Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeparációs szorongásos...

Szeparációs szorongásos kutyája van, akinek meggyógyult? (Nem rongál, ha egyedül van).

Figyelt kérdés

2017. jan. 12. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy évesen kerult hozzam egy kutyus es nagyon szorongott es felt. Poraztol ugy megijedt ahogy ratettem lefekudt es nem mozdult

En beengedtem a szobamba az agyam melle raktam az o Parnajat. Amire honapokig nem fekudt ra. De nagy tulelemMel egy év alatt sokat valtozott. Teljesen rendbejott szerintem meg erezte hogy szeretjük. Beszeltunk hozza.mindenhova magukkal vittek

A vegere jol szocializalodott kutyus lett. Nagyon ragaszkodo lett.

2017. jan. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rendbe szoktak jönni a kutyák. Ha régóta van nálad, akkor ott nevelési, tartási gondok lehetnek valószínűleg a háttérben.Ha ezek elmúlnak, jellemzően a szeparációs stressz is elmúlik magától. Persze minél régebb óta él így a kutya, minél tovább hagyja rá a gazdája és minél többször kap erre a viselkedésre megerősítést, annál nehezebben fog tudni erről leszokni.

Új kutya érkezésekor pedig idő, míg a helyhez is, emberhez is kötődik. Ott is neveléssel, szoktatással, jó foglalkozással elmúlik ez.

2017. jan. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kötődik hozzám a kutya, nagyon is. Épp ez a baj. Hogy ha nem vagyok ott, akkor unatkozik, és rombol. Egyébként 2016 augusztus óta van meg a kutya, menhelyről. 1 éves.
2017. jan. 12. 12:03
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a ketrec vált be, különben szétkapta a szobát atomjaira. Persze nem behajítottam és aztán mostam kezeim. Hozzászoktattam lépésről lépésre, folyamatosan növeltem a benn töltött időt, soha nem kényszerítettem bele, soha nem alkalmaztam erőszakot.

A ketrec nem akkora, amiben épp elfér, hanem jóval nagyobb (hülyének is néztek, mikor ekkorát vettem :)).

Ma ott tartunk, hogy mivel ha itthon vagyunk folyton nyitva van a ketrec ajtaja, magától is belemegy és lefekszik benne, ha gondol egyet.

Mikor megyek dolgozni és látja, hogy veszem a cipőm, magától besétál. Szóval nem mumus neki és azóta nem kellett kicserélnem vagy újra megvenni a berendezést.

Egyébként ő út mellől lett felszedve, teljesen szocializálatlan maugli volt még tavaly augusztusban. Szóval nem reménytelen és nem is tart egy örökkévalóságig. Kitartás, türelem és jó nagy adag humorérzék.

2017. jan. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bár az én kutyám hál´istennek nem küzd ilyen problémákkal,de hátha tudok segíteni.

Először is,a szeparációs szorongás nem a túlzott ragaszkodás miatt van.Pont hogy nem bízik abban a kutya,hogy visszajössz,ami nem a te hibád.

Egyébként mennyit foglalkozol vele,mennyit mozogtok?Mert egy fáradt kutya kisebb eséllyel rongál,nyüszög.

Adj neki valami elfoglaltságot,pl játékok(jutifalival töltött labda pl).

Ne csinálj nagy ügyet abból,ha hogy elmész.Csak menj el.Gyors simi,és ennyi.

Gyakorolj.A kutyának tudnia kell,hogy visszatérsz.Először csak percekig hagyd el a házat,aztán mindig növeld az időtartamot,dicsérd,ha nem ugrál,pörög nagyon,mikor visszatérsz.

2017. jan. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!