Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki mondana kutyanév...

Valaki mondana kutyanév ötleteket?

Figyelt kérdés

Holnap lesz egy kiskutyánk, neve még nincs.

A kutyus mudi-puli keverék, fekete-fehér, és kan.


Valami olyan nevet szeretnék aminek keményebb a hangzása, 2 szótagú, és nem hétköznapi, és nem ilyen kis cukimuki név, tehát sütemények, tulajdonságok nevét elvetném.


Vagy valami növény nevet szerenék , akár latinul is. Eddig a Laurus -on gondolkoztam, de az olyan lányos, hiába jelent babért.

Vagy esetleg valami mitológiai név is szóba jöhet. Morfeus is tetszik csak hosszú :/

Vagy szimplán egy férfi név, mint pl Baltazár, csak ez is túl hosszú sajnos.


De bármilyen más ötletet is meghallgatok:)



2017. jan. 18. 09:17
1 2
 11/16 anonim válasza:
100%

Nekünk is van pulink, Piszke a neve. Igaz, kislány. De egyedi a hangzása, így nem fog más szóra véletlenül se felfigyelni, de arra se, ha úgy szólítjuk: Egres :D


Viszont ha két magyar kutyafajta keveréke, ajánlanám, hogy a név is magyar legyen :)

Borzang is szép név /gyógynövény-bogyó - Ipolymentén pálinkát csinálnak belőle, vagy lekvárt/. Szinonimája, azt hiszem a Csete. Az se rossz.


Latinokat meg már soroltak fel bőven :) És a Babér magyarul is szép

2017. jan. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Soma

Gara

Huba

Merse

Misó

Regő

Zente

Korvin

2017. jan. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Szerintem a Frigyes meg a Fülöp is jó
2017. jan. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Huhhh.. Nagyon köszönöm a sok ötletet. Aki azt a sok latin nevét mondta annak meg különös képpen. A bőség zavarában már nem is tudom mi legyen. A Fülöpön én is gondolkoztam, meg még a Jakabon
2017. jan. 18. 19:42
 15/16 anonim ***** válasza:
Babér szerintem gyönyörű név.
2017. febr. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A nagy hosszú orru kutyáknak áll jój a Jakab és a Fülöp.
2017. febr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!