Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 éves kutyám nem szereti új...

4 éves kutyám nem szereti új kutyatársát, mit tegyek? (Többi lent )?

Figyelt kérdés

4 éves hím csivavám van (Igen kutya, nem patkány, macska stb.), és hoztunk mellé egy 2 hónapos bichon nőstényt. A baj, hogy amúgy sincs annyira oda a többi allatert, és most őt sem akarja elfogadni, folyamatosan támadná meg a kiskutyat. Hogy lehetne összebarátkoztatni őket?

Egyszerűen próbálkoztam jutalom falattal (adtam neki, ha nem morgott/ugatott a másikra), próbálkoztam rendes raszólassal stb. Semmi nem hat.


2017. jan. 20. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk az idő hozta el az elfogadást, megszokást. 2 hónapba telt. Addig a kertben el voltak zárva egymástól, bent csak a kezemből nézhette meg a kiskutyát, mert egész testében remegett a kutyám, attól féltem, széttépi ha felügyelet nélkül hagyom. A kiskutya nagyon kicsi volt hozzá képest. A 2 hónap nem csak a megszokásban segített, hanem a 4 hónapos kiskutyából fél éves korára nagyobb kutya lett, akit már nem olyan könnyen bántalmazott volna, de a megszokás volt szerintem a fő ok. Mindent megszokunk, még a szerelem se tart örökké, ugyanígy az idő a megszokásban neked dolgozik. Nálatok falkasorrendi problémák még sokáig nem lesznek, szóval szerintem csak idő kérdése. Másik módszer lehet idegen környezetben, séta közben összehozni őket, bár így kellett volna kezdeni, nálunk ez se vált be. Csak az idő segített. 2 hónap után egyszercsak a kertben a nagy kutyám játékosan lehasalt a kölyök elé, feneke az égben...akkor tudtam hogy megnyertük a csatát. Ennek 9 éve, nagyon jól meg vannak.
2017. jan. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:) Amikor ki vittem őket, semmi gond nem volt, játszottak egymással, de amint bejottunk, és a csivava meglatta az újonnan jöttet, megint megorult.
2017. jan. 20. 19:01
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Egy csivavától mit vársz? Elkorcsosult egy fajta...
2017. jan. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Te a falkavezér vagy,meg kell védened a másik kutyát a csivavával szemben,te döntöd el ki lesz a falkád tagja ezt a tudatára kell adni,vidd közel ha morog akkor morogj vissza ne engedd hogy odakapjon.Türelem és sok gyakorlás.Sok sikert!
2017. jan. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha eddig sem volt kutyákkal szocializálva, illetve nincs oda a többi állatért, akkor mit vártál? Ez várható volt. Szocializálatlan / nem megfelelően nevelt kutya mellé nem viszünk másikat.

A csivivel rendezni kellene az erőviszonyokat: nem támadhat, mert te nem engeded. Ne csak jutalmazd, ha nem morog, hanem tedd helyre, ha nem viselkedik normálisan, fegyelmezd, tiltsd.

A kiskutyának se engedd, hogy nyúzza az idősebbet, ha az nem vevő rá.

2017. jan. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Allj a sarkadra. Nekem ket kutyam van ha csak sandan neznek egymasra neha mar szet is csapok koztuk. Nehogy mar a nyul vigye a vadaszpuskat...
2017. jan. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Alap szabály lenne, hogy a második kutya érkezése előtt rendesen !egmeveled, szocializálod a jelenlegi kutyádat. A csivavát is, mert az is kutya! Sajnos ezt azon gazdák sem veszik figyelembe, akik megsértődnek, ha idióták lepatkányozzák a kutyájukat.

Kutyaiskola, a csivi rendbe rakásához és a bichon el nem romtásához is! A leírtak alapján te nem tudsz semennyire hatni a kutyádra, esélyes, hogy roszkor, rossz viselkedésre is erősítesz rá.

2017. jan. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A "nincs oda az állatokért" mondatot úgy értettem, hogy nem szeret minden egyes állattal játszani, igen egy-kettőt meg is ugat/morog, de volt állatok közelében rendszeresen, és játszik is néhánnyal, aki "tetszik" neki. Azzal van a legnagyobb baj, amikor más állat jön be a házba, ezt képtelen elfogadni. A tanacsokat megfogadom, remélem hamar jóban lesznek! :)

2017. jan. 21. 07:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló volt a helyzet. adott egy 12 éves beagle, aki élete során csak 1 másik kutyát fogadott el (egy másik beaglet, akivel együtt nőttk fel, de sajnos elment), a többieket ugatta. Nyáron jött mellé egy kis németjuhász. A beagle igazából nagy ívben elkerülte (nem támadta). Ha egy helyen voltak befeszült, csak akkor mert közel menni, ha a kicsi aludt. Ha a kicsi játszani akart vele, morgott, ugatta. kb 2 hét kellett mire egy udvaron lehetett őket hagyni felügyelet nélkül. Utána volt egy időszak amikor dominálták egymást, de már ez is lecsengett, mos együtt alszanak. Jó néha napján összekapnak, de nem vérre menő a "küzdelem". Szóval már teljesen normálisan viselkednek egymással.
2017. jan. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Amikor a kicsi alszik, akkor ő is oda merészkedik most már.:-) Lassan, de biztosan csak megszereti a kiskutyát.
2017. jan. 21. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!