Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan fontos a törzs könyv?

Miért olyan fontos a törzs könyv?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja tk-nélkül ne vegyek kutyát. De, senkise mondja meg az mire jó, vagy mit tudok vele tenni. Az igazolja, hogy fajtatiszta kutya? Azt mondják tk val tudok tenyészteni, meg kiállításokra járni. De, ha én ilyet nem akarok? Csak szeretnék egy egézséges, és szép rotweiler kutyát, akkor miért kell?
2010. máj. 3. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
2010. máj. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%

Igazolja, hogy fajtatiszta, többér tudnád eladni a piciket!

Egy hátránya van a tk-s kutyuk után fizetni kell én is tk nélkül vettem egy mopszit és egészséges!:)

2010. máj. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

50 ilyen kérés van , és mindig el van magyarázva a "gyengébbek kedvéért " hogy miért fontos !


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__805940-mire-j..


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__591452-mire-j..

2010. máj. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
86%

Neked is fontos a születési anyakönyvi kivonat, vagy a személyi igazolvány. A törzskönyves kutyák valóban drágábbak, mint törzskönyv nélküli társaik, de de a törzskönyvvel tudod igazolni, hogy fajtatiszta a kutyád. Mellesleg egy tenyésztő egészségügyi szűréseket végeztet a kutyán, hogy később ne legyen probléma. Például ideggyenge, beteg szülőktől nem fog almot lehozni, mert különösen ennél a fajtánál, nem csak a kutyus egészségét, de a gazdiét is nézni kell, mert nem túl szerencsés, ha játék közben leharapja a fél kezed. Nem csak a nevelésen múlik, hogy mi lesz a kutyából, hanem azon is, mit örökölt a felmenőitől. Ezt törzskönyv nélkül nem tudod meg, mellesleg a szaporítók egyáltalán nem oltják-féregtelenítik a kicsiket, így hazavitel után pár nappal akár el is pusztulhat. Ja, és a tenyésztő garanciát vállal a kutyái egészségére, ez fontos. Egy szaporító még szerződést sem ír. Maximum ad egy úgynevezett "kölyökcsomag+ irodalom"- cuccot ép el is van intézve. Tűnhet akármilyen barátságosnak, lehet akármilyen mézes-mázos a modora, ha a törzskönyvet csak "igény szerint" ad, akkor fordulj sarkon és hagyd ott. Nem csak a kutya, de a te érdeked is ez.

Remélem, hogy segítettem

2010. máj. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem már, köszönöm!
2010. máj. 3. 11:57
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

ha esetleg mér érdekelnek a amiért adjak 100000et egy kutyáért mikor 30000éert is kapok? féle kérdések és válaszaik illetve miért is kell a törzskönyv? honnan vegyej egészséges kiskutyát? kérdések ajánlanám ezt a honlapot egy gyors áttekintésre:

[link]

2010. máj. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

A tk csak egy papír,ha jó kutyát veszel nem azt fizeted meg,a tk kiváltása 2000Ft (MKSZ).

A tk arra szolgál,hogy igazolja,honnan van a kutya,kinek a tulajdonában van,mikor született,mi az "igazoló száma", és persze a felmenők vannak még benne. De drága kutyánál nem a törzskönyvet fizeted meg,hanem a kutya minőségét,a tenyésztő nevét.

2010. máj. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen fontos. Igazából nem presztizs értékének kéne lennie, mint egyeseknél. A törzskönyv nem más mint a kutyus "személyi igazolványa, anyakönyvi kivonata". Tudod honnan van a kutya, visszatudsz kutakodni a családfájában, meg tudod nézni mennyire beltenyésztett vagy sem, mindezek alapján sokmindenre lehet következtetni. Egyfajta garancia, hogy megbízható helyről, van, fajtatiszta.

Leszögezném a következőt: Egy tenyésztőtől vásárolt törzskönyves kutya nem a törzskönyv miatt drága, hiszen az csak 5500 Ft. A magas árak más okokból fakadnak: oltások, féregtelenítések gondozás, minőségi táplálás, állatorvosi vizsgálatok, tudatos, lelkiismeretes, KÖLTSÉGES tenyésztői munka, fajtanemesítés, egyszóval a génállomány jobbítása fejlesztése, és még sorolhatnám a dolgokat, ami miatt egy kutya tenyésztőnél annyiba kerül amennyibe kerül. Én is tenyésztő vagyok, collie-kat tenyésztek. Ja és kifelejtettem, hogy a szuka fedeztetése is pénzbe kerül, kb anyi legalább mint egy kiskutya ára, min. 70000-80000 Ft. És ehhez még hozzájön, az, hogy a szukát el kell vinni a kanhoz, ami sok esetben több száz km-es utat jelent, vagy akár azUSA-ba, Ausztráliába való utat is jelentheti időnként, ekkor már több milliós tételekről is beszélhetünk, és akkormég ez egy kutya. Több kutya esetén ennek a többszöröse. Költségtényezőt jelent a sok kiállítás, aholt mind a kutya, mind a tenyésztő elismerést szerez. Tehát itt az értékben eszmei értéek is megjelennek.

Valamint egy tenyésztő köteles garanciát vállalni a kutyákra, akár lappangó, akár örökletes betegségek esetén. Egy tenyésztő csakis törzskönnyvel és komoly szerződéssel ad el kuytát, amiben leszögezi a kutya számáraszükséges tartási követelményeket. És amennyiben a gazdi kínozza vagy szándékosan nem tartja be a szerződésben leírtakat, abban az esetben a tenyésztőnek joga van azonnal a kutyát díjmentve visszavenni.

Én is legalább 2-3 oldalas szerzőséseket szoktam írni, s csak a gazdajelölt szerződésben rögzítettek aláírása után kaphatja meg a kutyát. Aki meg nem tenyésztési céllal vásárol tőlem kuytát annak meg a szerződésben ivartalanítási kötelezettséget fogalmazok, meg, melynek a kuytus elvtele után egy hónapon belül eleget kell teniie, ezt keményen ellenőrzöm, nehogy szaporítók kezére kerüljön, valamint évente legalább egyszer a gazdinák láthatási lehetőséget kell biztosítania, hogy megnézzem megfelelően vannak e tartva a kutyák, minden előirt oltást megkapnak, nincsenek kis helyre zárva, láncra verve, s ilyen kor tüzetesen átvizsgálom a kuyták testét, az oltási könyvet elkérem ellenőrzésre. Eddig akik tőlem vettek kuytát, nem ellenezték ezt a dolgot, mindig együttműködők.

2010. máj. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok!

Hozzáteszem, én ha tehetném akkor bevezetném azt a rendszert, hogy csak törzskönyvezett kutyákat lehessen vásárolni, kemény ellenőrzés, és a kuyta életének nyomonkövetése mellett. Akárkinek nem is lehetne kutyát adni, csakis szigoró rosta után engedném, hogy az adott gazdajelült elvigye a kutyát. Igaz nálam már ez működi. Csakis szigoró elbeszélgetés után döntök, és személyesen közlöm, hogy Önöknek/ Önnek Én nem adok el soha az életbe kutyát. Az esetek többségében sajnos kénytelen vagyok eztmondani, mert a beszélgetés végére burkoltan is de kiderül, hogy csak megélhetési, pénzszerzési célra akarja a kutyát, szaporítani szeretné, meg sokan könyörögnek, hogy tk nélkül adjam a kutyát. A hozzám jövő 10 vásárlóból 8 ilyen sajnos, a többi kettő beszületes, vagy tenyésztő, vagy nem tenyésztő. De így is mindig elkelnek a kutyáim. Igaz nálam ritkábban vannak almok, hiszen én a fajta tökéletesítésére törekszek, nem pedig a mennyiségre.

2010. máj. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
javítás: becsületes
2010. máj. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!