Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkorára nő meg egy leonbergi...

Mekkorára nő meg egy leonbergi? Súlyt, marmagasságot légyszi.

Figyelt kérdés
Azt hallottam róla, hogy akár 200 kg-osra is megnőhet. Ennek mennyi a valóságalapja? Van olyan tenyésztő, aki kifejezetten a minnél nagyobb kutyákra megy rá (leonbergin belül)? Nagyon változó a mérete?
2010. ápr. 28. 05:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, 200 kilós kutya nem létezik.

Nem tudom, mekkorára nől pontosan (gondolom, k.b. 60 kilósra). Gyönyörűek és nagyon okosak. Ami miatt nem tartanám, az az, hogy köztudottan rövid élettartamúak (6-8 év). Belepusztulnék, ha ilyen gyorsan elveszteném.

2010. ápr. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vannak kisebbek, nagyobbak, de a 200 kg-nak még a fele is marhaság. A tenyésztők nem mennek rá a kifejezetten nagy méretre, nem érdekük, és a standardtól sem akarnak eltérni. A nagy testsúly a mozgásszervi betegségek kialakulásának a kockázatát is növeli, ez pedig senkinek sem jó. Sokkal fontosabb a wesen, az arányos testfelépítés, megfelelő csontozat, jó maszk, stb. A testsúlyt a standard nem írja elő.


Kanok 72-80 cm, ajánlott középmérték 76 cm

(kb. 60-80 kg)


Szukák 65-75 cm, ajánlott középmérték 70cm

(kb. 50-65 kg)


Annak ellenére, hogy vannak nála magasabb és súlyosabb kutyák is, az utcán általában az a reakció rá, hogy "azta mekkora kutya, ez egy medveölő!" Eleinte még próbálkozik az ember magyarázkodni, de később már feladja. :)


Sajnos tényleg rövid életűek, mint minden óriás fajta, de én nem tudom elképzelni, hogy más fajta kutyám legyen!

2010. ápr. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
tudok leonbergi kiskutyát, ha érdekel, írj.
2010. ápr. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
magassága:kanok:72-80 cm, szukák:65-75 cm. Egy kan súlya 70-90 kg.,egy szukáé 60-70 kg.
2010. ápr. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alinaaa válasza:
Sziasztok. Nekunk kan leonbergink van, de valahogy a méretei az átlagnál nagyobbak. A marmagassága már üti a 85cm-t. gyönyörű.
2011. febr. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!