Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta ideális ehhez az...

Milyen fajta ideális ehhez az életstílushoz?

Figyelt kérdés

Lakásba keresek kutyát, cica mellé. Volt már kutyám, így tudom, hogy mivel jár, a nevelés sem okoz nehézséget.

Viszont most már nem tudok annyi időt tölteni vele, a korábbi társammal.

Olyan fajtát szettnék, aki jól viseli, hogy napközbe egyedül kell lenni és jól elvan hétköznap 1-1,5 óra sétával, de hétvégén van kedve a kiránduláshoz és a kutyaiskolához.


Közepes és közepesen nagy fajtákban gondolkodom, az angol buldog a genetikai betegségek miatt esik ki. Rövid, vagy hosszú, de kozmetikázást nem igénylő szőrű fajták elsősorban. (A fésülés oké:) )


Köszönöm!



2017. febr. 12. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Ha a neveles nem gond es csak ennyi a kriterium amit leirtal, akkor neked idealis lehet egy Shiba Inu. Kulonosen felhivom a figyelmed ra, hogy nem olcso es a nevelesehez nem keves kitartas es turelem kell (leven az egyik, hanem a legnehezebben trainelheto kutya fajta). Esetleg a Whipet ami meg igy az eszembe jut, gyorsan tud futni, de nem igazo kanapehuszar a fajta jellemzoen, mondjuk nem egy IQ bajnok, de nem is erre lett kitenyesztve.


Amugy szerintem egy menhelyi(fajtamentos) felnott kutya is siman jo lehet neked, ok mar nem annyira energia bombak mint a picik, es se szeri szama azoknak a kutyusoknak akik idealisak lehetnek a te eletviteledhez. Tehat ha nincs sepcifikus fajta, amit szivesen tartanal akkor nezz korbe.

2017. febr. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs álomfajtád, amit már évek óta szeretnél, és gyűjtesz rá, akkor ments meg egy életet. Hálás lesz érte.
2017. febr. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Voltam már menhelyen, felnőtt nem jöhet szóba a cica miatt, mert nem biztos, hogy megszoknák egymást, és nem hozom el talánra. A kölykök esetében pedig szeretnék vagy fajtamentőktől bizonyos tulajdonságokkal rendelkező kutyát (vagy annak keverékét) vagy olyan kölyköt, akiről sejtem, hogy milyen lesz (ránézésre milyen fajták keveréke).


Sajnos az életmódom komoly rehabilitálást nem tesz lehetővé, így felelősen kell választanom.

2017. febr. 12. 11:26
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
spanyol agarat vegyél szerintem a spanyol helyzetek miatt:)
2017. febr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Igen!!!

Spanyol agár vagy a whipett simán játszhat.

2017. febr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, fogadj örökbe akkor kölyök kutyust menhelyről vagy fajtamentőktől, vagy egy mentett spanyol agárt!
2017. febr. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye tudod, minden esetben ha kolyok kutyad van van benne nemi lutri milyen lesz. A menhelyeken vannak olyan kutyak akik pl. siman megvannak a macskakkal, mig egy kolyok kutyanal ez nem feltetlen fog megvalosulni.


1-es voltam.

2017. febr. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mentett spanyol agarat fogadjon orokbe akiket macskakkal tanitanak vadaszatra?? Pont ma olvastam egy cikket,hogy trenirozzak es hogy vegzik szerencsetlen kutyak. De ajanlgassatok!



Napi 1,5 ora nagyon keves meg egy csivavanak is!


Az 5 kgos havanese-mnek a hosszabb setaja ennyi. Emellett lent van meg 2x 15-20 percet.


Ha a napi 3 setat amibol az egyik 1-1,5 ora a masik ketto rovid egeszsegugyi seta,nem tudod biztositani akkor a kutya kiesik a pixisbol.

Egy kolykot 2-3 orankent kell levinni,hogy szobatiszta legyen.


Az meg edes keves hogy te 7 napbol ketton viszed el hosszabbra. Ha kerteshazban vagy kertkapcsolatos lakasban laknal azt mondom oke. De igy ne. Idos kutyak akik ennyivel beerik max.

2017. febr. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!