Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaphat a kutya emberi anyatejet?

Kaphat a kutya emberi anyatejet?

Figyelt kérdés
2016. nov. 13. 01:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Persze. Emberhúst is.
2016. nov. 13. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Én egyszer hallottam egy nőről aki úgy nevelt fel egy kiskutyát hogy szoptatta mert épp volt teje és így nagyon szoros kapcsolatban nőtt fel a kiskutya a kisgyerekkel. Úgy maga a történet meg a szándék kedves volt de én biztos nem szoptatnék egy állatot úgy hogy utána a gyerekem is onnan egyen. Na meg a gyerek az első. Ha ő neki elég a tej akkor maximum lefejném és esetleg cumisüvegből adnék az állatnak ha nincs más. De amugy ha kiskutyát akarsz felneveli lehet kapni speciális tápszert kiscicáknak/ kiakutyáknak stb..
2016. nov. 13. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
fúj. Nem szoptatnék állatot. Nagyon sok tejem van az elejétől kezdve. szorgalmasan fagyasztottam is le amíg hivatalos tejleadó nem lettem. A friss tejet így leadom. A fagyasztottat viszont nincs hova leadni. Rendesen fagyasztóládában tárolom ahol fél évig lehet. Viszont az egy hónapnál régebbi tejek már nem olyan édesek ezért a babám sehogy nem inná meg. Mondtam itthon hogy akkor elkezdem kiöntögetni (kb 50 LITER tejről beszélünk). Erre a férjem azt mondta hogy ne öntsem ki mert a kutyának jó lehet. A kutya nálunk egy udvaron levő fajtiszta kutya aki jó drága tápokon nevelkedik és kb 1 éves. A táp mellé sokat pitizik tőlünk mindenfélét... tipikusan olyan ínyenc hogy ha nem vigyázunk a talnyoszsebkendőt is megeszi... Tehát attól nem félek hogy nem enné. Viszont a tehén tejtől tudom hogy mehet a hasuk és hányhatnak is. Ezért kérdezem hogy ugyan ez van-e az emberi anyatejjel is. Sajnálom kiönteni a sok tejet hiszen rengeteg munka és szenvedés előállítani... Ha a kutyának tényleg tápláló lehetne akkor szívesebben adnám neki mint hogy kiöntsem.
2016. nov. 13. 04:30
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
1 éves kutyának szilárd táplálék kell, nem értem ez hogy fordul meg bárki fejében. Az emberi tej egyébként is az emberi gyermek igényeit szolgálja, nem egy felnőtt kutya csemegéje.
2016. nov. 13. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Miért ne próbálhatnád ki? Maximum hasmenése lesz tőle, akkor nem adsz neki többet. Amúgy most jutott eszembe, hogy mivel az én babám egyáltalán nem fogadta el a mélyhűtőből elővett anyatejet, nem egyszer kevertem bele a kutyák kajájába, mert sajnáltam kiönteni. De nekem nem volt ennyire sok, 40-50 ml-ről beszélek egy-egy adagnál. Attól még, hogy nem egy hagyományos táplálék, igenis tápláló lehet.
2016. nov. 13. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező! Csodálatos, hogy ilyenre gondolsz!


Szerintem kérdezd meg a helyi állatorvost, hátha tud valahol kiskutyákat, esetleg akik anya nélkül maradtak, szerintem csodás dolgot tennél, ha így sikerülne megmenteni egy kis életet. Vagy esetleg baba. Tudom már más időket élünk és nem olyan közvetlen az élet mint régen egy faluban, ahol vitték a hírt, hogy Mariskának gyereke lett és sok a teje és Juliska, aki pedig elapadt boldogan fogadta a tejet.. Azért egy próbálkozást megér.

(Szerintem az is csodálatos, ha valaki egy kiskutyát szoptat, hozzáteszem valószínű én sem tudnám megtenni...)

2016. nov. 13. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Minden nap hordom a gondozásra szoruló babák számára a friss tejet az anyatejgyűjtő állomásra. Elég sok vizsgálatot vállaltam ezért illetve minden alkalommal szertartásosan bemosakodva sterilen kell eltennem ehez a tejet ami napi 8 alkalmat jelent... Ott elmondták hogy igaz hogy fél évig jó a fagyasztott de 1-2 hónap után megváltozik az íze és ezért nem veszik át. Felolvasztottam párat és tényleg nincs finom tejszín íze ezért nem issza a lányom se illetve szerintem más baba se inná.

Ezért kérdeztem hogy tudje-e valaki hogy ugyan úgy megy-e a hasa a kutyának az anyatejtől mint a tehéntejtől. Természetesen ugyan úgy megkapná a szokásos napi adag tápját szó nem volt arról hogy kizárólag ezzel akarnám táplálni. Sajnos mivel kinti kutya tartok tőle hogy esetleg nem venném észre ha menne tőle a hasa. Ha ugyan olyan neki mint a tehén tej akkor nem kísérletezek vele és kiöntöm.

2016. nov. 13. 06:32
 8/14 A kérdező kommentje:

még annyit kedves utolsó hogy manapság nem lehetne babának csak úgy tejet adni. csak azért adhatok mert elvégeztem a vizsgálatokat ( tüdőszűrés, vérvétel, székletvizsgálat, mintafejés...). Olyat nem enged a gyerekorvos is hogy vizsgálatok nélkül Julika odaadja a tejét bárkinek... Julika meg ha szeretne is segíteni tény hogy nem biztos hogy bevállalna ennyi vizsgálatot pláne hogy mondjuk a minta fejés esetében egy vadidegen nő kézzel feji le a melleit ami iszonyatosan kellemetlen dolog arról nem is beszélve hogy székletminta adása se olyan motiváló momentum.

Kiskutyák számára frisset nem tudok felajánlani mivel azt a beteg és korababák számára viszem. Illetve annyi kört futottam már hogy hova tegyem a tejem amíg leadó lettem hogy már belefáradtam ebbe. Ha az itthoni kutyi kaphatja akkor egye... ha nem akkor inkább kiöntöm most már. Rengeteg pici babán segítek ahhoz hogy ne érezzem magam rosszul amiért már fizikailag nincs erőm utána járni hogy van-e elhagyott kiskutya vagy sem. Az se biztos hogy nekik ez jó lenne... Biztosan készült számukra kutyának való tápszer ami sokkal inkább megfelelő az életben maradásukhoz.

2016. nov. 13. 06:51
 9/14 anonim ***** válasza:
Én nem adnám a kutyának semmiképpen.
2016. nov. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Platypus ***** válasza:
Az anyatej tele van laktózzal, ezért nem jó ötlet kutyának adni, ugyanazért mint a tehéntejet.
2016. nov. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!