Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házörzőnek milyen közepes...

Házörzőnek milyen közepes termetű kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Fontos, hogy van sok más állat.

Baromfik, kecske, disznó, nyulak...

Házörzésre kell, de nincs olyan időpont, mikor egyedül lenne, valaki mindig van itthon.



2017. jan. 26. 09:27
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
82%
Te mit tudnál nyújtani a kutyának? Mennyi séta, foglalkozás naponta? Kinti vagy benti kutya lenne?
2017. jan. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
64%

Mindig úgy kezdik az emberek, hogy milyen kutya lenne ideális. Előbb azon kell elgondolkodni, én mit tudok neki nyújtani, hogy ideális életet biztosítsak neki.

Szóval?

2017. jan. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
54%

Házőrzőnek nem, inkább jelzőkutyának nevezném, de a mudit javasolnám. Nálunk is van baromfi, volt nyúl is, soha, egyiket sem bántotta. Csak tereli mindegyiket.

Azt viszont figyelembe kell venni, hogy nagyon pörög, sok az energiája, sokat kell vele foglalkozni és folyton a gazdi fenekében szeret lenni. Ha nincs kellőképpen lefárasztva, túlpörög és keres magának elfoglaltságot.

Viszont egy kiegyensúlyozott mudi fantasztikus kutya. Póráz nélkül sem megy messzire a gazdájától.

Egygazdás. Persze minden családtagot szeret és elfogad, tökéletes családi kutya is, de A GAZDI csak egy valaki lehet. Az ő véleménye szent.

Az nagyon jó, hogy sosem lenne egyedül, mert mindig van otthon nálatok valaki.

2017. jan. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
42%

Semmilyet. A kutya társállat, nem riasztó-berendezés. Vannak igényei és ez nem annyiban merül ki, hogy kaját dobunk elé meg van egy régi hordó, amibe bemehet ha fázik.


Másrészt egy kölyökkutya semmit nem fog őrizni, inkább rongálni, rágni, harapni, vonyítani fog. Egyébként se tart semeddig megmérgeznie vagy agyonütnie a kutyát annak, aki be akar menni.


Házőrzésre riasztó és kamera (akár ál-kamera) kell, na az visszatartja azt aki be akar surranni. Meg mondjuk nem ártana zárni a kerítést, mert sok helyen ez is divat, hogy nyitva van éjjel-nappal aztán csodálkoznak, ha bemennek idegenek...

2017. jan. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

Utolsó, a szövegértésed zseniális...


Mit tudok nyújtani... eddig soha nem volt saját kutyám, de sokat gondoztam mások kutyáit...

New yorkban dolgoztam kutyasétáltatóként is 2 évet.

Barf al szeretném etetni, ehhez az anyagi keret lazán megvan, mindenképen fajtatiszta kutyát szeretnék törzskönnyvel mert szeretnék a kiállításos dologba is belekóstolni.

Sétáltatni klasszikus értelemben viszont nem tudom, majd időnként biztosan beviszem a városba, hogy szocializálódjon, itthon rendelkezésére állhat a ház, ahová természetesen hálószoba kivételével szabad bejárása lehet, kint pedig egy 20ezer négyzetméteres köbekerítetlen "udvarocska" amin túl is mehet nyugodtan ha akar... perse kölyök korában a ház körüli kb 2000négyzetméteres körbekerített részen lenne csak egyedül.

2017. jan. 26. 10:26
 6/42 anonim ***** válasza:
81%
Szóval a szocializáció kimarad. Hiába a nagy telek, ha egyedül van/ nem viszed min. hetente sétálni.
2017. jan. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Valami juhászkutyát, bár az nagy felelőség és munka, nahmeg nem közepes méretű.
2017. jan. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:

#4-es, tökéletesen igazad van abban, hogy a kutya társállat és ha valaki be akar törni, az megteszi ha van kutya, ha nincs.

De nálunk a kutyák őrzik a házat, emellett társállatok is.

Az ágyban alvás és a hordós megoldás között léteznek egyéb megoldások is.

3-as vagyok. Azért javasoltam a mudit, mert a mieinknek akkor sem tudnám megtiltani a "házőrzést", ha nagyon akarnám. 8 hetes koruk óta vannak velünk, első pillanattól kezdve a kapuhoz rohantak, ha idegen érkezett. Még ugatni sem tudtak, csak nyafogni, de szóltak, hogy valaki érkezett és rohantak hozzánk a hírrel. Ösztönből védik a területüket. A mudi kemény munkakutya, nem öleb, el sem lehet nekik jobb helyet képzelni, mint egy olyan porta, ahol állatok vannak. Elvannak ők egy emeleti lakásban is, de az igazi élet nekik az, ha egy gazdaságban élhetnek. Feltéve, ha sok időt tölthetnek a gazdival, mert azt nagyon igénylik.

Persze, jó lenne tudni, hogy a kérdezőnek pontosan mik az elképzelései, de ne feltételezzük róla, hogy láncon akarja tartani egy hordóban a kutyát.

2017. jan. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
43%

Az elképzelés nem rossz: időnként kiteszek egy tál ételt, vizet, intézek állatorvost, és cserébe a házőrző mindent tud magától...


A valóságban mindent és mindenkit képessé kell tenni a dolgokra, nem pedig úgy jön világra az anyaméhből, tojásból, stb. Tehát valakinek tudnia kell, a dolgokat PLUSZ tanítania, tudást átadnia is kell tudni.


A kutya a mai világban -szerintem- alkalmatlan házőrzőnek. Pl. én nem lennék olyan buta, hogy ne számoljak kutyával, disznóölő késsel, szamurájkarddal, stb. ha megélhetésemet mások javainak elszedésére kívánnám alapozni rendes munkaidő helyett. Ekkor pedig kész leszek megölni az állatot - ami lehet, hogy valakinek a kedvence, öröme, boldogsága. (mondjuk, hogy már korábban el kellett döntenem, házőrzőnek tekintem-e az egyébként alkalmas kutyámat, vagy belátom, hogy éles esetben ezzel esélyt sem hagyok neki).

2017. jan. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

Kutyafajtákban reménykedtem, nem etikai filozófálásban...

Erdélyben lakom egy tanyán (nem az erdélyi kopó nem tetszik az kihúzva)

Célom 100%-ban megélni a földből, ugyanis némiképp elegem van az emberekből 12 év idegen légió után.

A környéken minden faluban ismer mindenki, más nem hírből... hozzám senki nem akar betörni és ha akarna is, melegen ajánlom neki, hogy egy szamurálykardnál (amivel egy átlag magyar/román/cigány kb annyit ér mint én egy krumplihámozóval) jobban fel legyen szerelkezve.

A kutyával futkározás kilőve, lévén a bal lábam egy fémkeretben van ami nélkül magátol összecsuklik. Mivel elég nagy kaliber vitte el a térdkalácsomat.

A szocializáció pedig nem nincs kilőve, pusztán nem lesz minden napos a városba mászkálás.

És továbbra is fajtákat várok.

Nem filozófiai vitát a házörzés jelentéstanáról.

2017. jan. 26. 11:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!