Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan készüljek fel kiskutya...

Hogyan készüljek fel kiskutya jövetelére?

Figyelt kérdés

Foxterrier kiskutyánk lesz, kérdésem több rétü lesz. :)

Első kutyások vagyunk, leszünk, és sok helyen olvastam hogy kan kutyat ne válasszunk ha kezdő az ember. Miért? A felelelősség ugyanaz és ugyanúgy időt kell fordítani a kiskedvencre. Másrészt felszerelésben mikben kell felkészülni? Hogyan érkezzek a kicsihez, mire van szükségem az elhozatalához? Mit tegyek a lakasban? Stb.

Előre is köszönöm! :)



2017. jan. 27. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:
44%

Ivartalanítva meg főleg semmi lényege a nemének ;)

Igazából rengeteg hasznos infót olvashatsz a neten, szerintem ott tájékozódj. Anno én is netről olvasgattam, meg szakirodalmat bújtam. Úgyis lesz egy csomó dolog amire csak akkor ébredsz rá mikor már ott a kutya.

2017. jan. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Ahogy kanból is vannak nehezebb, dominánsabb esetek, ugyanúgy szukánál is ki lehet ilyet fogni. Célszerű nem a legpörgősebb kölyköt kiválasztani az alomból, hanem a nyugisabbak közül elhozni egyet. Ivartalanítani mindenképp érdemes később, nemtől függetlenül.

Felszerelés: póráz, nyakörv, etető- és itatótálka, fekhely a lakásban (erre a célra egy leterített pokróc is alkalmas), táp (kezdetben az, amit a tenyésztőnél evett, fokozatosan, keveréssel lehet másra váltani, jó tápok: Brit, Josera, Orijen, Acana)

Elhozatal: attól függ milyen messziről hozod a kölyköt. Ha autóval, akkor lehet útközben az öledben is (ha nem te vezetsz) esetleg egy pokrócot alátenni, ha baleset lenne út közben. Több órás út esetén érdemes útközben megállni hogy tudjon pisilni.

A lakásban figyelni kell hogy veszélyes dolgokhoz ne férjen hozzá, pl elektromos vezetékek, mérgező növények. Egyedülléthez fokozatosan lehet majd szoktatni, ehhez praktikus a szobakennel, hogy míg nem vagytok otthon, ne tudjon kárt tenni magában és a lakásban. Célszerű könnyen takarítható helyre tenni, ha esetleg bepisilne/kakilna. Persze ebbe is bele kell szoktatni, nem egyből betenni egy napra :) Mivel kicsi és rövid szőrű kutyáról van szó, benti tartás javasolt nála.

Nem tudom, hogy megvan-e már hogy honnan lesz a kutyus, de nagyon fontos, hogy csak tenyésztőtől, betegségekre szűrt szülőktől, törzskönyvvel, szerződéssel, 2 oltással, chippel, 8 hetes kor után szabad kiskutyát elhozni. Ez mind nagyon fontos ahhoz, hogy biztosan fajtatiszta, egészséges és hosszú életű kutyátok legyen.

2017. jan. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) Azért is kérdeztem meg hátha valamire nem gondoltam.

Még az elhozatalával kapcsolatban annyit hogy ha nem kocsival hozzuk el hanem esetleg vonaton - nem nagy távról van szó - a kicsi kutyákat lehet e úgy vagy mindenképpen kicsival? Esetleg lehet pórázon vagy inkább kutyahordóba?

2017. jan. 30. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!