Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Átköltöztettem kutyimat mikor...

Átköltöztettem kutyimat mikor szokja meg az uj helyezetet?

Figyelt kérdés
11 éves törpe pincset kutyáról van szó. Összeköltöztem párommal és ma elhoztuk magunkhoz a kutyut. Egész nap rajtam fekszik, ül nincs egy szabad percem tőle, még wc- re is szalad utánam. Párom elment dolgozni nekem meg muszaj volt elmennem üzletbe az ajtónál nyöszörgött mikor mentem, mikor jöttem akkor is ott volt nyöszörögve. Mikor szokja meg az új helyzetet? Mennyi időt adjak neki? Nem ülhetek egész nap itthon vele, viszont azt se szeretném, hogy panasz legyen rá. Tanácsok? 23L :(
2016. nov. 7. 17:16
 1/5 anonim válasza:

szia

Szerintem probáld meg hogy ha vannnak régi játékai vagy rongya vagy fekvőhelye azt feltétlenül vidd át és keress neki egy nyugodt helyet. Ha nincs ilyene tegyél le a földre egy ruhádat amin a te illatod van. És persze sokat törődj vele menj vele sétálni. Így érezni fogja hogy ugyanúgy szereted mint eddig

2016. nov. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mindent elkövettem, de úgy néz ki vissza kell költöztetni nagyon nem szokja ezt meg enni se akar csak alszik rajtam, ha felkelek szalad utánam
2016. nov. 8. 08:08
 3/5 anonim ***** válasza:
OLyan mintha szeparációs szorongás alakult volna ki nála. Próbáld meg az elején rövid időkre másik helyiségben hagyni.
2016. nov. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kutya viselkedése teljesen természetes, hetekbe, hónapokba telhet, míg megszokik, főleg, mivel már idősebb kutyus. És éppen ezért a sok stressz az egészségének sem tesz jót. Én fokozatosan próbáltam volna meg az átszoktatást, és egész biztos nem hagytam volna magára az új helyen az elején.

Annak idején a 7 éves kutyámmal voltam hasonló helyzetben, úgyhogy tapasztalatból beszélek.

2016. nov. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Fokozatosan nem megy az átköltöztetés mivel 200km- re lakunk így az is bajos mikor vigyük vissza. Voltunk sétálni, de mivel ő családi házhoz van szokva ugatta az idegeneket, szaglászta volna őket. Párom jött ebédre még őt is ugatta amint belépett a lakásba, de nagyon allig akart lenyugodni. Nem ülhetek egész nap itthon vele, mert tegnaptól azt csinálom....
2016. nov. 8. 14:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!