Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetnék kutyasuttogó?

Hogyan lehetnék kutyasuttogó?

Figyelt kérdés

Komoly a kérdés, Cesar Millan a példaképem és gondolkodom, hogy én is szeretnék kutyákkal foglalkozni ilyen módon.

Mit kell tennem, hogy követhetném a munkáját? Kérlek segítsetek!



2017. jan. 18. 16:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Ahhoz, rengeteg tapasztalat kell, még egy menhelyi dolgozó sem tud mindent a kutyákról, de kezdhetnéd ott, önkéntesként pl. Viszont hazánkban erre nagy kereslet szerintem nincs, de próbáld meg, ha szeretnéd. Jó promo sem árt ha majd nagy szaki leszel netán.
2017. jan. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Ez nem így működik.Cesar se kutyasuttogó,csak tudja,mikor rántsa meg a pórázt,amúgy k*rvára nem ért a kutyákhoz.

Magyaro-n másrészt erre nincs kereslet,külföldön max akkor,ha nagyon profi vagy.Meg ugye szerencséd van,mint Cesarnek.Ő se lenne senki,ha nem Will Smith kutyáit sétáltatná...


Ha szereted a kutyákat,inkább menj ki egy menhelyre,és tanulj a kutyáktól,ne a szakkönyvekből.Vagy ha saját kutyád van,foglalkozz vele.

Kutyaiskolába is ellátogathatsz,ott sokat tanulhatsz.De a menhelyet ajánlom leginkább,meg azt,hogy olvass valami mást is Cesaren kívül,mert nem szentírás,sőt.

2017. jan. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Egyszerű: kutyákkal kell élni, foglalkozni. Sajáttal is, de járhatsz menhelyekre is. Tanulsz, olvasol sokat a kutyák viselkedéséről, jellemzőiről, illetve a gyakorlatban is rengeteget kutyázol. Jártok kutyasuliba, akár többfélét is meg lehet nézni.
2017. jan. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Születni kell rá elsősorban. Utána jön a tapasztalatszerzés .
2017. jan. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Van saját kutyám menhelyről, aki nagyon félénk volt, de bennem egyből megbízott, amint megismert. Eltudtam érni Vele, hogy megbízzon a többi emberben, állatban is.

Ahonnan Őt hoztuk, járok kutyát sétáltatni, illetve a félős és bizonytalan kutyákat "rehabilitáltam". Voltak olyan kutyák akiket csak altató lövedékkel tudtak kilőni és úgy tudták csak megfogni, annyira nem bízott senkiben, de én szeretettel viszonyultam hozzá és hamar odajött maga is hozzám, így kitudtam vinni sétálni is és megtanítottam, hogy ne féljen ennyire. Meg voltak ilyenek és mondták is a gondozók, hogy nagy segítség vagyok. Érzik a kutyák rajtam, hogy mennyire szeretem őket és volt, hogy ugatott és támadott a kutyus a kennelben én pedig leültem vele szembe néztem rá és elkezdett szaglászni felém majd oda jött hozzám. Mert szeretettel viszonyulok feléjük.

Megszállottan imádom a kutyákat, szeretem a kutyás műsorokat, így láttam Cesart is és szeretnék én is segíteni a kutyákon, ahogyan ő is teszi. Rengeteg kutyust megmentett altatás elől és rengeteg gazdinak is segített.

Azon is gondolkodtam már, hogy kimegyek Amerikába, felkeresem és tőle kérek tanácsot:$

2017. jan. 19. 10:54
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem kell ezért Amerikába menned.

Van nálunk is "kutyasuttogó".

Kiss Gábor a neve.

2017. jan. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
11%

Amit te csinálsz az nagyon helyes,és követendő példa.Cesar viszont nem ezt teszi.Ő a félős kutyákhoz is tolakodóan viszonyul,mindig csak a dominanciát hangsúlyozza,és mindent ráerőltet a kutyákra.Ne válj olyanná!

Maradj meg olyannak,amilyen vagy,mert jó ember vagy,és a nézőpontjaiddal egyetértek.Cesar is mond hasznos dolgokat,de nem kell őt ajnároznod,csináld amit szeretnél,és segíts a menhelyeknek.Ha csak hobbi szinten sétáltatsz,adományozol,rehabilitálsz,esetleg ideiglenes befogató vagy,már rengeteget teszel.Ennyi szerintem épp elég,és nagyon szép,amit csinálsz.Sose vakítson el a siker,és a hírnév utáni vágy,csak maradj olyan amilyen vagy,mert a hozzád hasonló emberekből kéne több erre a világra!

2017. jan. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ez jól esett:)

Csak jó lenne valaki tapasztalt emberrel dolgozni vagy ilyesmi. Baráti körömben furcsállnak engem, így nincs olyan ember aki mellettem állna:/

2017. jan. 20. 19:03
 9/11 anonim ***** válasza:

Hidd el,én is így vagyok ezzel,ezért is járok pl ide,gyakorira,itt jobban megértenek,mint otthon.

De azért egy jó menhelyen szerintem olyan emberek vannak,akiket a kutyák érzései is érdekelnek,értenek valamennyire a kutyaneveléshez.

2017. jan. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Itt Magyarországon tényleg nincs erre igény.

De külföldön esetleg szerencsét próbálhatsz. Ha tényleg sikerülne kijutnod Amerikába, akkor mindenképp keresd fel Cesart!

Biztos tud majd neked segíteni. De attól még nem kell pont ugyanolyannak lenned mint ő. Persze ne érts félre, én is imádom Cesart és tetszenek a módszerei. De te dolgozhatsz más módszerekkel is, ha szeretnél és neked inkább a sajátjaid válnak be. Biztos lehetsz benne hogy Cesar nem fog lebeszélni róla. Elvégre ő is csak a boldog, kiegyensúlyozott kutyákra törekszik. Ezt az állapotot pedig nem csak az ő módszereivel lehet elérni, hanem sok más úton is. De kezdetben tényleg kezdhetnél nála, lehetne a mentorod vagy ilyesmi. Sok tapasztalatot és tudást szerezhetnél tőle. Ha kijutsz, akkor érdeklődj nála, hogy esetleg tud-e téged ott alkalmazni a központban. Rengeteg kutya van ott meg más állat is, biztos kell neki a munkaerő. Így közelebb kerülhetnél hozzá, és megismerhetnéd őt még jobban. Ki tudja, lehet hogy összebarátkoztok és te leszel majd a jobbkeze. :)

Egy kis időt eltöltesz nála, és ha már kened-vágod a témát, akkor belevágsz egyedül a saját karrieredbe, és ha kis szerencséd lesz, akkor sokan téged is felkeresnek majd a problémás ebeikkel, amint kiderül, hogy egykor Cesar pártfogoltja voltál.


Persze ezek így most elrugaszkodott terveknek tűnnek, de szerintem lehet reális esélye. Feltétele persze az angol tudás és az eltökéltség, na meg biztos anyagi háttér. Simán lehet, hogy odavenne magához, magyar szerintem még úgysem dolgozik mellette, ezáltal bővíthetné a kis "gyűjteményét", igazi kuriózumnak számítanál emiatt egész Amerikában...


Szerintem ne add fel és feltétlen küzdj az álmaidért. Ha neki sikerült (kis csóri mexikói illegális bevándorlóként kezdte..), akkor neked is sikerülhet! Sőt, neked még könnyebb lesz, mert ő már kitaposta előtted az ösvényt, amin végig kell haladnod, és ott van neked, tudsz tőle tanulni, tud segíteni. Gondolj arra hogy neki nem volt semmilyen követendő példaképe, úgy vágott bele. És hol tart most!!! Csak követte az álmait és a sors megsegítette őt nem kis szerencsével...


Ha esetleg sikerül elérni a célod, vagy akár közelebb kerülni hozzá pár lépéssel, akkor feltétlenül írj! Sok sikert! :)

2017. febr. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!