Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemrég fogadtam örökbe a...

Nemrég fogadtam örökbe a süket blökit, ez jó rezgő nyakörv?

Figyelt kérdés

Egy hete fogadtam örökbe egy kutyust, kiderült, hogy süket. Találtam egy régebbi kérdést ahok ezt a nyakörvet ajánlották:

[link]

Ez kistestű kutyusra is jó? Egy év körüli. És én is be tudom tanítani? Úgy akarom, hogy felrakom 35 méteres pórázra, engedem öt métert, rezgés odahívom-->juti. Aztán tíz perc múlva hat méterről ugyanez. Így egy hónapig legalább (vadászkutya) aztán póráz nélkül. Szerintetek mennni fog?

+1 Ha valakinek van vele tapasztalata és leírja azt nagyon megköszönöm! :)


2016. nov. 23. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A linkelt nyakörvről nem tudok nyilatkozni, de mindenképp érdemes egy rezgő nyakörvet beszerezni, hiszen valamivel fel kell hívnom a kutyád a figyelmét, hogy vegyen fel veled szemkontaktust (és után kézjellel utasíthatod, hogy jöjjön oda). A 35 méteres póráz remek. Szerintem elsőre nyugodtan engedheted akár 10-15 méterre is, 5 méter az a kutyának szinte semmi :) Dicsérd meg mindig, ha odajön. DE! Ha látod majd rajta, hogy érti ugyan, mit akarsz, de hülyére akar venni és nem megy oda, akkor azért szidd le, attól, hogy süket még fegyelmezni kell ilyenkor őt is :D
2016. nov. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem tudom, én úgy gondoltam, hogy a rezgésre kelljen odajönnie. Vagy az jobb, ha rezgés odanéz és a leguggolásomra kell odajönnie? A párom azt mondta, nem bízik az ilyen nyakörvekben. Tényleg nem 100% hogy mindig működik, és nem rezeg?
2016. nov. 24. 15:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell leguggolnod, épp ellenkezőleg.

Inkább intsél felé (ha már magadra vontad a figyelmét) látványosan, és mindig ugyanúgy.

5 méterről lehet hogy megérti a leguggolást, de akkor pont nem kell.

50 méterről valami parkban, térdig érő fűben, már azt hiszi, hogy bújócskázol.


Következetesen ugyanúgy csináld mindig, szerintem jó tanácsot kaptál, rezgetés, szemkontaktus, behívás.


Már csak azért is, mert attól függően mennyire fogékony erre, más kézjelet is taníthatsz neki.


Pl mivel nem fegyelmezésre fasználod a rezgést, hanem figyelemfelkeltésre, begyakorolhatsz vele olyat is, hogy pl egy tiltó parancsot egy messziről is jól látható kézjellel kötöd egybe, persze eleinte közelről, amikor valami rosszat csinál.

Mondjuk vízszintesen elhúzott, feltartott mutatóujj.


Így ha valami rosszat csinál, pl túl hevesen ismerkedik, vagy bármi, és távolabb van tőled, rezgés után le is állíthatod.

Mivel azt a fegyelmezéssel, tiltással köti össze, nagyobb eséllyel fejezi be amit csinál, mert tudja, hogy nem tetszik neked, mint ha szokványosan magadhoz hívnád.

2016. nov. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Találtam egy ilyen oldalt

[link]


szerintem picit komolyabb mint amit linkeltél.


Mindenféle pótalkatrészt is árulnak.

És a nyakörvek is nagyobb tudásúak, több funkciósak , állítható intenzitásúak, van rajtuk elektrosztatikus funkció is.

Szerintem sokkal jobban megéri, olyan árért már nagyon profit lehet venni. De olcsóbb is elég.


(Amúgy nem tudom, nem e azért választottál csak rezgőset, mert előítéleteid vannak az elektromos funkcióval szemben.

Erre 2 dolgot tudok mondani.

1: nem kell használni, ha nem akarod, hiszen ugyanúgy van sima rezgés is.

2: Ha voltál már fizioterápiás kezelésen, ismerheted ezt az ingert.

Bizonyos fokig kimondottan kellemes, masszírozó érzés, sőt, alatta alig érezhető. Nyugodtan kipróbálhatod magadon, csak vedd hozzá, hogy a kutya jóval kevesebbet érez belőle.

Amúgy meg ha megveszed, te magad is látni fogod.

A nyakörveken pedig állítható a fokozat, ez egyszerűen arról szól, hogy más inger mint a rezgés, amiből könnyebb megtanulnia a kutyának, hogy mást akarsz közölni.

Pl sima rezgés figyelemfelkeltés, vagy behívás, elektromos impulzus tiltás, leállítás.)

2016. nov. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már csak azért is az elektromosat választanám, mert a sima napi rutinban is sokszor előfordulhat, hogy azt kell mondani a kutyának, hogy "nem, fúj, hagyd, stb."

Mindennapos, nem túl jelentős korrigálások.


És nagyon sokat ront a reakcióidőn, ha előbb rezegsz, hogy egyáltalán rád figyeljen, és utána tiltod. Meg bonyolultabb procedúra.

Meg nehezebb a kutyának összekötni, hogy ha rezegsz, mit akarsz.

Szerintem jobb a sima rezgést meghagyni a behíváshoz, hogy semmiféle más dologgal ne keverje össze.


Az e-impulzust meg meghagyni a tiltásnak. Hangsúlyozom, nem azért, mert fájdalmat okoz, vagy annyira kemény lenne. (Legalább is az alap erősség egész biztos nem az)

Egyszerűen csak más, mert izom összehúzódást okoz, nem a bőrt rezegteti.

Mint inger, kevésbé hagyható figyelmen kívül, mint a rezgés, mert önkéntelen apró összerándulást okoz , ezért alkalmasabb egy adott cselekményből való kizökkentésre.

2016. nov. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!