Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szívférgesség elkerülésére...

A szívférgesség elkerülésére mi a legjobb mód ami em is horribilis árú?

Figyelt kérdés

Két kutyám van így nem mindegy...


Lattam a spot onokat. Jah szúnyog ellen pont két hétig véd és marha drága alapbol. Nem meg két hetente?!


Olvastam valami fereghajtorol amit 3 havonta(?) Kell adni. Ez hogy működik? Milyen árban van?


Egyáltalán mennyire kell félni?



2016. dec. 20. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A "féreghajtót" havonta kell adni. Azt, amelyik megöli a bekerült lárvákat.

Sajnos, egyre több a fertőzött szúnyog. Főleg ahol élővíz mellett élnek.

A szezon nem egész évben tart.

Aki meg akarja óvni a kutyáját kullancstól, szúnyogtól, sajnos számolni kell a szerek árával.

Próbálkozhatsz illóolajokkal is. Persze, ott is a valódiakkal, nem az olcsó utánzatokkal.

2016. dec. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ország déli-keleti részén már kifejezetten gyakori a fertőződés - még ha sokan nem is tudják a kutyájukról -, és terjed más tájakra is. Nyáron láttam egy szívférgesség térképet, rákeresel biztos megtalálható.

Én a Scalibor nyakörv + 6 hetente Milbemax kombót tartom a leggazdaságosabbnak, de ha van jobb ötlet, én is érdeklődve várom.

2016. dec. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Alapbol forestot hasznalunk igy amelle kellene kiegeszitonek valami.

Es a fereghaktot azt doki irja fel? En kerdeztem a dokinkat de szerinte nem kell ezzel foglalkozni csak hangulatkeltes van valos veszely nincs. Baratnomet meg az o dokija hulyenek nezte mikor a vertesztet kerte. Akkor most mi az igazsag?

2016. dec. 20. 21:57
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A Foresto nem véd szúnyog ellen, a Scalibornak távoltartó hatása van, és nekünk kullancs ellen is bevált, így két legyet üthetek egy csapásra. A biztonság kedvéért adom pluszban a Milbemaxot, hogy ha mégis megcsípné a szúnyog, mégis fertőződne, akkor még mikrofilária állapotban pusztuljon ki.

Az állatorvosok meg... amíg nem találkozik tömeges esetekkel, meg talán nem is érdekli a valós helyzet, addig könnyen megrántja a vállát. Még egy pár éve valóban csak elszigetelt, ritka eset volt a szívférgesség. Ma már, pl. nézem a Retriever Rescue oldalát, szinte az összes dél-keleti országrészből mentett kutyájuk szívférgesen kerül be. Ráadásul pont arrafelé él a legtöbb szaporító, pont ott van a legtöbb kidobott kutya, a tartási körülmények is elmaradnak a nyugati országrésztől. Semmi nem állítja meg a betegség terjedését. Évek telhetnek el, amíg problémát okoz a féreg, így sok gazdának fogalma nincs róla, hogy fertőzött a kutyája.

2016. dec. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A Milbemaxért besétálok a rendelőbe, és kérek egyet a recepción. 25 kg alatti a kutyám, egy tabletta kell alkalmanként, olyan 1200 v. 1400 szokott lenni. Mivel én rendszeresen adom, nem szoktam emiatt vérvizsgálatot kérni, de első alkalom előtt jobb, ha elvégzik, nehogy nagyobb kárt okozzon (ha már kifejlett féreg lenne benne).
2016. dec. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nextquard Spectra, havonta kapják.

Nem a legolcsóbb, 40kg-ig 5000ft 1 tabletta, viszont vèd szúnyog, bolha és kullancs ellen is. Olcsóbb megelőzni a bajt, mint kezelni és vagy bejön vagy nem.

2016. dec. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kell félni. Belsős embertől tudom, hogy a helyi sintértelepen, amikor letesztelték vérvizsgálattal a kutyákat, 80 kutyából sok bőrférges volt és 4-5 tuti biztosan szívférges! Elég egy szívférges/bőrférges kutya és végigfertőzi az egész kennelsort/környéket.


Nagyon jól teszed, hogy védekezni akarsz ellene.

A szívféreg baromi veszélyes és sokkal könnyebb megelőzni, mint kezelni. Ha sokáig kezeletlenül marad, akkor végzetes a kutyára nézve.


A bőrférgesség a legtöbb kutyánál "csak" kellemetlen, de nem olyan veszélyes, bőr alatt puklik formájában jelenhet meg, de van, hogy még úgy se. DE. Ha a kutya allergiás reakciót mutat a férgességre, akkor szétkaparja/rágja a bőrét, kivörösödik, stb.. Úgyhogy mindenképp érdemes ez ellen is védekezni. Ráadásul emberre is terjedhet a betegség, többnyire nem sok vizet zavar az emberi szervezetben, persze vannak kivételek.



MEGELŐZÉS:

Lehet külsőleg és belsőleg is.


Külsőleg: Scalibor (4-5 hónapig hat, 5000 Ft körül van egy közepes kutyára), Advantix (kb. 3000 Ft/hónap), esetleg valamilyen jól bevált (!) illóolaj keverék, ezt 2-3 naponta kell alkalmazni. Ezek riasztják a szúnyogokat.


Belsőleg: Milbemax vagy Milprazon (ugyanaz a hatóanyag, csak a Milprazon sokkal olcsóbb, 1200Ft/tabletta 25kg alatti kutyára), Nexgard tabletta (árat nem tudok), Advocate spot on (felszívódik a bőrön és belsőleg hat, a vérben, 3000 Ft körüli). Ezeket mind havonta kell adni és a vérbe került lárvákat pusztítják el azonnal, tehát esélye sem marad egyiknek sem, hogy felnőtt féreggé váljon.


Először is mindkét kutyát el kell vinni vérvizsgálatra. Azért kell először a vérvizsgálat, mert ha bármilyen féreggel fertőzött a kutya, akkor lárvákkal telített a vére. Ha beadod neki a belsőleg ható szert, akkor az kinyírja a lárvákat és a sok döglött lárva okozhat egy jó kis trombózist, ami ugye nem jó. Ha fertőzött kutya, akkor meg külsőleg nyakörvvel meg spot onnal hiába véded, a lárvák/férgek már ott fejlődnek és sokasodnak a testében.


Szerintem sokkal hatásosabbak a belsőleg ható szerek. Hiába van rajta Scalibor, elég, ha egy fertőzött szúnyogot pont nem érdekel és összecsípi a kutyádat, már is kész a baj.


Ha a vérvizsgálat pozitív, akkor tovább szűrik, hogy bőr-vagy szívféregről van szó és aszerint kell kezelni.


Ha jobban át akarod látni a szívférgesség problémáját, nézd meg ezt a videót, érthetően elmagyaráz mindent: https://www.youtube.com/watch?v=yfzN258Cfcw

2016. dec. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ma 10:43

Nem a szívférges kutya terjeszti tovább a fertőzést, hanem az a szúnyog, amelyik megcsípi a fertőzött kutyát, maga is fertőzött lesz, és az ilyen szúnyog embert csípve átviszi a fertőzést. Egyébként csak a lepkeszúnyogról van szó.

Sajnos, embernél a bőrféreg a komolyabb. Szedtek már ki szemből is.

2016. dec. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8-as:

Igen, a szúnyog viszi tovább,ezt kérdező is nyilván tudja a érdéséből ítélve... A lényeg, hogy ha van a környéken fertőzött állat, akkor szúnyogcsípéssel szépen átterjed a fertőzés a többi kutyára.

Bőrférgességnél írtam, hogy "vannak kivételek", ahogy a szemes példád is mutatja.

2016. dec. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Na ez jol hangzik...

De azt hiszem pont a scaliborra olvastam hogy szunyog ellen csak 2 hetig hat.

Advocatet azt hiszem most a fulatkak miatt kaptunk.


Tehat ha jol ertem: vervetel- mivel ivartalanitani kene oket ugyis lesz akkor kerem hogy nezzek ezt is. Aztan scalibor es majustil oktoberig havi egy tavletta?


Ez tunik a legbiztosabbnak?


Szerintem amugy tuti raalnak a gyartok is erre a temara es majd olcsobb lesz a vedekezes.

2016. dec. 21. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!