Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ételallergiás kutyának milyen...

Ételallergiás kutyának milyen tápot adjak?

Figyelt kérdés
Ételallergiás a kutyám. Sok kísérlet van mögöttünk, egyedül a DaDo halas kutyatáp volt eddig jó (kapott acanát, platinumot, trovetet). Viszont szeretnék másik tápot is, hogy váltogathassam. Elfogadható árú, jó minőségű, monoproteines, baromfimentes, esetleg gabonamentes tápot keresek. "Természetesen" elvárásom, hogy az első összetevő hús legyen.

#ételallergiás kutyatáp #halas kutyatáp #monoproteines kutyatáp
2016. nov. 20. 17:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha egyszer van egy bevált táp, miért akarsz váltogatni?

A tápváltás amúgy is megzavarja a kutya emésztését.

2016. nov. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mert azt olvastam és hallottam (állatorvos, állatpatika), hogy 4-5 havonta váltogatni kell a tápokat és kb. 2-3 táp kell ehhez.
2016. nov. 20. 18:12
 3/12 anonim ***** válasza:

A Fish4Dogsnak van limitált összetevős halas tápja, az Exclusion-nek meg egzotikus proteines és monoszénhidrátos, de ha allergiás akkor pont, hogy nem kéne váltogatni. Ugyanis semmi garancia nincs arra, hogy nem fejleszt ki újabb allergiát. Minél több összetevőt ismer a szervezete, annál több dologra fejleszthet ki allergiát, aztán te is etethetsz majd csincsillával vagy kenguruval...


Ha könnyebbé szeretnéd tenni a kutyád életét, inkább feküdj rá a jutalomfalat-gyártásra! Az sokkal hasznosabb :) A DaDo összetevői alapján a rozmaringos olajban pácolt majd kisütött halat tudnám ajánlani rommá főtt rizzsel, leturmixolva, sütőpapírra terítve, kicsit bevagdosva majd kisütve. (Falatkákra tudod törni és mélyhűtőben tudod tárolni.)

2016. nov. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, nem kell váltogatni abban az esetben, ha egy táp jól bevált és megfelelő minőségű. Sőt, a váltogatás okozhat inkább problémákat, hasmenést például.
2016. nov. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Barf?
2016. nov. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Elnézést, nem tudom, hogy itt hogyan kell egyes válaszokra válaszolni. Megnéztem a Fish4Dogs halas tápját ( [link] ). Nem egészen világos, hogy mennyire lehet jó egy kutyának a borsóliszt. Ilyen (sőt azt hiszem olcsóbb) árfekvésben lényegesen jobb a Real Nature Wilderness Fresh Water Fish. 70 százalék hússal (hallal). [link]
2016. nov. 21. 06:13
 7/12 A kérdező kommentje:
Azért talán ne írjunk olyat így le kereken, hogy hülyeség, hogy váltogatni szeretném a tápokat, ha egyszer nem én találtam ki, hanem két szakértő is mondta. Amúgy logikus, hogy ha nem akarom, hogy a halra allergiás legyen, akkor pont, hogy váltani kellene időnként. (Köszönöm, ha kulturáltan válaszoltok, hülyeség és hasonló szavak kihagyásával.)
2016. nov. 21. 06:14
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, a barf-on gondolkoztam, sőt, egy ideig meg is próbálkoztam vele. Nem szeretnék barf-ozni.
2016. nov. 21. 06:15
 9/12 A kérdező kommentje:
Itt, a gyakorikérdések.hu-n találtam ezt: [link] Az anti allergia táp jónak tűnik. Valaki esetleg ismeri? (Nem vagyok az ügynökük, üzletkötőjük, mielőtt ez felmerülne. :) )
2016. nov. 21. 06:17
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatom az, hogy felesleges váltogatni, ha végre találtál egy olyan tápot, ami beválik. Nálunk is allergia volt, elég durván, és az acana halas vált be (tudom, hogy ez nektek nem jó, csak példaként írom). Kb. 5-6 éve csak ezt kapja, gyönyörű a szőre, nincs vakarózás, nem ingadozik a súlya.

Persze próbáld ki, hogy mi válik be, de én a helyedben nem kísérletezgetnék a kutyuson másikat, ha végre találtál egy megfelelőt

2016. nov. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!