Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » KETSEGBEVAGYOK ESVE! Németjuhá...

KETSEGBEVAGYOK ESVE! Németjuhászom 5honapos amokor kiviszem sétálni folyton huz! Megoldás van rá? Hasonlo problémák?

Figyelt kérdés
, olvastam sokmindent rola, h pl amikor huz megkell állni majd késobb elindulni ha huz megint megállni .! nekem valahogy nemjott be ha elkezd huzni akkor egyfolytába huz! Megoldás van rá? Hasonlo problémák?
2010. máj. 3. 20:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Amikor a kutya elkezd húzni az azért van, mert izgi szagra talált, vagy mert észlelt valamit. A jól nevelt kutya a séták alatt rád is figyel nem csak a csábító szagokra. Ahoz, hogy elérd, hogy rád figyeljen, ahoz el kell terelned a figyelmét. Tehát valahányszor húzni kezd állítsd meg egy határozott rántással majd hátra arc!Ezt addig ismételgessétek amíg a kutya meg nem tanulja, hogy elsősorban rád kell figyelnie, különben nincsen gondtalan sétika! Érdemes alap vezény szavakat betanítani neki pl:ül,marad, lábhoz,igazodj stb.Ezek nagyban megkönnyítik majd az életed.
2010. máj. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%

Mit vársz egy öt hónapos kölyöktől?

és a megállás, elfordulás gyakorlása sem két nap alatt hoz eredményt egy ilyen fiatal kölyöknél. Türelem. Ismered ezt a kifejezést?

2010. máj. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
6%
vagy még segíthet a hám is, de azzal lehet hogy az ellenkezőjét éred el...
2010. máj. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Az én vizslám kiskorában hámmal volt sétáltatva ki voltam hogy mennire húz, Kipróbáltam a nyakörvet és sokkal szebben ment vele!!!

A hámmal nem érzi ha rosszat csinál és hátra rántod mert eloszlik a húzás az egész testén. Szal nekem nem jött be.

2010. máj. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
7%
Amikor én annak idején panaszkodtam a nagy német juhászosoknak, hogy húz a kutyám, nem bírok vele, akkor megkérdezték, hogy most panaszkodom, vagy dicsekszem-e, ugyanis a német juhászkutyának húzni kell!!!
2010. máj. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
probálom ,h mikor huzvisszarántom de nemtudom elég erosen e huzom vissza!kicsit mntha sajnálnám mikor visszarántom!
2010. máj. 17. 21:33
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

Nem is kell rántani, elég határozott lépésekkel az ellenkező irányba indulni. Olyankor persze húznod kell, de hamar leesik neki, hogy akkor az ellenkező irányba megyünk, és arra kezd húzni. Na ilyenkor megint megfordulsz. Nem nézel rá, nem hivogatod, csak irányt váltasz. ÉS nincs igaza itt valakinek előttem, ez kb két nap alatt napi egy óra gyakorlással javítható, csak le kell nyelned, hogy hülyének néznek, mert fel-alá járkálsz a kutyával. Minden sétánál egy ideig az a lényeg, hogy amint feszül a póráz, már fordulsz is. Meg fogja tanulni, hogy amíg feszíti nem tud haladni.


Milyen pórázt használsz amúgy? Mert a flexi sokat ront a helyzeten, igazolja a kutyának, hogyha húz előbb ér a céljához. Neked az a feladatod, hogy pont az ellenkezőjét igazold. Minél jobban húz, annál lassabban ér oda. Hidd el a forgolódás nekem eddig minden kutyánál bevált. Volt olyan, aki nem hitte, hogy a kutyája képes normálisan sétálni, és fé óra alatt bebizonyítottam neki.


Pár nap forgolódás, és meg lesz a gyümölcse!

2010. máj. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

minden kutya húz, amíg meg nem tanulja,hogy nem szabad.

most sajnálod 5 hónaposan ,amikor még kb : 10-12 kg., de mi lesz 1 éves korában ??

amikor 30-35 kg lesz ,és nagyon-nagyon-nagyon erős??

meglát egy macskát,egy másik kutyát,és símán beránt az árokba ,rosszabb esetben ki az útra, a kocsik elé !!!

azonnalli segítség a halti ( fejhám )cc: 1900.-ft .

ez a kutya fejét mozdítja,így az képtelen húzni.

viszont nem ez a cél, hanem ,hogy síma nyakörvel se húzzon, nos azt megtanítani idő !!

sok idő.

( szöges nyakörvvel gyorsabb, németjuhászoknál ez az ajánlottabb, és persze kutyaiskola, hogy megtanuld kezelni a kutyát, a nyakörvet,

2010. máj. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

5 hónapos kölyökre nem való szögesnyakörv.


Ennyi idősen még könnyen tanítható az ide-oda sétálgatás (forgolódás) azért kicsit fárasztó neki egyszerre 15-20 percnél tovább ne csináld.

5 hónaposan még szinte minden kutya húz (csak nem mindegy mekkora...), néha engedd el és gyakorold a visszahívást is és persze számíts rá, hogy előfordulhat amikor neked kell utána szaladni... de gyorsan megtanulja a szabályokat.

2010. máj. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
41%
Megoldás a kutyaiskola. Lehet,hogy csak 1 éves kora után érdemes vinni.
2010. máj. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!