Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky vagy pitbullt vegyek?

Husky vagy pitbullt vegyek?

Figyelt kérdés
Olvastam sokat erről a két kutyáról, de a pitbullról több jót olvasni mint a huskyról... Melyik kutyát ajánljátok? melyiket érdemesebb megvenni???

2016. okt. 31. 15:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen célra, milyen körülmények közé? Mit tudsz te nyújtani a kutyának, mi az, amit nem tudsz/akarsz bevállalni?
2016. okt. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen célra?
2016. okt. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

2 teljesen eltérő jellemű kutya.

Ne külső alapján dönts, egyik sem kezdőknek való.

2016. okt. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, mi a célod a kutyával, hogyan képzeled el vele az életet.

Kint vagy bent tartanád?

Mennyi időt tudnál rászánni minimum naponta?

Séták hogyan néznének ki?

Stb. Stb.

2016. okt. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mert okos kutya es család szerető. Állítólag a gyerekeket is szereti es en gondolkozok előre is mert nemsokára gyereket is szeretnek. Idom az mint a tenger szóval nincs probléma a sétáltatással . Meg hat az a bibi hogy en nem annyira ertek a kutyához de nekem ez a 2 tetszik. A barátom viszont ért hozza.
2016. nov. 2. 12:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha családi kutyát szeretnél, akkor mindenképp a pit, mert ők rettentő családcentrikusak, a gyerekeknek is mindent eltűrnek.

A husky sokkal magának valóbb, nem annyira türelmes kisgyerekekkel.

Viszont ha szülsz, terhesség alatt és szülés után, lehet, hogy lesz lesz annyi kedved/erőd/időd a kutyához, ezt is kalkuláld bele.

Amúgy a pitet nagyon határozottan kell fogni különben a fejetekre nő, rettentő makacs kutyák, bár a huskyról is azt olvastam, hogy hasonlóak, csak velük nincs személyes tapasztalatom.

2016. nov. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, a huskyk is nagyon öntörvényűek tudnak lenni. Egyik sem kezdőnek való fajta.
2016. nov. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én pitbullt akarok. Sok helyen olvastam hogy neveléstől függ es hogy nem szabad elkényeztetni mert ha igen akkor majd ha lesz gyerekem féltékeny lesz es kepes szét tépni. Meg hat sokan mondtam hogy bekattan es akkor szét tép bárkit de csak jót olvastam róla. Lehet megtörtént mar ilyen eset Na de ez bármelYik kutyánál megtörténhet. Csak mind nevelés kérdése. Pl ha egy gyereket is gyilkosnak nevelsz az is lesz. Picit azért felek tőle. Hogy nehogy megvaduljon mikor mar nagy lesz. De gondoltam azt is hogy kutya iskolába kéne majd vinni es akkor gondolom nem lesz okom felni. És valaki tapasztalt mar hasonlót hogy megvadult es hogy bántott e valakit?
2016. nov. 2. 13:22
 9/11 anonim ***** válasza:

Gyerek mellé, családi kutyának a kettő közül inkább a pitet. Semmiképpen ne huskyt!

Egy kutya sem fog csak úgy előjel nélkül, magától megvadulni felnőtt korában, ne aggódj. Nevelni, szeretni kell kicsi korától kezdve, együtt élni vele, foglalkozni vele, tanítani. Kutyák, emberek, gyerekek közé hordani kiskortól, hogy normális, szociális kutya legyen. Így nem lesz vele gond.

Kutyasuli nagyon javasolt vele.

Kisgyereket pedig soha semmilyen kutyával nem szabad felügyelet nélkül hagyni, semmilyen fajtával vagy keverékkel sem.

Kettő közül tehát a pitbullra szavazok. De vigyázz, mert sokan szaporítják ellenőrizetlenül a bull típusú kutyákat, akiknek az idegrendszere és az egészsége nem feltétlenül felel meg arra, hogy utódai legyenek! Ezért csak igazi tenyésztőtől szabad kutyát venni, származási lappal, garanciával, szűrt, tenyésztésre alkalmas szülőktől.

2016. nov. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Es a Labrador? Arról is sok jót olvastam
2016. nov. 2. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!