Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek nincs pénze állattartás...

Akinek nincs pénze állattartásra, miért tart állatot? Kell valami simogatnivaló, de ha beteg, felfordulhat?

Figyelt kérdés

Először is bocsánat a provokatív címért. A kérdés inkább érdeklődés, véleménykutatás jellegű.


Annyi, de annyi abszurd kérdéssel találkozni csak itt (de máshol is), hogy a kutya/macska beteg vagy balesetet szenvedett, és hogy mit tudnának vele házilag csinálni, mert állatorvoshoz nincs pénz (vagy csak nem akarják) elvinni.


Esélyes, hogy vannak, akik valójában tisztában sincsenek az állatorvosi költségekkel. Gyakran hallani olyan túlzásokat, hogy "nincs pénzem otthagyni százezreket az orvosnál", holott a megfelelő orvosnál egy vizsgálat max. 5-6 ezerből megoldható (legyen mondjuk kb. 10 ezer, ha gyógyszer is kell). Ennél nagyobb kiadások csak nagyon nagy probléma esetén merülnek fel, pl. műtéti költségek. De vannak, akik inkább végignézik az (állítólag szeretett) kutyájuk haldoklását tétlenül, az ügyelet keresése helyett.


Ott van az a csoport is, aki csak tájékozatlanul bevásárol a legolcsóbb konzervekkel (miért terjedt el egyáltalán, hogy a konzerv az elsődleges kutyakaja, mikor 80-90%-ban csak víz, gabona és hamu?). Azoknál még a házi koszt is egészségesebb, ha nem fűszerezik/sózzák agyon. És vannak, akik azt hiszik, a legjobbat kapja a kutyájuk/cicájuk, ha megveszik nekik a Pedigree/Chappi/Whiskas/Friskies szintű kajákat, aminek az árán már valóban lehetne kapni normális hústartalommal rendelkező száraztápot is.


Az állattartás nem kötelező. Ha nincs pénz, nem tartok állatot. Ha kevés pénz van, akkor is teszek félre az esetleges problémák idejére.


Sajnálják azt az 5 ezret, amit az 1 hete nem evő kutya kivizsgálásáért kérne a doki? Egy mozi/barátokkal összejövős este/telefonszámla kerül ennyibe. Miért hagyják inkább szenvedni az állatot?


Véleményeket köszönöm.



2017. jan. 21. 20:21
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

#9


Igen, sajnos, ez is igaz. Talán bele is foglaltam a kérdésbe, hogy könnyedén nagy, 5-6 számjegyű is lehet az állatorvosi kiadás összege, ha súlyos probléma van. Ha már műteni kell. De ahogy az előző válaszadó is írta, ha az ember nem várná meg, amíg a kutyája haldoklik, olcsóbban megúszná. (Az árak nagyjából hasonlóak errefelé, de pl. az ivartalanítás olcsóbb.)


A kérdésben a túlzásra utaltam főleg, hogy valaki kapásból azt hiszi, hogy az 5-10-20 ezer valójában 200 ezer Ft, és a telefont sem emeli fel, hogy megkérdezze az állatorvost, mert a 40 Ft-os percdíjat is sajnálja rá.

2017. jan. 21. 21:40
 12/16 anonim ***** válasza:
16%

mert az állatok közül egyedül az embernél figyelhető meg a társállat tartási ösztön. ez nem egy új keletű dolog, iszonyú sok az "őskorban élő"(ezt arra használják, amikor még csak halász-vadász-gyűjtögető életmódot folytat egy nép), mostanában felfedezett törzsnél vették észre, hogy papagájokat és kis majmokat tartanak.(sokszor kevesebb, mint 1 m-es kötelekkel kikötözve a ház oldalához és nem, nem eszik meg őket... kedvencként tekintenek rájuk....)

szóval ez egy ösztön és pont.

természetesen elnyomható, mint pl a szaporodási ösztön is(sok ember határoz úgy, hogy nem vállal gyereket) de nem mindig sikerül.



persze ezt az észérvet megint mindenki teljesen figyelmen kívül fogja hagyni és inkább leírja még 1x h fújjjjj felelőtlen gazdik, halál rájuk....

2017. jan. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
79%
Gyereket is vállalnak úgy, hogy nincs pénzük tisztességgel felnevelni, akkor miért pont állatot ne?
2017. jan. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
30%
Az is a probléma része,sokan viszik az állatukat az orvoahoz ha a jószág ferdén fingik egyet.Sok orvos meg persze ki is használja ezt...20-24 éve tartok kutyát illetve annó a szüleim tartottak keverékeket nekem most fajtiszta blökik vannak de ezidő alatt a kötelező oltásokon meg féreghajtásokon felül max 20000 került orvoshoz abból volt egy mérgezés meg egy macska ivartalanítás...bár lehet,h szerencsés állat tartó vagyok és nem éri baj a kutyákat macskát,illetve a közeli városban nagyon korrekt rendelő van korrekt orvosokkal.Volt,h habzott a kutya szája,át vittem de csak evett valamit az udvaron amitől felhabzott...nem kért egy fillért sem a vizsgálatért...összegezve sztem a sok túlkompenzálö gazdi kapatott el sok orvost és innen a rosz hírverés a drágaságról.
2017. jan. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
77%

Nem mindig tud az ember félretenni.

Részletre akartunk megvenni egy házat,messze onnan, ahol a kialakult életünk volt

Elkoltoztunk, új életet kezdtünk, vittük a saját 2kutyankat.

Ott befogadtam egy agresszív, süket öreg kutyat.

Majd kiderült, csúnyán atvertek, a házból végül el kellett jönnünk,a költözés elvitte minden tartalekunk.

4hónapig barátoknál voltak a kutyák,mi pedig a szüleinkhez húzódtunk be.

Nemhogy állatorvosra, de kajára is nehezen telt.

Persze ha baj lett volna,addig megyek,míg nem lesz pénz dokira.

A kutyáinkat nem passzoltuk le, az oreg harapós majmomat eleve nem lett volna hova,8évesen, süketen, agresszívan.

Ezt csak azért irtam le, hogy van olyan elethelyzet, amikor nem tudsz felretenni, mert megélni sincs miből.

Azóta saját házikónk van,munkánk,szóval minden helyrejött,de abban a 4hónapban nem tudom mi lett volna ha csak egy kis szar betegség is beüt.

2017. jan. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

#15


Persze, ez is érthető. Viszont ilyen helyzetben ti, ha nehezen is, de megoldottátok. Átmenetileg másik gazdihoz került, nektek meg sikerült talpra állni (remélem). Nem vágtátok ki az útmenti árokba a kutyát, mint néhányan tennék hasonló esetben.

2017. jan. 22. 01:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!