Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen a kutya?

Miért ilyen a kutya?

Figyelt kérdés
Kiadtuk albérlőknek a házunkat, ikerház, közös telekkel, a szomszédnak van egy kutyája puli. És nem tudok tőle bemenni a kapun, mert végig a lábamon lóg,havi egyszer megyek ki, de mindíg ezt csinálja, sexeli a lábam. Nem száll le, akié a kutya vele meg nem nagyon tudok beszélni, mert nem sűrűn vannak akkor épp othon, tudom ki lehet bírni az a kis időt, de mit tehetnék, hogy ne lovagoljon rajtam? Rugjam le magamról? Nem értek hozzájuk. A lakokon kevésbé ugrál, de nem merem megkérdezni hogy érték ezt el? Tán az a baj hogy viszem végig a lábamon,és nem rugom le?

2017. jan. 27. 09:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és rá sem orditok. Tisztelletben tartom mások kedvenceit. Nem akarom bántani
2017. jan. 27. 09:30
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Dominancia jele, beszélj a gazdájával, hogy azonnal tiltsa mert ez eléggé kínos lehet neked, kívülről meg eleg vicces.
2017. jan. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Ez a dominancia jele, így közli veled, hogy magát tartja főnöknek. Igen, lökd el a lábaddal, mert ha nem tudatod vele, hogy nem helyénvaló amit csinál, soha nem fog leszokni róla.
2017. jan. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Milyen erővel lökjem le? Nem a karom bántani, de tényleg a cikiség miatt zavar leginkább, biztos ki röhögnek a lakok
2017. jan. 27. 09:55
 5/11 A kérdező kommentje:
Sosem volt kutyám. És nem értek egyáltalán hozzájuk, meg ilyen lovaglós szituval pláne nem találkoztam még. Ha kaját vinnék és oda dobnám neki míg bejutok az beválhat? Nem akarom, hogy azt nézzék a lakók az ablakban röhögve, hogy kutyával a lábamon megyek.
2017. jan. 27. 09:59
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Dominancia, de ez önmagában nem elég ok, tud dominálni egy kutya anélkül is, hogy megdugná a lábadat... egy jól szocializált, egészséges pszichológiájú kutya tud úgy nézni, hogy ő legyen a domináns egy olyannal szemben aki behunyászkodik...

Ez egyértelmű jele annak, ha egy brutálisan társaságfüggő fajtát kizársz az udvarra aztán annyi foglalkozást kap, hogy naponta megetetik... kezd meghülyülni szerencsétlen állat.

2017. jan. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt hittem ez normális, és jól nevelt csak velem van a baj, mert rendör a gazdája, bár nekem csak annyi lenne a lényeges, hogy bejussak cikiség nélkül.
2017. jan. 27. 10:29
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A kaja dobálás nem jo ötlet, mert a "láblovaglást" pozitívumnak kötné össze, amitől csak rosszabb lesz a helyzet. Nem lesz lelki sérült attól hogy határozottan rászólsz:)
2017. jan. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, rúgd le magadról. Ne úgy hogy átrepüljön a kutya a kerítésen, de érezze, hogy ezt nem kéne, meg förmedj rá, hogy NEM! Ha jól csinálod, akkor magától meg fog hátrálni. Az hogy valaki rendőr, nem jelenti azt, hogy ért is a kutyaneveléshez (ugye a rendőrviccek...).
2017. jan. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi, mert holnap megyek, jol jött a segítségetek, szóval rá förmedek és odébb lököm, ezektől nem lessz baja.
2017. jan. 27. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!