Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak engem idegesít, amikor...

Csak engem idegesít, amikor fajtiszta helyett azt mondják, hogy fajtatiszta?

Figyelt kérdés
Mert a sok sznob szerint úgy "szakszerű"?

2016. dec. 3. 20:14
1 2
 11/15 elwera ***** válasza:
0%
Engem nem idegesít, de néha az elvakult kutyásokat, akik verik a mellüket a baromságra, vagy az okoskodó embereket kiröhögöm.
2016. dec. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
53%

De miért kéne elfogadni, az átlag ember szóhasználatát ha az nem helyes? És ne haragudj, de ha egy ilyen kérdésben nem tudják meglátni a különbséget, akkor nagyobb kérdésekben hogy fogják? Pl. tegyük fel politikai kérdésben...

Persze nem világrengető kérdés, és megértem én anélkül is mit akar mondani, de tükröz egyfajta nem törődömséget/tanulatlanságot/hozzáállást, aminek semmiképpen sincs jó üzenete - pláne ha nekiáll feljebb, hogy "nem mindegy???" Egyébként nem, de az legyen mindegy neki.

2016. dec. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
55%
Általános iskola, rendszertani alapfogalmak, faj és fajta fogalma. Az hogy "ez a hétköznapi emberek szóhasználata" csak azt jelenti mennyien jártak csak melegedni a suliba. Attól még nem lesz helyes a szóhasználat, és aki ezt sznobságnak gondolja... hát biztos azt gondolja az illető, hogy a helyesírási szótár is csak újgazdag előkelőségnek készült (csak akkor miért tanítják a suliban?).
2016. dec. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg sznobok az emberek, ezek a kommentek egyre jobban megerősítenek benne. :-)

13-as válaszoló: feltűnt, hogy bár a magyar helyesírás szabályaival példálózól, a te válaszodban is minimum kettő található?

Helyes megfejtéseket várom! :-)

2016. dec. 5. 17:22
 15/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk a helytelen megnevezés nem helyesírási hiba...
2016. dec. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!