Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák is álmodnak?

A kutyák is álmodnak?

Figyelt kérdés
Mikor elmegy reggel a párom, oda szokott mellém feküdni a kutya, a karomba mint egy gyerek :) olyankor érzem, hogy ő is rángatózik, csóválja a farkát "beszél" álmában, mint egy ember, vajon ők is álmodnak?
2010. ápr. 27. 09:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom elhinni, hogy a vazizmok blokkoltak. Meg en is szoktam almomban jarkalni. Van, hogy nyitott szemmel, olyankor latom, amit csinalok. Volt, hogy elmentem a masik szobaba, felebresztettem a nalunk alvo nagymamamat, hogy varja mar fel nekem a gombot. O pedig, mint egy elmebeteget, visszakisert aludni. Erre hatarozottan emlekszem, de reggel nagyot nevetett mindenki.

Volt viszont olyan jarkalasom is, amirol nem tudtam, csak egy masik nagymamam meselte reggel, hogy mennyire halalra remisztettem, mikor felkelt lehuzni a rolot az ablakon es egyszer csak valaki megrangatta a haloingjet. Megfordult es en voltam, meg beszeltem is..valami betoroket emlitettem. Na, meg en is meglepodtem, mert fogalmam sem volt, hogy jarkaltam ejjel.

Szerintem a kutyaknal sem mas a dolog. Almodnak egy emlekrol es az agy stimulalja az izmaikat.

2010. ápr. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Csak kismilliószor tették már föl ezt a kérdést, és igen.
2010. ápr. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
90%

"Nem tudom elhinni, hogy a vazizmok blokkoltak."

Ez nem hit kérdése, hanem tény. Nem vitatéma, nézz utána az alvás folyamatának.

2010. ápr. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
kedves 10:35 ha valami nem tetszik, nem kell kommentelni...
2010. ápr. 27. 11:13
 15/22 anonim ***** válasza:
Pont a REM szakaszban nem blokkoltak, hanem a mélyalvásban blokkoltak. Rem fázisban ugyanolyan aktív az izomtevékenység, mintha ébren lenne...
2010. ápr. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

10:35 vagyok

Nem szoktam, de ha valami nem csak az én szememet bántja, hanem az oldal színvonalát rontja, akkor igenis megjegyzem.

2010. ápr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
szerintem csak a te szemedet bántja, és ennek az oldalnak a színvonalát meg hagy ne ecseteljem
2010. ápr. 27. 11:52
 18/22 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is szokott érdekes dolgokat csinálni álmában. Fekszik az oldalán, és szalad, néha közbe, nyög, felismerhető, hogy ugat álmában. Máskor morog... Nagyon aranyos.
2010. ápr. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Az én kutyám nagyon sokat álmodik! Majdnem minden nap! Fut (persze csak fekve), morog, ugat (csukott szájjal), stb! Nagyon édes, rengeteget szoktam rajta nevetni!!!
2010. ápr. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Akiteki ***** válasza:

Álmukban feldolgozzák a napi élményeket. Azok a kutyák álmodnak sokat, akiknek eseménydús az életük.

Ha ronda idő van és nem megyek velük sétálni, az enyémek sem álmodnak. Meg akkor sem, ha nem történik semmi érdekes séta közben. Nagyobb kirándulás vagy kiállítás után az egész falka fut és ugat éjjel álmában.

2010. ápr. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!