Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha mindenképp ivartalaníttatom...

Ha mindenképp ivartalaníttatom a kutyám, akkor mindegy hogy kant vagy szukát vásárolok?

Figyelt kérdés
Különbségek viselkedésben esetleg, vagy nevelhetőségben vannak?
2017. jan. 8. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem tök mind1.

Állítólag a szukák könnyebben kezelhetőek, de szerintem ha normálisan meg van nevelve teljesen mindegy milyen nemű

2017. jan. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A viselkedés egyedfüggő, ki lehet fogni szelíd kant és baromi kemény szukát is.
2017. jan. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
én úgy hallottam/olvastam hogy érdemes a saját nemeddel ellentétes nemű kutyát venni mert jobb lesz az összhang meg ilyenek persze ez nem azt jelenti hogy azonos nemű kutya és gazda között ne lehet jó a kapcsolat de pl. nekem szukám a haveromnak meg kanja van és nincs olyan jó összhang.
2017. jan. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igazából, általánosságban a szukák könnyebb esetek, a kanok dominánsabbak, önfejűbbek. DE itt is kivétel erősíti a szabályt, ugyanis vannak iszonyú domináns és makacs szukák és kenyérrekenhhető kanok. De én azt mondanán, hogy egy dominánsabb szukával még mindig könyebb, mint a domináns kannal. (nekem 2 szukám van, régebben volt egy kan is, beagle, fajtájából adódóan elég makacs, hát ő nem volt egyszerű eset, mondjuk szerencsére domináns nem volt). Jelenleg 2 domináns szukám van, nem könnyű eset, de ha kellően tisztelnek nem lesz baj. Az összhang főleg a fiatallal nagyon jó:)
2017. jan. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja az kimaradt a fiatal 8 hónapos ivartalan, az idős 13 éves ivaros szuka.
2017. jan. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát ebben a témában nehéz konkrétumokról beszélni. Általában tényleg szerencsésebb a gazdával ellentétes nemű kutya, és általában tényleg könnyebb a szukákkal az élet bizonyos szempontból, de ez azért nem kőbe vésett szabály. Nekem is nő létemre szukáim vannak, nem is nagyon tudnám elképzelni, hogy kanom legyen, én ilyen "szukás" típus vagyok. Ismerek több azonos nemű párost is, akik kifogástalanul üzemelnek együtt, öröm rájuk nézni, annyira passzolnak.

A kanokkal meg általában azért van több probléma, mert a gazdák halogatják az ivartalanítást és a komoly nevelést addig, amíg a kutyát 24/7 a hormonjai irányítják, és egész nap csak jelöl meg szukák után jár, rosszabb esetben kötekszik, és magasról tojik a gazdájára. Ha ezek el vannak kapva időben, akkor a legtöbb kan nem okoz több problémát, mint egy átlag szuka, sőt, még talán könnyebb is velük az élet.

De érdemes elsősorban a kinézett egyed általános tulajdonságait figyelni (mennyire aktív, akaratos, figyelmes, irányítható, motiválható, stb.), mert a kutya neme sokkal kisebb jelentősséggel bír, kevesebb tulajdonságot határoz meg, mint amennyit az átlagember gondol.

2017. jan. 9. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5%

Az ivartalanítás megkönnyíti valamelyest a nevelést, főleg kanoknál, de csak azért, mert egyel kevesebb probléma merülhet fel, nem akar a szukák után járni. De az ivartalanítástól még nem lesz nyugodtabb, békésebb, simulékonyabb a kutyád. Ugyan úgy agresszív, szökős, kezelhetetlen lesz, ha nem neveled megfelelően. És aki jó gazda, az ivaros kant is tud megfelelően nevelni, ez se nagy kunszt. Ivartalanítás akkor kell, ha a gazda nem tudja megfelelően nevelni, tartani a kutyáját. És persze a betegségek elkerülésére idősebb korban vagy ha indokolt.


Ezt én baromságnak tartom, hogy ellentétes nemű kutyát kell tartani, nem ezen múlik. A te és a kutya jelleme, habitusa az, ami számít, a tudatos fajta és egyed választás.

2017. jan. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!