Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bravecto tabletta károsítja a...

Bravecto tabletta károsítja a májat?

Figyelt kérdés
Ezen az oldalon olvastam, hogy külföldön több kutya májbeteg lett a tabletta rendszeres szedésétől. Lehet valóságalapja?
2017. jan. 10. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindig mindennel kapcsolatban leszenk konteók, nem érdemes foglalkozni ezekkel. Nyilván van hatása a szervezetre az összetevőinek, de szerintem ez egy baromság, hogy ettől lesz egy kutya májbeteg. Nyilván, ha van valami örökletes emésztési rendszert érintő betegsége, avagy felszívódási zavar, bármi egyéb, akkor ez egy rizikófaktor, e nélkül azonban biztonságosan alkalmazható. A tablettának vannak kockázatai, ahogy egy mezei vitaminkészitménynek is lehetnek mellékhatásai nem megfelelő adagolás mellett. Pro-kontra kell mérlegelni, szerintem az egyik legjobb készítmény a piacon. Mi erősen fertőzött területen élünk, de minden fronton eddig 100%-os hatásfokkal működik, évek óta ezt használjuk mindkét kutyánál. Annyi lehet a félelem oka, avagy abból indulhat ki, hogy hatásmechanizmusát tekintve a Bravecto a májban raktározódik, így nyilván fejt is ki rá némi terhelést, de ez egészséges kutyánál semmi gondot nem okoz. Ha aggódsz, vagy csak úgy alapon megnyugtatna, haszálj minden tabletta (vagy minden második) után 2 hétig kúraszerűen májvédő/májregeneráló készítményt, ha megveszel egy dobozzal, az sokáig elég. Nekem egy 90 darabaos kiszerelés van, természetesen kutyáknak (kisállatoknak) fejleszett változat, ha napi 2*1-et bevesz a kutya saccperkábé 10-15 napig, akkor is elég 2 évig,(már ha egy kutyád van) így megéri beruházni rá. Bravecto után én is tolom nekik, ártani a növényi hatóanyagok miatt tutira nem fog és legalább én is nyugodt vagyok.
2017. jan. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Eddig nem mertem venni, mert féltem, hogy hosszú távon ártok vele. Használtunk kiltixet és forestot is, de ezek mellett volt kullancs és bolha is. A bravectot mindenki dicséri, mi is kipróbáljuk majd. Szúnyog ellen te használsz valamit? Úgy tudom az ellen a tabletta nem véd.

Köszönöm a válaszod.

2017. jan. 11. 11:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Szívférgesség megelőzése okán kérded a szúnyogok elleni védelmet? Milbemax vagy Advocate is mehet a Bravecto mellett simán, féreghajtózni úgyis kell(bár így költségesebb nyilván) és ez az ellen is hatékonyan véd, de ha ez a cél, akkor előtte mindenképpen le kell szűrni a kutyát. Vannak készítmények, amik csak akkor alkalmazhatóak, ha a teszt biztosan negatív.
2017. jan. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, szívféreg ellen kérdem. Köszi a tanácsokat, sokat segítettél.
2017. jan. 11. 16:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Évek óta használunk Bravectot, eddig nem volt belőle gond, minden évben csináltatunk nekik kontrollvérképet. Emellett minden 2. hónapban máriatövis port kapnak, ami a legjobb májvédő készítmény.
2017. jan. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a vàlaszt.
2017. jan. 22. 21:11
 7/8 anonim válasza:

Megirnatok konkretan hogy melyik az a majregeneralo keszitmeny? Az is máriatövises?

Es a mariatovist milyen kiszerelesben vagy néven keressem.

2018. febr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
100 % hidegen sajtolt máriatövis magolajat adok a kutyának. Ezt ajánlotta a doki májvédelemre.
2018. márc. 15. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!