Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak egy lakásban...

Mit csináljak egy lakásban tartott kiskutyával, ha még nincsenek meg az oltásai tehát nem vihetem le, de azt se szeretném hogy a lakásban végezze el a dolgát?

Figyelt kérdés
A kérdés egyelőre pusztán elméleti, jövő hónapban lesz kis westie-m.
2010. ápr. 26. 22:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
leviheted, csak ne ismerkedjetek kutyákkal
2010. ápr. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Akiteki ***** válasza:

Két oltás előtt ne hozd el.

Kapjon egy parvot és egy kombináltat, utána leviheted olyan helyre, amit nem hemzseg a kutyáktól. Futtatóba még ne.

2010. ápr. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
használhatsz macskaalmot pl. Evés után figyeld a kutyust és mikor mutatja a jeleit, hogy el akarja végezni a dolgát, kapd fel és rakd rá az alomra. ha sikerül neki pisilni, kakilni dícsérd meg, hogy tudja jó ha ott végzi a dolgát.
2010. ápr. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak az a baj, hogy nagyon messzire kéne mennem, hogy olyan helyen legyek ami nem hemzseg a kutyáktól, ugyanis közvetlen egy kutyafuttató mellett lakunk. De majd megoldom valahogy.
2010. ápr. 27. 06:27
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Első válaszoló jól írja.

Leviheted sétálni, ha nem nyal fel kutyakakát/kutyapisit, és csak ismerős, garantáltan oltott, egészséges, felnőtt kutyákkal szimatol össze.

Amúgy kiskutyánál biztosan nem úszod meg lakásbeli balesetek nélkül, jó pár hónap kell majd neki, hogy szobatiszta legyen. Eleinte igen gyakran ürül belőlük ez-az, képtelenség olyan sűrűn levinni őket. :)

2010. ápr. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

nem kell kutyával találkoznia h fertőződjön, gondolj bele, a kutyák egymás fenekét szagolgatják, majd a földet, mancsukkal kaparják amivel a kakiba lépkednek, szval minden fűszál fertőzve van ha úgy vesszük.

Bár én vidéki vagyok, minden eddigi kutyánkat kint tartottuk az udvaron kezdetektől és soha nem volt baj, nem igazán hallottam még olyat hogy kiskutya így betegedett volna meg, de ha figyelni akarsz rá, a 2. oltása után hozd csak el

2010. ápr. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

En azt mondom, hogy NE vidd le! Amig nincs meg az osszes szukseges oltasa, addig ne! Egyes betegsegek ket evig is elelnek a talajon, tehat nem kell kutyakkal erintkeznie, csak annyi, hogy valamit felkap a foldrol, vagy megnyal valamit. Es azt magyarazza meg nekem valaki, hogy egy kiskutyanal ezt hogyan lehet megakadalyozni, ha egyszer olyan kivancsiak, ismerkednek a vilaggal. Egyetlen masodperc eleg a bajhoz. Nem erdemes kockaztatni, mert utolag mar aztan banhatod.

Van egy kutyapelenka nevu cucc, amit le kell teriteni a szobaban, vagy eloszobaban es arra kell raszoktatni a kutyust, vagy vehetsz egy muanyag talcat, amibe teszel ujsagpapirokat, de lattam neten, hogy lehet kapni direkt kutyaknak, UGODOG a neve. Nem, tudom, Magyarorszagon kaphato-e. Azt, hogy hogyan lehet raszoktatni, szinten megtalalod a neten, ha beirod google-ba.

En nem kockaztatnam levinni, amig nincsenek meg az oltasai, de mindenki maga donti el. Aki 30ezerert vesz kutyat, az biztos konnyebben kockaztat, mint aki 150.000ert. :)

2010. ápr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Akiteki ***** válasza:

10:00

Keress vissza ezen az oldalon, hogy mit kínlódik utána, aki pelenkára szoktatta a kutyáját.

Egyetlen vírus van, ami megél a talajon, az a parvo. Az első oltást az ellen kapja. Nem egy kölyköt neveltem fel lakásban, sosem használtam pelenkát (nem is volt még) pláne macskaalmot, amit jól szétkapar és megeszi.

2010. ápr. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%
Nyugodtan leviheted. Mindenhol ezt mondják. Kézben vidd le és csak az adott helyen tedd le ami viszonyleg tisztább legyen és lehetőleg ne találkozzon kutyákkal. Bár szerintem egészséges, általad megbízhatónak itélt kutyákkal fontos lenne találkoznia a fejlődése miatt. Gondolj bele mennyi kutya él, születik az tucén, mennyit nem oltanak be, mégsincs semmi bajuk. Túl van kicsit izgulva ez a dolog.
2010. ápr. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
A mi környékünkön pusztult már el kutya parvoban, nem is egy. Korona vírus rendszeresen fertőz, még a felnőtt kutyáimmal is előfordult már, hogy mindketten bélfertőzést kaptak, pedig nem ettek föl semmit. Budapest belvárosában lakom. Nekem az a véleményem, pláne ezek után, ha valaki olyan helyen lakik, ne kockáztasson. Inkább kínlódtam a pelenkával, mint hogy a kutyám egészségét ekkora veszélynek tettem volna ki az oltásai előtt. A második oltás után egy héttel vittem ki és tetem le, szép fokozatosan mentünk egyre "merészebb" helyekre. Lehet kockáztatni persze, csak kérdés, érdemes-e. Ha a környék olyan, akkor csak szerencse kérdése, hogy nem lesz-e baj.
2010. ápr. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!