Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ekkora szemét vagyok,...

Tényleg ekkora szemét vagyok, amiért nem engedem, hogy lányomnak kutyája legyen?

Figyelt kérdés

Két gyermekkel élek egy háromszobás panellakásban. A nagyobbik (13 éves lány) imádja az állatokat, és egy ideje kutyát szeretne. Én nem rajongok az állatokért, gyerekkoromban soha nem volt otthon kutyánk, meg más sem, és soha nem is vágytam rá. Ezzel most is így vagyok, sőt kifejezetten taszít a gondolat, hogy egy kutyával kelljen egy lakásban élnem. Egyszerűen ilyen vagyok. Az is zavar, ha más kutyája rám ugrik, megnyal, stb. Messziről nincs bajom a kutyákkal, csak foglalkozni ne kelljen velük, és ne lakják velük egy légtérben...


Szóval én nem engedem, hogy kutya jöjjön a lakásba, és kész. Hiába mondja a lányom, hogy az ő kutyája lenne. Reggel 7-kor elindul suliba, és heti 3 olyan nap van, amikor edzés miatt 7-kor ér haza. Az apjával elváltunk, minden második hétvégén nála van. Nagszülőkhöz is megy nélkülem, nyáron pedig táborok, stb... szóval elég sokszor rám maradna a kutyával való foglalkozás, amit én nem szeretnék, és szerintem a kutyának se lenne a legjobb, ha nem mindenki szeretettel fordul felé. A költségekről nem is beszélve (egyedül nevelem a két gyereket).


Lányom haragszik rám,szerinte szemét vagyok. Az apja szerint is bele kellene egyeznem, és mások is mondták hogy ha ennyire akarja azt a kutyát, engednem kellene. De mégis miért?? Azt miért nem veszik figyelembe, hogy ha kutya lenne otthon, minden nap rossz szájízzel lépnék be az otthonomba?


Amúgy teknős és hörcsög van most otthon, szintén lányom kérésére, nagyszülőknél pedig 2 kutya (kb. 2 hetente találkoznak).


2016. nov. 7. 15:45
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Az ebneveldére felregisztrálhat. Jó kis oldal, van nekem is több kutyám ott :D
2016. nov. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
93%
Én tökéletesen egyetértek veled! Jobb, ha nem vesztek kutyát!
2016. nov. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
99%

Nem, nem vagyok szemét. Kutyát akkor szabad hazavinni, hogyha az egész család akarja és vállalja. Így nem. A lányodnak ez persze rossz, de majd lesz kutyája, ha felnő és elköltözik.

Azért én sajnállak, hogy nem szeretted meg soha kutyákat. Nagyon sok szeretet tudnak adni. Igaznak tartom a mondást, hogy kutya nélkül lehet élni, de minek :) Ettől függetlenül, ha te így érzel, ne vállaljatok kutyát.

Annyit megtehetsz a lányodnak esetleg (ha ő is akarja, kompromisszumos megoldásként), hogy eljársz vele menhelyre önkéntes sétáltatónak. Most még nem mehet egyedül, majd csak 16 éves korától. Így kutyázhat, de mégsem tartotok kutyát. Persze ez nem ugyanaz, mint a saját kutya, de így ő is és te is engedtek valamennyit.

2016. nov. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
*vagyok helyett vagy, természetesen :)
2016. nov. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Én is Ennyi idős vagyok,nekem se lehet. De inkább az a szemétség hogy ő emiatt hisztzik. Most komolyan,nekem is hörcsögöm van,sokat olvastam róla,ezért is nem támogattuk az állatkínzó kereskedéseket,ezért vettünk tenyésztőtől.

Amúgy szerintem gyenge jellemre vall,hogy nem tudja elfogadni

2016. nov. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
20%

Hát szerintem egyáltalán nem vagy szemét, először is kutya nem lakásba való. Ugat, másokat is zavar, pl. szomszédokat és mozgásigénye van. Foglalkozni kell vele rendesen, és láthatólag egy csomó feltétel ehhez nem adott, mert sok dolog hibádzik.


Van még egy nyomós szempont. Ha eleve ennyire taszít téged, akkor meg se próbáljátok. Ugyanis eleve feszültség lesz belőle, és folyamatos veszekedés. Ez nektek se jó, az állatnak se jó.

Ha nem is szereted őket, nem akarhatsz annyira rosszat a kutyának se, hogy ezeket a szempontokat figyelmen kívül hagyva, hagyod magad a lányodnak és belemész, sőt ezeket neki is meg kellene értenie.

Ő se akarhat annyira rosszat egy kutyának, hogy nem ad meg neki mindent, és egy olyan helyre jönne, ahol állandó feszültség lenne belőle, amit a kutya szív meg.


Tehát a válaszom az, hogy semmiképp nem engedném.

Majd kisasszony őkelme belenyugszik, és ha elköltözik csinálhatja úgy a saját lakásában, házában ahogy akarja. Egyelőre te vagy a szülő akinek szabályai vannak, és ezeket be kell tartatnod a lányoddal.

2016. nov. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy szemét vagy, bár a lányodat is meg tudom érteni. Mond neki, hogy menjen ki a közeli menhelyre kutyázzon, sétáltassa őket stb. Azért is necces a dolog, mert ki tudja hol tanul tovább elköltözik a városból vagy sem. Majd ha körvonalazódik a jövője és tényleg csak az övé lenne a kutya (te max 1-2 hetet vállalnál évente), akkor legyen szerintem:)
2016. nov. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is menhelyre vidd kutyázni, csak az a baj hogy 18. év alattit folyamatosan kísérni kell, ezért neked is sok idődet elveszi.
2016. nov. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
46%
Még anyagi dolgokat is szóba hozhatsz, pl. egy kis testű kutya is megeszik napi 200 Ft-ot, gyerekednek is hátha jól jönne egy kis zsebpénz emelés, cserébe azért, hogy állatot többet ne követeljen.
2016. nov. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy szemét,mert ahogy írod tényleg te foglalkoznál vele szinte mindig.

De megértem a lányodat is. Én örülök h nekünk mindig volt kutyánk. Nem tudnék meglenni kutya nélkül.

Énis egyedül nevelem a lányomat,neki soh nem kell kutya nélkül lennle,mert van egy Pitbullunk.

De igy tényleg ne válalj kutyát.

Menhelyekre mehettek sétáltatni,aztán lehet megszereted a kutyákat.

Vagy esetleg nincs valami ismerös akivel elmehetne sétáltatni v átjárhatna kutyázni.?

2016. nov. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!