Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az angol bulldog tényleg...

Az angol bulldog tényleg beteges fajta, akkor?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd egy angol bulldogot, de attól félek gyakran beteg lenne. Ez kiküszöbölhető, ha jó tenyésztőtől veszem?

2016. dec. 28. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Persze hogy kiküszöbölhető! De legtöbbször a gazdin is múlik. Bár gondolom nálad ez nem téma. Nekem 3 bulldogom van. 2 francia és egy angol. Az egyik francia mentett. Kérdezz privátban vagy itt ha szeretnél valamit!
2016. dec. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%
Maga a bulldogrol nem tudok semmi csak azt szeretnem leirni hogy a tenyesztok es az hogy kifizetsz 200 ezret nem garancis mert igy lett egy epilepszias kutyank meg egy beteg nemet juhaszunk. Es egy borbeteg westink, a jofogasrol meg a 20 ezres cicanak semmi baja nem volt meg soha. Persze biztos valamivel kevesebb az esely csak en mar nem bizok a tenyesztokben. Senkinek nem hianyonak a plusz kiadasok a betegseg utan amire meg ra jossz addigra meg szereted annyira hogy ne add vissza :(
2016. dec. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
A törzskönyv még nem garancia, igaz sokkal nagyobb az esély hogy egészséges kutyát kapsz (főleg mert a bulldogok nagyon betegesek) viszont utána számít hogy hogyan tartod, a táp, az oltások (nem kölyökkori) mind fontosak, és a szoktatás(pl hosszabb sétákhoz) és a külső-belső paraziták elleni védekezés is fontos. Szóval az is számít hogy hogyan tartod nem csak az hogy honnan van. Viszont szapis kutyát (főleg bulldogot) nem veszünk, azok általában elég betegesek a szűrések hiánya miatt. 1 a lényeg, vedd jó helyről és tartsd jól. (Ez nem azt jelenti hogy soha nem lesz bedeg de sokkal ritkábban)
2016. dec. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerencse kerdese is. Nekem pl nincs szerencsem. Nyar ota van ket kutyusom de olyan honap meg nem volt hogy ne hagytam volna 10-20 ezret a dokinal.


De ezek nem tenyesztesi problemak voltak hanem amik barkivel elofordulhatnak.


Darazscsipes, kegszeresre dagadt labbal es hanyassal kiserve. Rossz vereredmeny valoszinu meztelencsiga zabalas miatt- ezt le se irom mennyive kerult tesztekkel es gyogyszerekkel egyutt. Fulattka amit a masik dog is elkapott es mar a harmadik fulcsepp kuranal tartunk mert ezeket nem egyszeru kinyirni am! Megint rossz vereredmeny valoszinu az attkak aldasos hatasa miatt... szoval most antibiozikum vitamin es kontroll verteszt.


Ja a bezabalas miatti hasmenest nem is mondom.


De mondom szerintem en extra peches vagyok...

2016. dec. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, beteges fajta, már-már életképtelen szerencsétlen, abban a formában, amilyenre mostanra tenyésztették. :(

Mindenképpen jó tenyésztőtől érdemes venni, ezzel csökkented az esélyt sok betegségre, de kizárni ezzel sem tudod.

2016. dec. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!