valahova megyunk ugyintezni :), kulonben pedig, ha az erdobe, vagy tohoz, vagy a tisztasra megyunk, akkor elengedem szaladgalni, labdazni, esetleg, ha van masik kutya, akkor vele jatszani.

(ez az erdo nem olyan erdo, ahol vadaszok vannak, szoval nem lovik le.)

2010. ápr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!