Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fut "ferdén" a kutya? :D

Miért fut "ferdén" a kutya? :D

Figyelt kérdés

Nem csak az enyém, néha látom más kutyákon is.


Szóval futás (ügetés?) közben (főleg amikor lejtőről küldöm lefelé) akkor látszik, hogy a hátsó lábai nem egy vonalban vannak az elsőkkel, hanem a fenekét oldalra tolja, és ferdén megy.


2017. jan. 8. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Lejtőn ez elég logikus. Te is amikor lejtőről jösz akkor azt úgy teszed hogy a lábfejeid oldalra vannak fordítva. Így könnyebb a lejutás és az elesés esélye is lényegesen kevesebb

Én eddig ezt még csak lejtőről lefelé tapasztaltam a kutyámnál

2017. jan. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyébként igen,azt ügetésnek hívják a kutyáknál is :)
2017. jan. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én azt olvastam hogy akkor fut a kutya kicsit oldalast ha a mellső és hátsó lábaik nem egyenlő hosszúak.
2017. jan. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 nemcso ***** válasza:
Én a puminkon látom többször ezt az "oldalazva" futást sík terepen.
2017. jan. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Meg a tacskokra is jellemzo. Gondolom minel hosszabb a teste a labahoz kepest annal inkabb. De ez valahol logikus is.
2017. jan. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
minden kutya ferdén fut, nem tudni az okát, az enyém pl változtatja is az oldalt. lehet náluk is van "bal-jobb kezes".
2017. jan. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A mi staffink is ferdén fut :)

Érdekes, mert a másik kutyánk pedig egyenesen.

2017. jan. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A miénkel is ez volt. Utána egyre jobban, a lassú kocogásnál is, már szinte derékszögben volt a teste. Utána derült ki, hogy a fülébe valami mag került és elkezdett csírázni, és így rossz volt az egyensúlya. Amikor kiderült, hogy ez van elvittük állatorvoshoz és utána rendbe jöt. De nagyon picit néha oldalasan fut, de legtöbbször egyenesen.
2017. jan. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!