Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Fincsi...

Mi a véleményetek a Fincsi nevű kutya konzervről?

Figyelt kérdés
Kicsi korában Chappit kapott de az igen drága.

2016. nov. 28. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

A konzervek eleve nem jók, kivéve egy-két kivételt, azok viszont valóban nagyon drágák.

A chappy, fincsi, sőt pedigree is egy rakás szemét. Nagy része víz, a többi pedig gabona, vágóhídi hulladék (mint pl. csőr, köröm, toll), hamu. Nem alkalmas kutyák etetésére.


Kutyát jó minőségű száraztáppal érdemes etetni, 1-2 márka példának: Bosch, Happy Dog, Brit Care, Josera (ezek az olcsóbbak közé tartoznak).

Vagy alternatívaként lehet BARF módszer szerint is (nyers hús, csontos hús, belsőségek, kiegészítők megfelelő arányban).

2016. nov. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A konzervek nem táplálnak , a drágábbak sem . 90% víztartalom a többi ki tudja mi , kivizeli és ennyi , nyáron rohadnak a melegben . . Jobb tápok nem saját márkás termékek használnak .
2016. nov. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Silány, rossz minőségű, de a Chappi is az. Vannak valóban jó minőségű konzervek pl Real Nature, Premiere, Animonda stb azok a drágák, nem a sparos konzervek.
2016. nov. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha mérgezni akarod tökéletes.


Én BARF-ozok,szerintem z a legjobb táplálási mód,de lehet táppal is etetni,természetesen,nem búzával meg hasonló szeméttel mint a Chappi,Pedigree és társai. Konzervvel meg amúgy se tetetünk mert 85%-90%-a víz,a többi meg vágóhídi maradvány,semmi tápláló.

2016. nov. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

#4 vagyok leharapta Bocsi


Tehát már írtam hogy a konzerv és mely tápok a rosszak. Hogy én melyik etetési módot használok,Előttem írták hogy mik a jó tápok.

Na de mi a jó táp ismérve?

Az alábbi tartalmakból nagyon alacsony vagy nincs benne:

Gabona,fűfélék,növények,tisztázatlan eredetű "hús",porc maradványok stb.

Az alábiból nagyon magas tartalom:

HÚS

2016. nov. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az en kutyamnem eszi meg a szaraz tapot mert fuldoklik benne ha bevizezem akkor meg budos es nem eszi meg. Evek ota huskonzervet eszik meg szokott kapni neha a mikajankbol is ha van olyan husosabb.
2016. nov. 29. 06:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy írták előttem, az általad említett konzerv rettentő vacak! Kb. olyan, mintha te kizárólag kólán és csipszen élnél.

Nem tudom, hogy miért fuldoklik a száraz táptól a kutyád, de ha így van, akkor vidd orvoshoz, mert valami baja van.

Ha szárazon nem akarod adni neki, akkor keverd össze a tápot egy kis vizezett natúr joghurttal (1 kanál joghurt 1-2 kanál víz), de ne áztasd benne, hanem amint összekeverted, azonnal add oda neki, mint ahogy az ember a műzlit eszi.

Vagy ha ez nem szimpatikus, akkor főzz neki házikosztot. De ne azt, amit ti esztek, mert a kutya szervezete nem tud mit kezdeni a sóval, meg a fűszerekkel.

pici olajon megpárolod a húst (amilyen van, lehet állateledel boltokban is kapni húst), mellé karikázol pl. répát, tököt. Felöntöd vízzel, készre főzöd és a végén hozzákeversz egy kis párolt rizst. A rizsből csak nagyon kevés kell.

Ettől biztos, hogy nem fog fulladozni.

Felejtsd el a konzerveket!

2016. nov. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!