Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek a törpe uszkárommal?

Mit tehetek a törpe uszkárommal?

Figyelt kérdés
3 hónapos törpe uszkárom van. Minden naposak a közös játszások, napi szinten idomítom, sétálunk is, szabadban játszunk, mégis esténként rájön az 5 perc és ilyenkor morogva, meg nyüszítve lesprintel vagy 10-15 kört a lakásban aztán kidől. Mi lehet ennek az oka? Vagy mit tehetek én h megnyugtassam?

2016. dec. 28. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Nekem egy drótszőrű tacsim van, biztos, hogy hiperaktív. Én udvarban tartom, sétáltatom, dobálom neki a botot, de néha-néha fogja magát és megszökik pár órára, olyankor össze-vissza rohán. Persze mindig hazajön. Még a kutyapanzióban is azt mondták, hogy kezelhetetlen. Szerintem többet te sem tudsz tenni, vannak ilyen kutyák akik örökmozgóak és mi sajnos nem vagyunk azok. :) Szóval én hagynám, had fusson pár kört este, vagy ha tudod, akkor tartsd udvaban.
2016. dec. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne tegyél semmit, had fusson, ha nem rongál vele. Kölyök, néha rátör az életöröm, és akkor szalad, ennyi :)
2016. dec. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is törpe uszkárom van, és ugyanezt csinálta kölyök korában :) Néha még most is előfordul. Utolsó sétáról megjövünk, és még akkor fut pár kört a lakásban. Szerintem azért csinálja, hogy utána jobban aludjon.
2016. dec. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is törpe uszkárom van, lassan már 16 éves, de néha még most is szalad pár kört morogva-ugatva séta vagy vacsora után... én mindig betudtam annak, hogy kicsit habókos, de ki tudja, lehet ilyenek a törpe uszkárok. :D

Ha nagyon zavar, rászólhatsz, beküldheted a helyére, vagy valami, de ha nem zavar, szerintem hagyd őt kibontakozni. Kölyök még, majd megkomolyodik. :)

2016. dec. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam, nem tudtam elképzelni, hogy ennek oka van vagy csak egyszerűen bohóc. :) szerencsére nem rongál semmit és általában az utolsó séta után tör rá nálunk is a rohangálás. Azoknak akiknek törpe uszkárjuk van, arra még kíváncsi lennék, hogy ez a hiperaktív üzemmód felnőtt korban is ilyen intenzív vagy picit csitulni fog? 😅
2016. dec. 28. 23:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem aktív még most idős korában is (én írtam, hogy már majdnem 16). Ismertünk egy másik törpe uszkárt is, ő még 18 évesen is lazán lefutotta a gazdáit a negyedikig. Nagyon játékos, igazi kis energiabombák, az enyém még betegen se bírt a fenekén maradni.
2016. dec. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3 éves, és ugyanezt csinálja. Szerintem ez is az uszkár dili része.
2016. dec. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!