Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet még idomítani ennyi...

Lehet még idomítani ennyi idős Alaszkai Malamutot? Hozzá tudd majd szokni a magyar nyelvhez? Mennyi időre van szüksége? Továbbiak lent.

Figyelt kérdés

Szép napot!

Örökbe fogadtunk egy 10 hónapos Alaszkai Malamutot, Kínai volt az előző gazdija, tehát Kínaiul érti a dolgokat is.

Persze, ha mutatjuk neki hogy le akkor le is fekszik, ha tartsuk neki a kezünket akkor pacsit add. De ez édes kevés, mivel bent van (bár az előzőnél is bent volt) bepisilt, reggelre kétszer is.

Nos mi nagyon szeretnénk teljesen szoba tisztává tenni, nem tudom mennyire esélyes a dolog..

Ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogy mi a teendő!?

Köszönöm!


2017. jan. 11. 07:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte gyakran kell kivinni, és ha kint végzi el a dolgát, akkor megdicsérni, megjutalmazni. Nem tudom, hogy lakásban vagy kertes házban laktok-e de ha lakásban, akkor legalább 4-szer le kell vinni egy nap sétálni, ebből az egyiknek hosszú, lefárasztós sétának kell lennie, meg persze ezek alkalmával a dolgát is el tudja végezni. De amíg nem 100%-osan szobatiszta, addig lehet hogy több levitelre lesz szükség.

Kertes ház esetén meg többször kell kiengedni, de akkor is van szükség napi egy hosszabb sétára.

2017. jan. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
6 eves kutyat fogadtam orokbe, gyorsabban megtanulta a "hogyanokat" es a "mikenteket", mint a vasarol kolyok kutyam. Mivel a kezjeleket erti neked mas dolgod sincs csak a magyar megfelelojet hasznalni es rajutalmazni.
2017. jan. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
A nemet juhaszomat flamandul kepeztek, felnott koraban eladtak Izraelbe, ezert angolul is megtanitottak a vezenyszavakat, Izraelben heberul kezdtek tanitani, aztan most nalam van es ugyan lustasagbol meg mindig heberul beszelek hozza, de tud nehany magyar szot is. Nagyon hamar meg lehetne tanitani magyarul, pedig mar hat eves.
2017. jan. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Egy 10 hónapos kutya még gyakorlatilag kölyök, de legalábbis növendék, simán tanítható, bár a kor nem is releváns, hisz bármikor képesek fejlődni, tanulni, idős korban is. Az nem lényeges, hogy milyen nyelvű volt az előző gazdi, pillanatok alatt rögzülnek az új vezényszavak akkor is, ha a másik nyelvben a hangsúlyok sem azonos helyen voltak. A kutya nem ember, minimális szómemóriával dolgozik, a hangsúlyon, testbeszéden van a lényeg. A szobatisztaság meg ugyanúgy alakítható ki, ahogy minden korban. Sűrűn engedd ki (avagy vidd le), ha bentre sikerül szó nélkül takarítsd, ne dorgáld érte, ha kint produkál, hatalmas dícséret, jutifali. Hamar meg fogja tanulni, de azért pár hét kell neki, türelem, ne várj pár nap alatt csodát, bár tény, hogy akad kutya, amelyik napok alatt rááll, de azért nem az a jellemző.
2017. jan. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Harmas vagyok, elarulna valaki, miert lettem lepontozva???
2017. jan. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Ó, hát ezen sajnos már semmi meglepő nincs, kedves utolsó, van rengeteg olyan szerencsétlen, akinek már csak az maradt az egyetlen hobbija a nyomorult életében, hogy minden választ lenulláz hasznosságra való tekintet nélkül. Kívánom ez legyen a legfőbb boldogsága az összesnek. Ha feltesznek egy kérdést, hogy teszem azt mi a kedvenc színed és beírod, hogy fekete/piros/anyámtyúkja, tökmindegy..., akkor is lesz, aki lepontoz, mintha legalábbis lehetne haszontalan, avagy rossz egy olyan válasz, ami abszolút szubjektív döntésen alapul. Megkérdik hány kutyád van, beírod 3, lepontozza azt is valami iq fighter, pedig csak tényeket közölsz. Ne foglalkozz evvel, enm érdemes...

יום טוב

2017. jan. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!

Mindenkinek ment a zöld! :)

Kertes ház, sűrűn ki van engedve, a legjobb az hogy van egy staffink is, aki úgy szint kan, ő már lassan 3 éves, egész jól kijönnek, össze is lehet akár őket engedni, persze még most az elején figyelemmel.

Megfogadom a tanácsaitokat!

Még egyszer köszönöm!!! Ha esetleg lenne még kérdésem, akkor valamelyikőtöket fel kereshetem privátba? :)

2017. jan. 11. 10:29
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen! Ha tudok, szívesen segítek bármiben! :D
2017. jan. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hoppá, és még valami.

Pont most van a vedlési korszakában. Azt olvastam valahol, hogy egy évben egyszer vedlenek, de máshol meg, hogy kétszer. Nem tudom melyik az igaz.

És jó lenne azt is tudni, hogy ez meddig tart náluk. :)

2017. jan. 11. 10:33
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A malamutok évente általában kétszer vedlenek, legalábbis azt mondják az okosok:

" A téli hónapokban nem igazán kell olyan gyakran kefélni, elég 1-2 alkalommal egy héten. A nyári hónapokban legalább kétnaponta fésülni kell, mert a szőre hullani kezd. Évente 2 alkalommal vedlik, aminek ideje - a versenyeztetők nagy keserűségére- kiszámíthatatlan. (lehet akár a tél közepén is) Többféle módon is történhet a vedlés: van, hogy egyenletesen vedlik, csak a kikefélt szőr mennyisége nő, van olyan, hogy csimbókokban hullajtja le régi bundáját, és néha egyik napról a másikra ledobja a teljes régi szőrét -ez utóbbi a kutyakiállításokon elég kínos tud lenni, ha az egyik nap még szép, ápolt szőrű kutyát mutattunk be, másnap meg egy pucér kis szánhúzót-. A vedlés időszakában tépő kefével lehet segíteni a szőr hullajtását."

Még annyival kiegészíteném, hogy mivel bent van, fűtött helyen, ez is trükközhet egy kicsit szőrügyileg, lehet ez miatt épp intenzívebb is a vedlés ideiglenesen.

2017. jan. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!