Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » KUTYA vs. SÜN? Bővebben lent SOS?

KUTYA vs. SÜN? Bővebben lent SOS?

Figyelt kérdés

2 amerikai staffordshire terrier kutyánk van. Nem kennelbe vannak hanem szabadon a kertbe, mostanában minden este és éjjel legalább 3x arra kell felkelnünk és lemenni hozzájuk, mert ugatnak, mert ott van egy sün. (az fontos, hogy csak akkor ugatnak, ha tényleg valami van, pl. a kapunknál állnak, vagy csöntget valaki, sün, és ilyenkor egyből megnézzük, hogy miért ugatnak).

De a nagy kutyánk (10 hónapos) ő csinálja a fesztivált, de úgy hogy az se érdekli, ha szétszúrja a pofáját, hogy folyik belőle a vér. kb 15perce megint ez volt, kimentem, a szomszéd kertben voltak, mind a ketten és ott harapta a nagykutyánk a sünt. Szétszedte a kerítést, ahol a sün volt, persze a kicsi(4 hónapos) ment utána.

Egyszerűen, ha jön egy sün, megbolondul tőle (tudom ez sok kutyánál így van).


Segítsetek légyszives, hogy mit lehetne ez ellen tenni? Elektromos nyakörv kizárva, mert állatkinzásnak tartjuk, főleg ennél a fajtánál nem érne semmit, akiknél a fájdalom küszöb a csillagos ég. Eszünkbe jutott még, hogy kerítés helyett vasbeton hálót csináljunk, de az meg...


Sünriasztót nem találták még fel?:) Akik ilyen helyzetben vagytok/voltatok, hogy oldottátok meg ezt?

Nagyon köszönöm előre is az ÉRTELMES válaszokat.


Most mind a ketten a házukba vannak, mert kaptak a seggükre, és nem veszünk róluk tudomást, hiába jönnek hízelegni, mint ha ott se lennének úgy csinálunk. Tudom, hogy ez nekik a legrosszabb, mert ez olyan, mintha ki lennének tagadva a falkából.


2010. ápr. 27. 21:33
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha látod a sünt akkor valahogy meg is tudod fogni. Fogd meg és vidd el messzire a természetbe. Mi is ezt csináltuk a vakonddal aki az ágyásban volt. Mást nagyon nem tehetsz. Ez így neked is rossz meg a kutyának meg a sünnek is. Talán megnevelheted a kutyád hogy szeresse a többi állatot de ez nem biztos hogy menni fog.
2010. ápr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
67%
Be kéne zárni őket a házba és csak akkor kiengedni ha valaki vigyázz rá,hogy ne harapják szét a süniket.
2010. ápr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
*elírtam. Nem vasbeton háló, hanem simán vasháló
2010. ápr. 27. 21:41
 4/36 A kérdező kommentje:

Amikor kimegyünk, akkor egyből mondjuk a kutyának, hogy hagyd és nem nyúl hozzá, lapátra tesszük a sünt és átrakjuk a szomszédba, vagy inkább átdobjuk jó messzire.

Megvan nevelve, járunk kutyák közé minden nap, szereti a macskákat is, de a sünnel nem tudunk mit kezdeni. Szerintem azért csinálja ezt, mert ha ugatja akkor se megy arrébb a sün hanem összegömbölyödik.


Sajnos a házba nem jöhetnek be.

2010. ápr. 27. 21:44
 5/36 A kérdező kommentje:
A süniknek nincs bajuk. Reggelre már nincsenek ott ahova átdobjuk őket.
2010. ápr. 27. 21:45
 6/36 Akiteki ***** válasza:
100%

Hozzánk is bejönnek néha a sünik. Nem tudok mást csinálni, ilyenkor bazárom őket, akkor nem balhéznak velük.

A süni meg előtte repül át a kerítésen.

Még a jobbik, ha csak szurkálja őket, de tavaly kétszer is behozták nekem a szobába a zsákmányt. A süni élt, de nem zavarta a kutyámat, hogy szúrja. Az egyiket kicsit meg is pucolta a tüskéktől.

2010. ápr. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
21%
Első vagyok, nem azért de ha lapátra tudod tenni akkor arra is képes vagy hogy beülj a kocsiba vagy elsétálj vele jó messzire! Szerintem ennyit megér!
2010. ápr. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk is volt süni a kertben, többször is elvittük messzire, mert a kutyánk mindig neki támadt. A végén a süni vesztett, mivel folyton visszajött és este nem védte meg senki.

Nem hiszem, hogy sok mindent tudsz vele sajnos kezdeni.

2010. ápr. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
38%
Ha elég messzire viszed nem jön vissza.
2010. ápr. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Te minden éjjel, 3x különböző időbe fognád és kocsiba ülnél, hogy elvidd a sünöket? (mert nem minden éjjel ugyan azok jönnek, sajnos, mert akkor elvinném valahova őket, de így)
2010. ápr. 27. 21:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!