Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz mellé milyen másik...

Kuvasz mellé milyen másik pásztorkutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy másfél éves (19 hónapos) kuvasz kanom, és szeretnék mellé egy másik pásztorkutyát is, gondoltam esetleg egy szuka kuvaszra is, de ki szeretnék próbálni több fajtát, hogy melyik illik leginkább hozzám, régebben is voltak kuvaszaim, volt, hogy egyszerre több is, meg volt németjuhászom, hát az nagy mellényúlás volt, most KÁJ, KAU amiben gondolkozok, esetleg komondor, bár attól tartok, úgy hírlik akikkel beszélgetek az nem olyan temperamentumos, mint a kuvasz, az nyugisabb, könnyebben kezelhetőbb, Sárhegyi talán, az eléggé hasonló a Kauhoz, vagy még Moszkvaiban gondolkodok, de az meg nem annyira tanyasi pásztor inkább örző-védő és a németjuhásszal csúnyán befürödtem, ami szintén örző-védő munkakutya.

2016. dec. 2. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem értem a kérdésedet. Nem tudsz dönteni, ez világos, de mi hogyan tudunk segíteni? A fajtákkal szemmel láthatóan nagyjából képben vagy, a kuvaszod meg nem rasszista, ő olyan kutyával fog együttélni, amilyet odaviszel. Szóval csak neked kell átgondolni és dönteni :)
2016. dec. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Abban tudtok, hogy nektek milyen tapasztalataitok vannak a többi fajtával, illetve tartottatok-e már együtt kuvaszt ezekkel a fajtákkal. Inkább a tapasztalataitok érdekelnének, és a fajtákra jellemző sajátosságok.
2016. dec. 2. 22:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom: Kuvaszunk mindig volt, van jelenleg is. 1X hoztunk mellé Közép-Ázsiai Juhászkutyát az előző kuvaszomhoz, és azzal nagyon jól kiegészítették egymást, tekintélyük volt és soha nem törtek be mellettük a telkünkre. Nagyon aktívak voltak, személyes tapasztalatom alapját ezt a párosítást ajánlom, kérdésedre válaszolva.
2016. dec. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a tapasztalatom, hogy a vizslával nagyon jó párost tudnak alkotni.
2016. dec. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gondolom ismered annyira a kutyádat hogy mennyire visel el más kutyákat.Kuvasz kislányt vigyél mellé.Úgy jól meglesznek.Ha másik kant viszel bármilyen hasonló méretű fajtából az vagy bejön vagy nem.A Kuvasz meg a Komondor nekem jól elfért tizede súlyú kutyákkal is,nem volt gond.A Kaut meg a Kájt nem ismerem ilyen szempontból.A Komondor meg ugyanúgy bevállt mint a Kuvasz,fogott ez is,fog az is :) Jól kell kiválasztani a kölköt.
2016. dec. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!