Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek vannak mudi...

Szerintetek vannak mudi szaporítók?

Figyelt kérdés

csak egyik nap megfogalmazódott bennem ez a kérdés. Valljuk be nem túl népszerű fajta. Egy merle mudi szaporítót el is tudnék képzelni, de mást nem.

Ti hogy gondoljátok, mennyire lehet gyakori ez a jelenség?



2016. dec. 16. 16:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Vidéken, elszigeteltebb közösségekben a unkára fogott mudiknak nem hinném hogy volna törzskönyve, szűrése szóval ebből a szempontból tekinthetők szaporítottnak (más tészta, hogy az alkalmatlan egyedektől hogyan szabadulnak meg, ezzel biztosítva az állomány egészségét). Egyébként egye népszerűbb, sajnos elképzelhetőnek tartom hohógy van szaporító, aki a nyereségért fialtatja a kutyáit.
2016. dec. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Platypus ***** válasza:
89%
Ismertem egy pásztorembert, aki a göndör szőrű kölyköket mudinak, a simákat meg sinkának adta el, ugyanattól az anyától. Mondjuk munkára vitték őket, de valahogy én nem így definiálom a céltudatos munkakutya tenyésztést.
2016. dec. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ti egy faluból vagy tanyáról nyugodt szívvel hoznátok el kölyköt? Ahol mondjuk a szülei pásztorkutyák
2016. dec. 16. 16:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a szaporítás nem attól függ, hogy szép-e a kutya vagy sem. Szerintem pl a mopsz a legrondább kutya a világon, és még életképtelen is, mégis viszik az emberek, mint a cukrot és kell nekik a sufni kutya 20 ezerért.
2016. dec. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg mudi van a fajtmentőknél (a fajtához képest), szóval azoknak valahonnan jönni kell.
2016. dec. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

De a fajtamentőknél pl még sosem láttam olyat, hogy szaporító helyről mentették, és nem is olyan állapotban vannak általában a szukák, mintha onnan jöttek volna

Nem a szépségről beszéltem, népszerűségről

Szerintem a mopsz sokkal népszerűbb kutya mint a mudi

2016. dec. 16. 16:42
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy vannak! Nézd meg a jófogáson.... egy csomó mudinak feltüntetett kutyust kínálnak 5-10 ezer Ft-ért.

Ezek a szaporítók inkább olyan emberek, akik szereztek valahonnan egy mudi jellegű kutyát, meg van a szomszédnak is valami hasonló és a szaporulat reményében "összeeresztik" őket. Aztán fajtatisztaként hirdetik a kiskutyákat.

Azért a "merle", vagy inkább cifra mudi sem annyira ritka...

2016. dec. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szaporító az is, akinek egy szem kutyája van és egyszer leelleti szakértelem nélkül, nem csak s kiskutyagyárak.
2016. dec. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23%

nekem volt mopszom is és 10 ezerszer szebbnek tartom mint a mudit. mindegyik fajtának megvan a maga szépsége és persze mindenkinek más tetszik.

és minden fajtára akad jó pár szaporító is.szaporító az aki mindenféle engedély nélkül a pénz miatt nevel kölyköket.

lehet egy tenyésztő is rossz kutyatartó, tarthatja sokkal-sokkal rosszabb helyen és módon a kutyákat a szapórítónál, attól mert tud róluk papírt mutatni. egyikben sem hiszek!aki teheti menhelyről mentsen állatot!


de hogy a kérdésre is válaszoljak :) szóval amúgy mivel a mudi jobban használatos vidéki munkakutyának, így ott sokkal jobban el tudom persze képzelni a szaporítását. biztos, hogy van, de nem tudom milyen sűrűséggel...

2016. dec. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A pásztorokat nem érdekli, hogy a kiállításokon/tenyészszemléken milyen eredményt érnek el a kutyák. Egy a fontos jól dolgozzon. Sajnos a fajták 90%-nál a show vonal eléggé kiöli a munkavért. De a pásztorok egymást közt megoldják (bár ma már inkább sinkával, borderrel terelnek, lehet van pár hely ahol pumi, puli, mudit használnak vagy vegyesen) Én ezt a fajta szelektálást nem tartom szaporításnak, ugyanis nem tukmálják rá senkire, a kutya azt csinálja amire kitenyésztették.


De nézegess akad egy két érdekes hírdetés....

[link]

2016. dec. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!