Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Puli kutyusnak le lehet...

Puli kutyusnak le lehet nyírni a szőrét?

Figyelt kérdés

2017. jan. 30. 10:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Full kopaszra is lehet nyírni, semmi baja nem lesz. Hogy megvakul tőle, az csak legenda. Szüleimnek muszáj volt, mert valami bőrkiütés jött ki rajta és ezt tanácsolta az állatorvos. (Utána meg is gyógyult a kezelés hatására.)
2017. jan. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Persze. Van, aki nyírja, mert nem szeretne bajlódni a szőrével.

Ha pedig nagyon el van neki hanyagolva a bundája, akkor kell is. A szeménél kell óvatosnak lenni, mert ott kell neki hagyni szőrt-bár erről megoszlanak a vélemények.

Ha puli nyíráson gondolkozol, akkor érdemes először kozmetikushoz vinni a kutyát, hogy szakember nyírja meg-persze majd csak akkor, ha jó idő lesz.

Az utcánkban van két puli, őket tavasszal meg szokták nyíratni. Nagyon cukik olyankor. Is :)

2017. jan. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Platypus ***** válasza:
100%
Csak ne a -15 fokban állj neki.
2017. jan. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 The Devil Herself ***** válasza:
100%

Ha kinti kutya, én ezt így télen nem ajánlanám.

Tavasszal lenyírhatjátok nyugodtan, egész pofás kis "frizurákat" lehet nekik összedobni, de ha nem vagy tapasztalt, én is a kozmetikust ajánlanám első körben.

2017. jan. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Leginkább az arcán lenne esedékes,keresztbe-kasba van neki nőve és beleér a szemébe.Főleg ha összeragad nem lát semmit.Kinti-benti kutya,a testét nem fontos lenyírni,azt meg is hagyom rajta ebben a hidegben. Arra voltam kíváncsi,hogy a szeme körül levághatom-e,hogy lásson rendesen,én is hallottam,higy megvakul tőle,akkor nem igaz? Csak ollóval vágnék le pár "tincset",a szeme elől.
2017. jan. 30. 10:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne az összeset, de vághatsz le belőle. BArátnőmék a pulijuk pofiját rendszeresen csinosítják, beleértve a szemkörnyékét is.
2017. jan. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 okay okay válasza:
18%
Igen, de csak akkor ha telihold van és a nap sugarai a csakráit világítják.
2017. jan. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
"Telihold van és a nap sugarai a csakráit világítják".Teliholdkor nem süt a nap barátocskám,mert telihod éjszaka van.
2017. jan. 30. 13:44
 9/10 okay okay válasza:
Kár hogy nem vagyunk barátok. xd :(
2017. jan. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is pulikám van, nyugodtan vágd le a pofijánál. Az enyémet tavasszal és nyár közepén szoktam lenyíratni egész rövidre, télire szépen megnő. Ilyenkor télen én a tappancsait vágom körbe,ne tapadjon bele hó és jég. A szemének nem lesz semmi baja, jobban fog látni, mint a lobonc alól. Igaz én nem hordom versenyre, ivartalanítva lett, kinti-benti kutyus, nekem Ő a társam :)
2017. jan. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!